blogger analytics
Kedi Maması En Ucuz..Kedi Maması En Ucuz..Kedi Maması En Ucuz..

Kedi Maması En Ucuz..

Paylaş
 

Kedi Maması En Ucuz..

“Kedi beslemek pahalı iştir”.. Bu sözü belki de duymuşsunuzdur. Ama unutmayın, “paha” sadece fiyat ya da maddiyat demek değildir. Kelime anlamı olarak amaçlanan şeyin elde edilebilmesi ve elde tutulabilmesi karşılığında ödenecek bedel demek olan “paha” çok geniş bir kavramdır ve bu uğurda ödenecek bedellerin tümünü kapsar. Bu açıdan bakıldığında hassas bir varlık olan kedinizin sadece maddi ihtiyaçları için değil her türlü ihtiyacı için fedakarlık etmeniz gerekebilir. Örneğin kedisini yalnız bırakamayacağı için tatile ya da eğlenmeye gidemeyen onlarca insan var. Ne de olsa kedinin belli bir süre sonra sahibini kendisine aşık etmeyi becerebilen “karizmatik” bir yanı var. Ve bu sebeple kedi sahipleri genelde onlarla geçirdikleri her gün kedilerine biraz daha bağlanırlar. Kedisinden bahsederken -konunun başını kaçıracak olsanız- evladından bahsettiğini sanacağınız kedi sahipleri var aramızda.

 

Peki insan bu kadar sevdiği ve hatırı için tatilini dahi erteleyebildiği bir varlık söz konusu olunca -hele de konu “beslenme” ise- fedakarlıktan kaçar mı??? Hayır kaçmaz. Ama gelin görün ki hayat herkese “PARİS” olmayabiliyor. Gerek hali hazırda kedi sahibi olanlar gerekse kedi beslemeye niyeti olanlar bazen nispeten daha ekonomik besin kaynaklarına ihtiyaç duyabiliyorlar. Bu bazen geçici bir süre için bazen ise sürekli bir ihtiyaç olabiliyor. Ve gündeme iyi olan bir kedi maması en ucuz nereden bulunur sorusu geliyor. Zaten kedisi olan ve de kedi beslemeye niyetli olan dostlarımızın böyle bir ihtiyacı olması durumunda başvurabileceği bir kaç ipucu verelim dedik ve kısa bir yazı hazırladık. Etraftaki başı boş kedicikleri beslemeye niyeti olan altın kalpli ama sınırlı geliri olan hayvanseverlerin de dikkatine arz olunur.

 

15 kilogramlık “Goody” etli yetişkin kedi mamasını üstelik kargo ücreti dahi ödemeden 49,00 > 54,99 TL aralığında bulabileceğiniz siteler var. “Goody” kuzu etli, ciğer- tavşanlı ya da tavuklu yaş mamalarını ise tekli ya da çoklu paketlerle bulabilirsiniz. Yaş mama bana ne kadara mal olur diye soracak olanlarınız için bir de hesap yaptık. Kilogram fiyatı ortalama 5,5 > 6,5 liraya piyasada mevcut. Yine 54,88 TL’ye 15 kilogramlık paketini bulabileceğiniz bir diğer marka “New Cat”. “New Cat” tavuklu çeşidiyle alternatif bir ürün sunuyor. “Milo” ise 10 kilogramlık paketiyle, tavuklu içeriği ve 39,98 TL fiyatıyla adından söz ettiren bir diğer ekonomi sınıfı kedi maması. “Milo”nun ayrıca içinde 24 adet 400 gramlık paketi olan tavuk / hindi karışımlı konserve çeşidi de var ve fiyatı 54,99 lira. Konserve bir ürün için hele de kediniz beğenecek olursa çok avantajlı bir ürün gibi duruyor. “Champion” markası “somon” içerikli ürünüyle ekonomi sınıfına renk getirmiş.

 

7,5 kilogramlık paketini 35 TL’den başlayan fiyatlarla bulduk. Aynı markanın dana ve tavuk etli çeşitleri de var. “Champion” yaş mama konusunda da somonlu, tavuk eli, ton balıklı ve biftekli çeşitleriyle piyasada kilosunu 5-7 lira aralığında bulabileceğiniz çeşitler sunuyor. Tüm bu ürünlerin satışa sunulduğu online sitelerde tüketicilerin görüşlerini bulabileceğiniz yorum bölümünü okumanızı tavsiye ederiz. Kimi kullanıcılar hem evdeki hem de sokaktaki kedilerinin bu ürünleri beğenerek yediğini söylerken kimileri bunun aksini yaşadığını anlatıyor. Yorumların içeriklerine dikkatle bakıldığında ‘hangi cins kedinin hangi mamayı daha çok beğendiğine dair ipuçları yakalamak mümkün. İşin bu kısmı da zaman ve özen istiyor. Yazının başındaki ifadeyi hatırlayın. “Paha sadece ücret demek değildir” Zamanınızdan ayıracağınız bir kaç dakika da pahaya dahildir.

Kedi Maması En Ucuz..

Hem kedinizin severek yiyeceği hem de bütçenizi yormayacak ürünleri bulabilmeniz dileğiyle.

Bu yazı 173 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak