blogger analytics
PreVital Classic Biftekli Kedi Islak MamaPreVital Classic Biftekli Kedi

PreVital Classic Biftekli Kedi Islak Mama

Paylaş
 

PreVital Classic Biftekli Kedi Islak Mama

Kedi sahipleri, kedilerinin sağlığını korumak için birçok önlem alsalar da, bazen kedilerinin hastalanmasına engel olamayabilirler. Hastalanan kedilerin, bu süreci daha kolay geçirmeleri ve ciddi bir hastalık söz konusu olduğunda hayata tutunabilmeleri için, kedi sahiplerinin tavırları oldukça önemlidir. Hasta bir kedinin, tıbbi ihtiyaçlarının karşılanmasının ardından, bir kedi sahibinin kedisine olan yakın ilgi ve alakası, kedinin hastalığı yenebilmesinde büyük bir rol oynamaktadır. Bu evrede bir kediniz varsa, onunla yakından ilgilenmeli, sevginizi esirgememelisiniz.

 

Her yaşta kediyi risk altına alan ve kedi genç hastalığı, oldukça bulaşıcı bir kedi hastalığıdır ve kedi ölümleri ile sonuçlanabilen bir hastalıktır. Kedi genç hastalığından kedileri korumanın en etkin yolu, kedinin aşılatılmasıdır. Yüksek ateş, ishal, halsizlik, iştahsızlık ve kusma ile kendini gösteren hastalık, özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan yavru kedilerde ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir. Bu belirtileri gösteren kedilerin hemen veteriner hekime gösterilmesi önemlidir. Asıl bulaşma nedeni dışkı olan kedi genç hastalığında, hasta kedinin temas ettiği eşyalarla da bulaşma görülebilir.

 

Kedi genç hastalığı, kediden insana bulaşmaz. Yine aşı ile korunabilen, kedilerin sağlığını ciddi bir şekilde tehdit eden hastalıklardan biri de, kedi üst solunum yolları hastalıklarıdır. Yavru ve yaşlı kedilerde ölüme neden olabilen üst solunum yolları hastalıklarının belirtileri, hapşırma, öksürme, gözlerde iltihaplı akıntı, burun tıkanıklığı, iştahsızlık, zor solunum ve halsizlik gibi belirtilerle ortaya çıkar. Oldukça kolay bulaşan bu hastalık için en kesin korunma yolu aşıdır. Kedileri tehdit eden ve yine bulaşıcı bir özellik taşıyan kedi hastalıklarından bir tanesi de, kedi lösemisidir.

 

Kedi lösemisi, kedinin bağışıklık sistemini zayıflatan bir hastalıktır ve bu nedenle kedide birçok farklı sıkıntılara yol açabilmektedir Genel olarak ölümle sonuçlanan kedi lösemisinin belirtileri, kansızlık, sürekli tekrar eden hastalıklar, iştahsızlık ve kilo kaybı olarak sıralanabilir. Kedi lösemisinin tespiti ancak kan testi ile mümkündür. Her türlü hastalıktan kedilerin etkin bir şekilde korunması için, sağlık kontrollerinin aksatılmaması önemlidir. Oysa birçok kedi sahibi, kedilerini sadece hasta olduklarında veterinere götürmekte, erken tanının önemini hiçe saymaktadır. Henüz belirti vermemiş olan bir kedi hastalığının, erken teşhis ile ilerlemeden tedavi edilebilmesi, kedinin hayatını kurtaran bir durumdur.

 

Özellikle bağışıklık sistemleri daha hassas olan yavru ve yaşlı kedilerin, sağlıklarının korunması ve zamanında müdahale şansının artırılması için, rutin veteriner hekim kontrollerinin yapılması, kedi sahiplerinin ciddi bir sorumluluğudur. Sağlık kontrollerinin yanı sıra ihmal edilmesinin büyük sorunlara neden olacağı aşıların takibi de, kedilerin bulaşıcı hastalıklardan korunması anlamında önemli bir tedbirdir. Kedilerin sağlıklı beslenmesi demek, kedilerin güçlü bağışıklık sistemine sahip olması demek olduğundan, hastalıklara karşı korunması anlamında önemi büyüktür. Bir kedi sahibinin, kedisini sağlıklı besleyebilmesinin yollarını bilmesi gerekir.

 

Bu konuda kedi sahibinin bilinçli davranması, kediyi hastalıklara karşı koruyacak bir etki yaratacaktır. Kedi sahiplerinin bu konuda bilmesi gereken en önemli şey, kedilerini evde ki artık yemeklerle değil, kedi mamaları ile beslemeleri olacaktır. PreVital Classic biftekli kedi ıslak maması, uzmanlar tarafından kedilerin beslenmesinde önerilen bir mama değildir. İçeriğinde bulunan zararlı maddeler, tatlandırıcılar, mamaya sağlıksız bir görünüm vermektedir.

PreVital Classic Biftekli Kedi Islak Mama

PreVital Classic biftekli kedi ıslak maması, birçok tahılın bulunduğu bir mamadır. Tahıllar kedilerin sağlığı için istenen besin grubu değildir. Tahıllar, kedilerde sindirim sorunlarına ve obeziteye neden olabilirler. Kedilerin sağlıklı beslenmeleri için tahıllara değil, ete ihtiyaçları vardır. Bu anlamda kedi mamalarında bulunan et oranı çok önemlidir. Kedi mamalarında en az %40 oranında olması gereken et, et ürünleri, tavuk unu gibi ürünlerden oluşuyorsa, bu mamanın kaliteli olduğundan söz edilemez. PreVital Classic biftekli kedi ıslak mamasında, et yerine, yüksek oranda et ürünleri kullanılmıştır.

Bu yazı 63 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak