blogger analytics
Kedi Maması ErzincanKedi Maması ErzincanKedi Maması Erzincan

Kedi Maması Erzincan

Paylaş
 

Kedi Maması Erzincan

Birbirinden eşsiz güzelliklere sahip olan Erzincan, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan illerden birisidir. Erzincan birçok özelliği ile dikkat çeken bir şehirdir. Kent hem kaplıcaları ile hem de kayak merkezleri ile ülkenin önde gelen şehirlerindendir. Erzincan karasal iklim kuşağında yer aldığı için kenti ziyaret etmek isteyen yerli ve yabancı turistler genellikle yaz aylarını tercih etmektedir. Kış aylarında da kentin güzelliklerini görebilirsiniz ancak güzel bir havada şehri dolaşmak ve güzelliklerine tanıklık etmek isterseniz sizlerde birçok kişi gibi yaz aylarını tercih edebilirsiniz.

 

Erzincan’da görülmeye değer onlarca yapı bulunuyor. Bu yapılar arasında kesinlikle görülmesi gereken yerler ise Erzincan Doğa Tarihi Müzesi, Girlevik Şelalesi, Kemaliye Kanyonu, Vank Kilisesi ve Otlukbeli Gölü’dür. Erzincan aynı zamanda festivalleri ile de oldukça ünlüdür. Yılın her anında birbirinden farklı festivaller yapılıyor. Nisan ayında yapılan Ağaç Dikme Festivali, Ağustos ayında yapılan Kayı Koyu Yayla Şenlikleri ve Eylül ayında yapılan Üzüm ve Turizm Festivali kentin en önemli festivallerindendir. Kent turizm anlamında da oldukça önemli yapılara ve değerlere sahip olduğu için birçok kişi yılın farklı zamanlarında Erzincan’ı ziyaret etmektedir. Bunların dışında şehrin mutfak kültürü anlamında da oldukça zengin lezzetlere sahip olduğunu söylememiz gerekiyor. Erzincan’ın birçok yerinde yöresel lezzetleri bulabileceğiniz onlarca restoran bulunmaktadır.

 

Erzincan’da çok sayıda evcil hayvan bakımını üstlenen ve evlerinde kedi ve köpek gibi hayvanların bakımını üstlenen çok sayıda kişi bulunuyor. Halkın bu kadar yoğun bir şekilde kedi ve köpeğe sahip olması şehirde kedilerin beslenmesi için oldukça önemli olan kedi maması konusunda da farklı seçeneklerin olmasını sağlıyor. Bu yüzden kedi maması Erzincan ile ilgili hizmet veren çok sayıda mağaza bulunuyor. Kedi severler kedileri için bu mağazalarda istedikleri özelliklerde kedi maması bulabiliyorlar.

 

Kedi Maması Türleri ve Mama Seçimi

 

Tüm dünyada olduğu gibi Erzincan şehrinde de kedi maması konusunda çok fazla seçenek bulunuyor. Hayvan severler kedileri için mama almadan önce değerlendirmelerini yapıp kedileri için en uygun olan kedi mamalarını alarak kedilerinin beslenmelerini sağlıyor. Piyasada yer alan kedi mamaları genellikle yaş ve kuru halde bulunuyor. Bazı kediler yaş mama ile beslenirken, bazı kediler ise kuru mama ile besleniyor.

 

Ancak kedilerin gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde olması için her iki mama türünden de tüketilmesinde fayda bulunur. Örneğin sürekli kuru mama ile beslenen kedilere belirli aralıklarda yaş mama verilmesi kedilerin gelişimleri için daha iyidir. Ancak hangi tür mama alınıyorsa alınsın tüm kedi mamalarının mutlaka kaliteli olması gerekir. Bu konuda eğer bir bilgi sahibi değilseniz kedi maması aldığınız yerdeki kişilerden destek alabilir, ya da kedi mamasının önemi ile ilgili internet üzerinden bilgi alabilirsiniz. Kedi mamalarının son kullanma tarihlerine dikkat edilmesi gerekiyor. Son kullanma tarihi üzerinde olmayan ve son kullanma tarihi geçmiş olan kedi mamalarını tüketmek kedilerin sağlıklarını tehlikeye atar. Ayrıca bazı firmalar kedi mamalarını açık halde satmaktadır. Açık halde satılan kedi mamaları da kedilerin sağlıklarını olumsuz etkilediği için açık kedi mamalarını da tercih etmemek gerekiyor.

Kedi Maması Erzincan

Kedi maması seçiminde kedilerin farklı kriterlerini de göz önüne almak gerekiyor. Kedilerin yaşı ve kilosu kedi maması seçiminde oldukça etkilidir. Bu yüzden kedilerin yaşına ve kilolarına uygun olan kedi mamalarının tercih edilmesi gerekir. Ayrıca mama seçiminde kedilerin cinsi, türü ve cinsiyeti de dikkate alınmalıdır. Aksi halde hem kediler mamayı kabul etmeyebilir hem de kullanılan mama kedilerin sağlıklarını tehlikeye atabilir.

Bu yazı 113 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak