blogger analytics
Dr.Clauders Kuzu ve Dana Etli Hairball Tüy Yumağı Önleyici Kedi

Dr.Clauders Kuzu ve Dana Etli Hairball Tüy Yumağı Önleyici Kedi Konservesi

Paylaş
 

Dr.Clauders Kuzu ve Dana Etli Hairball Tüy Yumağı Önleyici Kedi Konservesi

 

Evlerde beslenen evcil hayvanların özenli bir bakıma ihtiyaçları olduğu bilinmektedir. Evcil hayvanların türü, cinsiyeti ve yaşına göre eğitim, bakım ve beslenme konularında hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Özellikle hayvanseverlerin evlerinde beslemiş oldukları sevimli dostlarının mutluluğu için her konuda en iyi şartları sunması gerektiği bilinmelidir. Çünkü evlerde beslenen her hayvan aile içerisinde yeri olan bir aile ferdidir. Bu nedenle de onların ihtiyaç duyduğu her konuda yardımcı olmak ilk olarak bizlere düşmektedir. Dünya ve ülkemiz genelinde değişik hayvan türleri beslenmektedir. Ancak her hayvan türü aynı oranda kişilerce beslenmemektedir. Yapılan araştırmalara göre evde en çok beslenen hayvan türlerinin kedi ve köpek olduğu kabul görmektedir. Kedilerin veya köpeklerin diğer hayvan türlerine evde daha çok beslemek için tercih edilmesinin önemli nedeni bulunmaktadır. Bu nedeni köpeklerin ve kedilerin hem daha sevimli olması hem de ev içerisinde, ev ortamına daha kolay alışıp beslenme, eğitim gibi konularda daha akıllı hayvanlar olması gelir.

 

Günümüzde neredeyse her iki evden birinde beslenen bir köpek yada kedi bulunmaktadır. Kediler ve köpekler aile içerisindeki sevimli dostlar olarak kabul görmektedirler. Peki kedi veya köpek beslenmesinde dikkat edilecek konular nelerdir ? şeklinde bir soru her kedi ve köpek besleyenlerin, yada beslemeyi düşünenlerin sorabileceği en temel sorudur. Bu soruya ilk olarak ister kedi olsun ister köpek olsun bunların ilk aşamada düzenli ve sağlıklı beslenmesi önem taşır. Özellikle kedilerin beslenmesinde kullanılan ev içi yiyeceklerden çok hazır olarak üretilen konserve ve mama ürünlerinin tercih edilmesi gerektiği bilinmelidir. Bu açıdan kedilerin beslenmesi ile ilgili olarak alabileceğimiz hazır mama ve konserve ürünlerini petshop mağazalarında bulmak mümkün. Ancak her kedi mama veya konservesi sizin beslediğiniz hayvanın biyolojik yapısına, türüne ve cinsine uygun olmayabilir. Hayvana uygun beslenme mama ve konservesi almak için hayvan cinsinin, türünün ve yaşının bilinmesi gerekmekte ve bu özelliklere en uygun ürün tercih edilmelidir.

 

Dünya ve ülkemiz petshop mağazalarında her hayvan türüne, cinsine ve yaşına uygun değişik kalitede mama ve konserve ürünleri bulunmaktadır. Bu mama ve konserve ürünlerinin uygunluğunu anlayabilmek için mama ve konservenin içeriğinin neyin ne kadarlık oranda içerdiğine bakmak gerekmektedir. Ülkemiz hayvanseverlerinin evlerinde beslemiş olduğu kedi cins ve türleri için bir çok değişik marka konserve ve mama ürünü bulunmaktadır. Bunlar arasında good, royal canin, dr. Cluders, la vida kat kitten, reflex kitten, whiskas, pro plan junior, hill’s science, first class, orijen cat kitten, cat chow, purina one, advence kat kitten, bozita felita kitten gibi markaları saymak mümkündür.

Özellikle yavru ve tüy değişikliği zamanındaki kedi dostlarınız için tercih edeceğiniz Dr.Clauders Kuzu ve Dana Etli Hairball Tüy Yumağı Önleyici Kedi Konservesi yavru kediler için alacağı protein, karbonhidrat ve diğer minarel içeriklerine sahip olan bir besin ürünüdür.

Dr.Clauders Kuzu ve Dana Etli Hairball Tüy Yumağı Önleyici Kedi Konservesi

Evde beslemiş olduğumuz sevimli kedi dostlarımızın değişik zamanlarda değişik besin öğelerine ihtiyaç duyduğu görülmektedir. Bu durum yaşla ve doğal biyolojik değişim gibi durumlarda daha sık rastlanmaktadır. Örneğin yavru olan bir kediniz için gelişmiş kedi maması veya konservesi vermek yanlış bir seçenek olaraktır. Diğer bir örnek olarak tıpkı insanlar gibi mevsim değişikliği sırasında insanların biyolojik yapılarında bir takım değişikliklilerin meydana gelmesi içinde bulunduğu biyolojik değişkenliğe en uygun mama ve konserve seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir. Hayvanınızın mutluluğunu uygun konserve, mamalarla daha çok arttırın.

 

Bu yazı 156 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak