blogger analytics
Nutri Feline Tahılsız Ton Balık Sardalyeli Kedi Konservesi

Nutri Feline Tahılsız Ton Balık Sardalyeli Kedi Konservesi

Paylaş
 

Nutri Feline Tahılsız Ton Balık Sardalyeli Kedi Konservesi

Nutri Feline tahılsız ton balık sardalyeli kedi konservesi sağlıklı ve bağışıklık sistemi güçlü kediler oluşturmak için özel olarak hazırlanmış bir kedi konserve mamasıdır. Konserve içinde kullanılan besinler ve bu besin sahip olduğu besin değerleri gayet uygun bir durumdadır. Kedilerin sağlıklı bir hayat yaşamaları için gereken her şeyi bulundurmaya özen gösteren Nutri Feline Tahılsız Ton Balık Sardalyeli Kedi Konservesinin kediler için uygun bir mama olduğunu sadece içeriklere bakarak da anlayabiliriz.

 

Nutri Feline tahılsız ton balık sardalyeli kedi konservesinin içinde %42 oranında ton balığı ve %5 oranında ise sardalye bulunmaktadır. Besin olarak et kedi beslenmesi için olan önemi yadsınamaz olan bir durumdur. Yırtıcı etçil olan aslan, jaguar ve çita gibi hayvanlarla aynı aileye mensup bir hayvan olan kedilerin evcil olsalar da et besinize karşı bir zaafları vardır. Zamanla ne kadar tahıl gibi besinlere biraz da olsa alıştırsak da onlar hala etçil olan canlılardır ve et yemeleri gerekir. Bu yüzden mamalardaki et oranı çok önemlidir. Et olarak kullanılan besinde çok önemli bir durumdur. Örneğin en çok tercih edilen balık ürünleridir. Bunun sebebi ise balık besininin hayvanlar için büyük önem taşıyan içeriklere sahip olmasıdır.

Balık, kediler için önemli olan ve gelişimlerine katkıda bulunan protein, Omega 3 ve Omega 6 bakımından oldukça zengindir. Nutri Feline tahılsız ton balık sardalyeli kedi konservesi bakıldığında çoğunluğun deniz ürünleri olması bu yüzden oldukça önemli bir durumdur. Bilmeyenler için belirtelim ki Omega 3 ve Omega 6 içeriği çok yararlı içeriklerdir. Omega 3 ve 6 içeriği kalp, beyin, göz, sinir sistemi ve bağışıklık sistemi için çok önemli bir besindir. Kalbin daha sağlıklı olmasını sağlar. Beyni geliştirir, bağışıklık sistemini güçlendirir. Göz sağlığında etkilidir. Sinir sistemini korur. Bu gibi sebeplerden ötürü uzmanlar Omega 3 ve Omega 6 içeriğinin tüketilmesini önerirler. Nutri Feline tahılsız ton balık sardalyeli kedi konservesinde de bu içerik bolca mevcuttur.

 

Nutri Feline tahılsız ton balık sardalyeli kedi konservesinde vücudu koruyan ve onaran bir içerik olan protein %10 olarak belirlenmiş. Protein yaraların iyileşmesi, hücrelerin onarılması ve yenilenmesi, vücudu bir kalkan gibi mikroplara karşı koruması ve enfeksiyonları önlemesi açısından önemlidir. Normal bir kedi mamasında olması gereken miktar %7,5 – 12 arasındadır. Nutri Feline tahılsız ton balık sardalyeli kedi konservesi bu oranı tam olarak karşılayan bir konserve mamasıdır. Vücudu koruyan ve onaran protein içeriği kedi mamalarının olmazsa olmazları arasındadır.

 

Düğer içeriklere göz atıldığında vitaminler ve minerallere rastlarız. Bu içeriklerin olması son derce önemlidir. Bu içerikler protein ile beraber vücudu koruyan, onaran ve daha iyi gelişmesini sağlayan içeriklerdir.

Bilmeyenler için değinelim ki vitaminler vücudun işlevlerini tam olarak yerine getirmesinde mineraller ise vücudu koruma ve sağlamlaştırma amacı güden önemli içeriklerdir. Bu besinler vücut dışarıdan almak zorundadır. Eğer eksik ya da hiç alınmazsa evcil hayvanınızın sağlığı tehlikeye girer. Çünkü dışarıdan gelecek hastalıklar karşı dirençsiz olacak, vücut fonksiyonları görevlerini tam olarak yerine getiremeyecektir. Minerallerden biri olan kalsiyumu ele alırsak kemik ve kas sistemini güçlendirir. Onarır ve korur. Ama alınmazsa kemik ve kas sistemleri zayıf düşecektir. Ya da bir vitamin olan E ve A vitaminleri alınmazsa kedinizin tüyleri daha da matlaşacak, dökülmesi hızlanacak, göz sisteminde sorunlar çıkacak ve bağışıklığı düşecektir. Bu yüzden önemlidirler. Nutri Feline tahılsız ton balık sardalyeli kedi konservesi bu yüzden bol miktarda vitamin ve mineral eklemeyi göz ardı etmemiştir.

Nutri Feline Tahılsız Ton Balık Sardalyeli Kedi Konservesi

Bu bilgilerden sonra anlayacağınız gibi Nutri Feline tahılsız ton balık sardalyeli kedi konservesi kedilerin sağlığını koruma ve bağışıklığı güçlendirme amaçlı kullanılan bir mamadır. Sağlıklı tüy, ağız, diş, kemik, sindirim, göz, beyin… gelişimi için uygun olarak hazırlanmıştır. İçeriklere bakacak olursanız kediler için özel olarak hazırlanmış olduğunu anlarsınız. Bu yüzden korkmadan bu mamayı alabilir ve kedinize verebilirsiniz.

Bu yazı 101 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak