blogger analytics
Alice Light & Sterilised Kedi Maması Kilolu Veya Kısır Kediler İçin

Alice Light & Sterilised Kedi Maması Kilolu Veya Kısır Kediler İçin

Paylaş
 

Alice Light & Sterilised Kedi Maması Kilolu Veya Kısır Kediler İçin

Ürün Bilgisi ;

Türkiye’de üretimi sağlanan bu mama ürününün, yaşlı kedilerin de günlük besin ihtiyacının karşılanmasına uygun olarak üretilmiştir. Bu mama sizinde ekonomik açıdan rahatlamanızı sağlayacaktır. Kedilerin ideal kilosunu koruma ve operasyon geçirmiş kedilerin besin ihtiyacını karşılamak üzere uzman veterinerler tarafından içerisindeki zengin protein ve vitaminlerle desteklenerek hazırlanmıştır. Bundan kaynaklı olarak dengeli beslenmenin ve tam besin destekli olma özelliğiyle mükemmel hazım sağladığı görülmektedir. Bu problemin önüne geçilmesiyle idrar Ph’nın ayarlanması ve idrar yolu probleminin oluşma riskini azaltması tercih edilen markalar arasında yerini almaktadır.

Mamanın İçindekiler ;

Balık eti unu, mısır, tavuk yağı, tavuk eti, pirinç, karides eti, bira mayası, bezelye, bitkisel doğal sindirim düzenleyicileri, taurin, mineraller, vitaminler, bağışıklık sistemi güçlendiren besinler.

Mamanın Özünü Oluşturan Analitik Bileşenleri ;

Ham protein, ham selüloz, nem, ham yağ, kalsiyum, ham kül, fosfor, magnezyum, bakır sülfat, L-Karnitin, taurine, omega 3 ve omega 6, vitamin A, vitamin D3, vitamin E, arachidonic asit.

Yukarıdaki mama içerisindeki besinler ve analitik bileşenler, ürünün tazeliğini korumak, uzun ömürlü olması ve kediler için tüketilebilir lezzetli tatları yakalamak için ilave edilerek üretiminin sağlanmasına sebep olmuştur.

Alice Light & Sterilised Kedi Maması’nın faydaları :

-Lezzet Olarak : Taze besinlerin ilavesiyle ve zengin içerik tadıyla kediler tercih eder ve yememezlik yapmazlar.
-Beyin Fonksiyonları için : İçeriğindeki balık ve balık yağında bulunan omega 3 ve 6 yağ asitleriyle, beynin gelişimi sağlayarak besler, görme duyularını ve işitsel fonksiyonları destekler.

Böbreklerdeki taş oluşumuna karşı önlem alınmış zengin mineral içeriği ile idrar yolu problemini çözerken, az magnezyum oranıyla bu riski azaltır.

-Kalp ve damar sağlığı : Alice ürünlerindeki taurin içeriğiyle kalp ve damar işleyişini düzenler, aynı zamanda yağ depolanmasını engeller.
-İdeal Kilo : L-carnitin ile enerji yakımını kolaylaştırırken içerisindeki vitamin A , yağın yakılarak vücuda enerji ve güç olarak geri dönmesini sağlaması ideal kiloyu korur.
-Güçlü ve Dirençli Bağışıklık Sistemi İçin : Tüketilen besinlerin özellikle probiyotik ve lif içerikleri sayesinde, bağırsak ve sindirime yardımcı olan sağlıklı bakterilerin çoğalmasına yardımcı olurken, dışkının rahat bir şekilde dışarıya atılmasını sağlar.
-Ağız Sağlığı ve Tartarsız Dişler : Mamanın tanecikli yapıda olması hem tüketimini kolaylaştırır hem de içeriği nedeniyle dişlerin sağlığını korurken güçlenmesini sağlar.
-Parlak Tüyler ve Deri Esnekliği :

Kedilerin yalama yoluyla gerçekleştirdiği tüy temizliklilerin de, eski tüylerin yutularak bağırsakta ve midede birikmesine sebep olur. Bu tüy yumakları mama içeriğindeki selüloz maddesiyle dışarıya atılmasında yardımcı olur. Ayrıca parlak tüyler içinde omega 3 ve 6 asitleri ile deri esnekliği ve sağlığı amaçlanırken yeni tüylerin oluşumuna destek olmuştur.
-Kolay Sindirim Desteği ve Sistemi : Rahatlıkla sindirilebilen enerji oranları ve proteinleri sayesinde dışkının azlığı ve kuru olmasını sağlamıştır.

Kullanım Şekli ve Miktarı :

Alice Light & Sterilised Kedi Maması Kilolu Veya Kısır Kediler İçin

Alice Light & Sterilised Kedi Maması Kilolu veya Kısır Kediler İçin üretilirken bazı önemli besin tüketimi bilgileri tavsiye etmiştir. Örneğin; üretilmiş bu mamayı evcil hayvanlarınıza su ilaveli ya da et suyu ilaveli olarak verebilirsiniz.

Günlük ihtiyaca göre evcil hayvanınız az veya fazla yiyebilir. Mamaya geçilebilmesi için 5 günlük bir alışma evresi geçirmek önemlidir.

Bu evrede evcil hayvanın yediği besinlere az miktarda bu mamadan karıştırılarak verilmesi ve her geçen gün Alice mamasınındır. Artan oranda ilave edilmesi tavsiye edilmektedir.

Bu yazı 164 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak