blogger analytics
Purina One Yavru Kedi MamasıPurina One Yavru Kedi Maması

Purina One Yavru Kedi Maması

Paylaş
 

Purina One Yavru Kedi Maması

 

Yavru kedilerin ilk yılı sağlığı için önemli bir yıldır. Bu süre sonra kediniz bebeklikten çocukluk dönemine, daha sonra da genç-yetişkinliğe geçer. Vücudunun yüksek besin ihtiyacı olduğu için düzenli beslenme ile karşılıya bilirsiniz.Yavru kediler yetişkin kedilere göre vücut ağırlığına oranla iki kat daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar. Kediler 6-8 hafta arasında sütten kesilmeli ve büyümeye yönelik düzenli ve dengeli bir beslenme düzenine alıştırılması gerekmektedir. Bu hızlı gelişme evresinde onu günde üç-dört kere beslemeniz gerekmektedir. Yanında her zaman taze ve temiz su bulundurmak önemlidir.

 

Oda sıcaklığındaki nemlendirilmiş kuru mama veya konserve mama dışarıda birkaç saat bırakıldığında lezzetini kaybeder, bozulabilir, bu yüzden tüketilmeyen mama bir saat içinde beslenme kabından alınmalıdır. Kedinizin beslenme planında yapacağınız değişiklikleri, sıralı olarak yaptığınız takdirde ve 7-10 günlük bir zamana uyguladığınızda sindirim sisteminin korunmasında yardımcı olursunuz

 

Mamalarda fazla, tuz, katkı maddesi ve boya fazlalığı böbrek, karaciger hastalıklarına sebebiyet veriyor. Fazla tahıllı olan mamalar ise tüy dökümlerine neden oluyor. Türkiye’de üretilen ucuz ve kalitesiz mamalar. Kristal oranı fazla olduğundan kanlı idrar, kusma, sonunda da damar tıkanması ve bağırsakların yırtılmasına sebep olabiliyor

 

            Purina One Yavru Kedi Maması kediniz için güvenli bir besin olduğunu bilmemiz bizleri de mutlu ediyor. Ürünlerimiz birinci sınıf olup üretim tarihi,son kullanma tarihi, besin öğeleri üzerlerinde yazmaktadır. Firma olarak yanınızdayız daima. Evcil hayvanların neşe kaynağı olduğunu bilmeyen yoktur. Sorumluluk da sahibi olmanızda gerekmektedir, evcil hayvan sahibinin beslediği canlıya gerekli ilgi, alakayı göstermesi önemlidir.

 

Sorumluluk sahibi firma olarak kedinizin sağlıklı ve mutlu olmasına yardımcı olmak için size en yeni bilgiyi ve gerekli ürünleri sağlamak bizim işimiz. Veteriner hekimlerimiz ve bilinçli beslenme uzmanları bizi öneriyor.Her yaştan kedinin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli olarak çalışıyoruz.Yeni ürünler üretiyoruz.

 

 

 

Araştırma sonuçları şunu gösteriyor ki doğru beslenme, kedinizin sağlığı için çok önemli. Tabi ki de sevginizi, ilginize de eksik etmemelisiniz.

 

Kedinizi gün içerisinde yürüyüşlere çıkarabilirsiniz. Güzel bir vakit geçirerek mutlu edebilirsiziniz. Dört duvar arasında canlarının sıkılacağını unutmamak gerekir. Fazla enersini atmayan bir kedi huysuzlaşır etrafa zarar verir. Gece uyumada zorluk çeker. Bu sevimli hayvanlara bazı alışkanlıklar edindire bilirsiniz. Örneğin tuvalet ihtiyacı, acıktığında belirtiler göstermesi, dışarı çıkmak istediğinde dış kapıyı tırmalaması gibi.

 

Kedinize mama alırken kesinlikle besin değerlerine bakmalısınız. Öneriye göre mama almamalısınız. Denerken dikkatli olmalısınız. Kedinizi kontrol altında tutmalısınız. Sağlıklı kedi beslemek için bu kurallara uymalısınız. İçeriğin de şeker yazıyorsa tercih etmeyin, ekstra tahıllı yaş mamadan uzak durun.Aynı şekilde buğday, mısır yazan yaş mamayı satın almayın. Yapay ve suni yazan ibare görürseniz renklendirici, lezzetlendirici olarak uzak durun. Un ve glüten içermediğine dikkat edin. İçindekiler bölümünde taurinli ve vitamin ekli olması kedinizin sağlıgı açısından çok önemlidir.

Purina One Yavru Kedi Maması

Yemek zamanının bölünmemesi önemlidir, mamasını ve suyunu sakin bir ortamda vermelisiniz., Evinizde birden fazla kedi besliyorsanız, hepsinin sağlıklı beslemesi için farklı metotlar uygulamasınız. Mama kaplarının altına bir örtü sermeniz, temizleme işleminizi kolaylaştıracaktır. Beslenme suyu daima temiz ve taze olmasına dikkat etmeyi unutmayınız. Beslenme sistemini bir rutin haline getirmek, kediniz için sağlık günler bekliyor olacak. Beslenme sırasında adı ile seslenmeniz bu aktivitenin onun açısından güzel geçmesine yardımcı olur. Kediniz kuru mama ile besliyorsanız, tüm günün öğününü sabahtan kabına koyabilirsiniz. Kuru mamanın bir diğer artısı ise kedinizin dişlerini diş taşlarını oluşmasına engel olur

 

Kedinizi ne kadar miktarda besleyeceğinizi bilmek kedinizin ihtiyacı olan besini almasını sağlar,gereksiz kilo almasını önler. Bu konuda ona destek olmak için her zaman tavsiye edilen miktarda mama ile beslemekte fayda vardır. İdeal beslenme ölçüsü için ürün üstündeki içerik bilgisini okumalısınız.Firma olarak kedinizi düşünmek için her zaman sizinleyiz.

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı 145 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak