blogger analytics
Acana Yavru Kedi MamasıAcana Yavru Kedi MamasıAcana Yavru Kedi

Acana Yavru Kedi Maması

Paylaş
 

Acana Yavru Kedi Maması

Kedilerin mama seçimi sağlıkları için oldukça önemlidir. Kedilerinizin çok daha mutlu, güçlü ve uzun ömürlü olmaları doğru mama seçiminden geçer. Kedi maması seçerken en önemli faktör kedinizin yaşı olmalıdır. Yavru ve genç kediler için protein ağırlıklı mamalar seçilmesi gerekir. Kedinizin kısırlaştırılıp kısırlaştırılmadığı, cinsiyeti, bulunduğu çevre, hareketliliği ve obeziteye yatkın olup olmaması da dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Kedileri zengin bir menü ile beslemek önemlidir. Protein, vitamin ve diğer besin kaynaklarının farklılık gösterdiği mamalar tercih edilmeli ve tek tür gıda ile beslenmemelerine dikkat edilmelidir. Kedilerin tek tür gıda ile beslenmeleri sindirim sistemlerine ve böbrek sorunu problemlerine neden olacağı gibi farklı tatlara uzak durmalarına sebep olur.

Acana yavru kedi maması et ve protein ağırlıklı olup tahıl ve karbonhidrattan uzak yapısıyla tüm kedi ırklarına ve yaşlarına uygundur. Yavru kedilerin alması gereken besinler ise doğal beslenme alışkanlıklarına uygun formüle edilmiştir.

Kanada’nın Alberta eyaletinde bulunan Acada üretim tesislerinde ek bir madde eklenmeden en üst kalitede üretilen Acana kedi mamaları bölgenin en kaliteli ve en taze ürünlerinden üretilmekte ve günlük olarak toplatılan ürünlerden elde edilmektedir. İnsan tüketimine uygun olan besinlerin kullanıldığı ise kanıtlanmıştır.

MAMA İÇERİĞİ

Acana Wild Prairie Cat Mama içeriğinde koruyucu ek maddeler kullanılmamaktadır. Kanada’nın soğuk sularından gelen taze Kanada göl alabalığı, Kuzey levreği, dil balığı kemikleri alınmış tavuk eti, kılçıksız levrek, tavuk karaciğeri, kuzu eti, kemikleri alınmış ördek eti, tavuk yağı, somon yağı, yumurta gibi en kaliteli hayvansal ürünleri barındırmaktadır.

Acana yavru kedi maması kedilerin tabiatına aykırı olan ancak birçok kedi mamasının içinde bulunan pirinç, mısır gibi besin maddelerini içermezken, metebolizmayı hızlandırmak için kurutulmuş deniz yosunu gibi deniz sebzeleri içerisinde barındırmaktır.

Hayvansal ürünler dışında bezelye, ıspanak, nohut, kırmızı mercimek, yeşil mercimek, bal kabağı, domates, havuç, elma, yeşil şalgam, siyah kuş üzümü, idrar sertliğinin azalmasında etkili olan yaban mersini, ardıç meyvesi, nane yaprakları, biberiye, rezene, zencefil kökü, zerdeçal, kuşburnu, papatya gibi sebze ve meyveleri içermektedir. Kurutulmuş veya toz haline getirilmiş ürünlere ise yer vermemektedirler. Aynı zaman da çabuk parçalanıp, kan şekerinde hızlı artışa neden olan glisemik değeri yüksek tahılları içermemektedir. Bu sayede kedinizin insülin değerinin yükselmesine ve dalgalanmasına engel olunacağı gibi obezite ve kalp sağlığını destekleyen yapısıyla oluşabilecek sorunlar engellenerek kedinizin sağlık düzeyi en üst seviyeye çıkartılır.

Acada yavru kedi maması kedinizin deri ve tüy yapısının canlı ve güçlü gözükmesi için ise Omega3(EPA/DHA) taze göl balıklarından elde edilerek kullanılmaktadır. İçerisinde kullanılan diğer maddeler ise çinko proteinat, bakır proteinat, D3 vitamini takviyesi, A vitamini takviyesi maddeleri ve kurutulmuş enterococcus fermantosyon kullanılmıştır.

Acana Yavru Kedi Maması

Acada kedi mamasının zengin besin kaynaklarından oluşmuş olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle kedinizin yiyecek miktarını ayarlamanız önemlidir. Kedinizin zengin besin kaynaklarına uyum sağlaması zaman alabilir. Bu sebeple 7 gün içerisinde her gün miktarı yavaş yavaş arttırabilirsiniz. Bu sayede kedinizin daha kolay uyum sağladığını göreceksiniz.

Kedilerin et, protein ve yağ bakımından zengin içerikler ile beslenmesi gerekmektedir. Acana kedi maması karbonhidrat ve glisemik değerleri yüksek olan tahılları içermeyerek kan şekeri yükselmelerini engelleyerek çok daha sağlıklı olmasına ve içerisinde kullandığı kaliteli hayvansal ürünleri, kullandığı taze meyve ve sebzeleri ile kedinizin güçlü ve kaliteli bir yaşam sürmesine olanak verecektir. İnsan tüketime uygun olan besinleri tüketici ile buluşturan Acana yavru kedi maması tercihlerinizin başında gelecek kaliteye sahip bir üründür.

Bu yazı 241 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak