blogger analytics
Brit Premium Kitten Yavru Kedi MamasıBrit Premium Kitten Yavru

Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması

Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması
Paylaş
 

Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması

Hayatınıza almaya kara verdiğimiz sevimli dostlarımız için mama seçimi yaparken onların sağlığına ve gelişimine uygun mama seçmeye özen göstermeliyiz. Kedi mamaları, kedilerin gelişimi için çok önemlidir. Kedi maması seçerken ilk önce dikkat etmeniz gereken kedinizin yaşıdır. Kediniz yavrumu, yetişkin mi yoksa yaşlımı?

Kedilerde 0-12 ay arası yavru kedilerdir yeni doğan kediler ilk 2 gün anne sütü çok önemlidir yavrular en hızlı gelişim gösterdikleri bu dönemleri belli aralıklar ile annelerinden süt emerek ve uyuyarak geçirirler. Yavrular 4 haftalık olana kadar vücut ısılarını tam olarak regüle edemezler. Birbirlerinin ve annelerinin vücut ısılarından yararlanırlar.

5 haftalık olduktan sonra artık sütten kesilip özel hazırlanmış mamalara geçilmelidir.Yavruların enerji gereksinimi yetişkin kedilere oranla 2/ 4 kat daha fazladır.

Kedi maması seçimi yaparken nelere dikkate edilecek noktalar nelerdir?

Minik dostlarımız olan kedilerimiz için kedi maması seçimi yaparken kedinizin sağlığını gelişimini düşünerek yapmalısınız. Kullanacağınız kedi maması kedilerinizin gelişimi için çok önemlidir. Ucuz ve kalitesiz bir mama kullanırsanız kediniz çok fazla sağlık sorunu yaşar, gelişimi çok iyi olmaz ve en kötüsü ömrünü azaltmış olursunuz. Kediler diğer canlılara göre çok daha fazla seçicidirler. Bu nedenle denediğiniz her kedi mamasını beğenmeyebilirler. Bu sebeple uzmanlar kedilerin tek tip mama ile beslenmesini doğru bulmazlar. Çünkü mamayı bulamama gibi bir sorunla karşılaşabilme ihtimaliniz olabilir. Bu da size ve kedinize çok fazla sorun yaşatabilir. Kedinizi en başından 2/3 tip mamaya alıştırışsanız sizde ve kedinizde sorun yaşamaz

Minik dostunuz bir yavru kedi ise Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması tam kedinize göre bir mamadır. Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması 1-12 ay arası yavru kediler için ideal bir mamadır. Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması kedi yavruları için her türlü beslenme ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması içeriğinde kanatlı eti kullanılmış lezzetli bir mamadır. Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması buğday içermemektedir.

Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması yüksek sindirilebilirliğe sahip olan mama kedinizin rahat bir gün geçirmesine yardımcı olur. Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması içeriğinde bulunan yüksek protein ,yağ ve önemli besinler ile yavru kedinizin dengeli ve lezzetli beslenmesini sağlamaktadır. Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması içerisindeki omega 3ve 6 yağ asitleri kedinizin deri sağlığına ve ipeksi tüylerine katkı sağlamaktadır. Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması içerdiği yucca özü ile dışkı kokusunu azaltır. Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması yavru kedinizin metobolizmasını dengeler. Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması içeriği ile ishale sebep olan bakterilerden kedinizi korumaktadır. Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması kedinizin kalp ve göz sağlığını koruyan taurın içermektedir. Probiyotikler ve C vitaminin dengeli karışımı ile Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan sağlıklı güvenilir yavru kedi mamasıdır.

Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması

Brit Premium Kitten Yavru Kedi Mamasını büyük marketlerden ve pet shoplardan temin edebilrceğiniz gibi internet üzerindeki online alış veriş sitesinden kolayca temin edebilrsiniz. Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması sağlık ve hijyen koşullarına uygun olarak üretilmiş kalite satandartlarına uygun bir mamadır. Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması saklama koşullarına uygun olarak muhafaza ediniz. Brit Premium Kitten Yavru Kedi Maması kuru ,serin yerde böcek ve haşerelerden muhafaza ediniz. Brit Premium Kitten Yavru Kedi Mamasının Kullnıldıkdan sonra ağzının kapalı olduğuna emin olmalısınız.

Bu yazı 226 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak