blogger analytics
Miglior Gatto Somon & Ton Balıklı Püre Kedi Konservesi

Miglior Gatto Somon & Ton Balıklı Püre Kedi Konservesi

Paylaş
 

Miglior Gatto Somon & Ton Balıklı Püre Kedi Konservesi

 İçerdiği yüksek orandaki besin değerleri iler kediniz için oldukça sağlıklı olabilecek bir püre konservesidir. Miglior Gatto Somon & Ton Balıklı Püre Kedi Konservesinde sos ile birlikte somon balığının bütün parçaları vardır. İçerisinde balık olması nedeniyle tam bir protein deposu konumundadır. Kedinizin sevebileceği şekilde formüle edilen bu mama çak fazla tercih edilen mamalardan bir tanesidir. AB onayından geçmiş olan bu mama kedinize zarar verecek hiç bir katkı maddesi içermemektedir. Ayrıca mamada kullanılan besin maddeleri veteriner hekimlerin onayından da geçmiştir. Mamanın içeriği olarak yüksek oranda balık eti kullanılmıştır ve yan ürünleri de eklenmiştir. Ayrıca tahıllar et ve et türevleri mineraller ve, %4.3 oranında somon balığı kullanılmıştır. Avrupa Birliği Standartlarından geçmiş renklendiricilere de yer verilmiştir.

 

Miglior Gatto Somon & Ton Balıklı Püre Kedi Konservesi yaş mama olduğu için nem oranı oldukça yüksektir. %80 nem oranına sahip olan bu mamayı kedinize verirken yine de bir kap temiz ve taze su koymayı unutmayınız. Konservenin içerisinde bulunan %7.50 oranında ham protein vardır. Yağ oranı ise %6 olarak hesaplanmış bir kedi konservesidir. %1 oranında sahip olduğu lif miktarı ile kedinizin sindirim sistemi düzenli bir hal alacaktır. Ayrıca Miglior Gatto Somon & Ton Balıklı Püre Kedi Konservesi %3 oranında kül ve D3 vitaminine de sahiptir. Mamada bulunan 5 mg E vitamini ve 2 mg Bakır Sülfat kedinizi deri hastalıklarına karşı koruyacaktır ve tüylerinin daha sağlıklı ve parlak olmasını sağlayacaktır.

 

Kedilerin boyutlarına ve aktivite durumlarına göre Miglior Gatto Somon & Ton Balıklı Püre Kedi Konservesini tüketme miktarları değişim göstermektedir. Ayrıca birazdan verilecek olan tüketim miktarlarını günde 2 öğün olacak şekilde bölerseniz kediniz daha sağlıklı beslenebilecektir. 1 kg ve bunun altında olan kediler için tavsiye edilen tüketim miktarı 200 gramla sınırlandırılmıştır. 1-2 kg arasındaki kediler için ise tavsiye edilen Miglior Gatto Somon & Ton Balıklı Püre Kedi Konservesi miktarı 250 gramdır. 2-3 kg arasındaki kedilerin günlük 300 gram mama tüketmesi gerekmektedir. 3-4 kg arasında bulunan kediler için ise 400 gram mama tüketmeleri günlük ihtiyacı olan enerji miktarını sağlamada yeterli olacaktır. Fakat çok hareketli bir kediye sahipseniz bu miktarlar biraz arttırılmalıdır. Ayrıca gebelik döneminde olan veya emziren kediler için ise bu oranlar neredeyse 2 katına çıkarılmalıdır. Konservenin toplam ağırlığının 405 gram olması da günlük olarak bir adet konservenin yeteceğini göstermektedir. Uygun fiyatta ve çok besleyici olan bu besin deposu evcil hayvan sahipleri tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

 

Miglior Gatto Somon & Ton Balıklı Püre Kedi Konservesi

Miglior Gatto Somon & Ton Balıklı Püre Kedi Konservesi açıldıktan sonra hemen tüketilmezse buz dolabına muhafaza edilebilir fakat açıldığı takdirde 3 gün içerisinde tüketilmesi gerekmektedir. Son kullanma tarihi konservelerin altında yazmakla birlikte bu tarihe kadar mama tazeliğinden ve lezzetinden hiç bir şey kaybetmez. Konserveleri güneş gören yerlerde muhafaza etmeyiniz. Günlük tüketilmesi gereken miktarda kedinize tüketirseniz 1 hafta içerisinde farkı siz de göreceksiniz. Eğer bu mamayı ilk kez kullanıyorsanız önceden alışık olduğu mama ile karıştırıp yedirmeniz kediniz yaşayacağı ishal, kabızlık gibi muhtemel sindirim olaylarının da önüne geçmesini sağlayacaktır. Ayrıca püre halinde olan bu mama boğulma gibi tehlikeleri de önlemektedir.

Bu yazı 68 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak