blogger analytics
Happy Cat Weide Lamm Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması

Happy Cat Weide Lamm Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması

Paylaş
 

Happy Cat Weide Lamm Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması

Canlılar günlük besin ihtiyaçlarını karşıladıklarında daha mutlu, daha hareketli, daha sakin ve uysal bir hal almaktadır. Bu günlük besin ihtiyaçlarını sahipleri tarafından ya da dış doğadan alabildikleri kadar gerçekleştirmektedirler. Besin ihtiyacını karşılayamayan canlıların gün içerisindeki hareket ve eylemleri uyum sağlayamamakta ve sürekli bir açlık hali yaşamaktadırlar. Bu eksikliğin giderilmesi için tercih edilen besinler ya da mamalar kedilerin ihtiyaçlarına ve hassasiyet durumuna göre seçilip , ona göre tüketimi sağlanmalıdır. Bu durumu göz önünde tutarak üretilen bu mama Happy Cat’in tercih edilen mamaları arasında yer almıştır.

Ürün Bilgisi ;

Bazı kediler içerisinde balık eti olan mama ürününü tercih etmez ve yemezler. Happy Cat Weide Lamm Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması sindirim sisteminde ağırlık oluşturmayan, metabolizmayı hızlandıran zengin besin içeriğiyle tavuk ve tavuk ürünlerinden elde edilebilen protein besinlerinden hazırlanırken aynı zamanda kuzu eti ile desteklenmiştir. Bu sebeple ürün içerisinde balık ve balık türevleri kullanılmamıştır.

Protein kaynağını zengin besin ürünlerinden almıştır. Bunlar ; yumurta, kuzu eti, tavuk etidir. Bu içeriğinden dolayı hassas kedilerin günlük besin tüketimine uygundur. Karmaşık besin içeriği olmaması nedeniyle ideal olarak üretilmiş dengeli ve sağlıklı karışım mamasıdır. Bütün yetişkin kedi ırkları için kuzu eti destekli protein ağırlıklı tercih edilen mamadır. İçerisindeki sindirilebilir enerji miktarlarıyla tokluk hissi sağlayacak, hassas kedilerde mide şişkinliğinin önüne geçtiği gibi alerjik reaksiyonları da engelleyecektir.

Mamanın İçindekiler ;

Hindiba, keten tohumu, deniz yosunu, bitkisel karışım, potasyum klorür, elma kurusu, yumurta tozu, mayalanmış ve kurutulmuş arpa, kurutulmuş maya, kurutulmuş şekerpancarı, sığır eti yağı, kurutulmuş patates gevreği, katı yağ, kuzu eti, mısır, mısır unu, pirinç, pirinç unu, hayvansal yağlar, tavuk eti.

Mamanın Uzun Ömürlü Kalması ve Tazeliğini Koruması İçin İlave Edilen Bileşenler ;

Vitaminler, ham protein, A vitamini, ham katı yağ, D vitamini, ham lif, E vitamini, mineraller, B vitamini, B2 vitamini, Kalsiyum, Pantotenik asit, fosfor, niyasin, potasyum, B6 vitamini, biotin, sodyum, magnezyum.

Yukarıdaki mama içeriğine ve bileşenlerine bakıldığında sağlıklı ve aktif bir yaşam için hızlı metabolizmaya ihtiyaç olduğundan zengin içeriğiyle kedilere sağlıklı ve uzun bir ömür sürdürmelerine katkı sağlamak amaçlanmıştır. Doğal içeriklerle canlıların büyümesine ve gelişimine destek sağlayarak yaşamsal fonksiyonlarındaki durağanlığın önüne geçilmesi hedeflenmiştir. Kolay sindirilebilir içeriğiyle yetişkin kedilerin bağışıklık sistemini güçlendirerek , bileşenler sayesinde taze mama tüketimi gerçekleşir. Mide rahatsızlıkları olmadan günlük mama ihtiyacını karşılayarak kedilerde tokluk hissi yaratmayı sağlamıştır.

Happy Cat Weide Lamm Kuzu Etli Yetişkin Kedi Mamasının Faydaları nelerdir?

-Sindirim kolaylığı sağlayarak mide şişkinliklerinin önüne geçilir.
-Bağışıklık sistemini güçlendirerek dış çevreden gelecek bakterilere karşı güçlü bir metabolizma gelişimi sağlamaktadır.
-İçeriğindeki bileşenlerin canlılardaki hareketli görünümlerini kazanmalarına ve günlük aktivitesine hız katmada destekçi olması.
-Tokluk hissi yaratarak canlıların fazla besin tüketiminden kaynaklı olarak bağırsak probleminin önüne geçilmek istenmesi.
-Kuzu etinden alınan protein ile kas yapısındaki kondisyonu en iyi şekilde sağlama.
-Yetişkin kedilerin zamanla sertleşen derilerine zengin besin içeriğiyle esnek bir deri yapısı oluşmasına yardımcı olma.
-Tüy yumaklarının bağırsak ve mideden atılmasını kolaylaştırarak parlak ve yeni tüylerin çıkmasında destekçi olma.
Happy Cat Weide Lamm Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması

-Bazı yağların kullanılmamasıyla birlikte dişlerdeki tartar oluşumunun önüne geçilmesi ve sağlıklı diş minelerinin oluşması ve gelişmesinde etkili olma.
-Yağ oranının az protein oranının fazla olmasıyla kalp ve damar hastalıklarının önüne geçilmesi,bu nedenle su tüketiminin artmasına sebep olmuştur.

Bu yazı 164 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak