blogger analytics
Gemon Streilized Pate Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi

Gemon Streilized Pate Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi

Paylaş
 

Gemon Streilized Pate Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi

Yavru kedi bakımı ve beslenmesi kedi sahipleri için oldukça önemsenen bir durumdur. Yavru kediler hem hassastırlar, hem de beslenme konusunda çok seçicidirler. Bakımlarının önemle yapılması ve sağlıklı büyümelerini sağlamak için oldukça dikkatli ve bilinçli davranmanız uygun olacaktır. Gelişen ve büyüyen kedilerin, çiftleşme dönemleri de önemlidir. Yavru kedinin zamanında kısırlaştırılmasının, hem sizin için, hem de yavru kedi için birçok faydası olacaktır.

Yavru kedilerin kısırlaştırılması, her şeyden önce, kedilerin sağlığı için ciddi önem taşır. Kedilerin kısırlaştırılması ile birçok sağlık sorunundan kedinizi korumuş olursunuz. Kısırlaştırılan dişi kediler kısırlaştırma ile, meme ve yumurtalık kanserinden, erkek kediler ise testis kanserinden korunmuş olur. Ayrıca çiftleşme dönemlerinde, dışarıdaki sokak kedileriyle çiftleşen kediniz, birçok hastalığı da kapma şanssızlığına sahiptir. Aynı evde yaşadığınız kedinizin kısırlaştırılması ile, daha sevecen, daha neşeli bir kedi ile karşı karşıya olacaksınız. Çiftleşme döneminde, bağıran, sinirli olan kediler, kısırlaştırmanın ardından çok daha uysal olacaklardır. Yavru kedinizin kısırlaştırılması konusunda, asla cinselliğini yaşaması gerektiği ya da anne- baba olma arzusu içerisinde olduğu gibi duygusallıklar yaşamamalısınız. Kedilerin cinselliği yaşaması tamamen hormonel ve yavru doğurmaya dayalı bir iç güdüsel davranıştır. Yavrularına da sadece 2 ay süt verir ve sonra bakmazlar. Bu nedenle yapmanız gereken duygusal davranmanız değil, kedinizin sağlığını düşünmeniz olmalıdır.

Gemon Streilized Pate Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi

Yavru kedinizin kısırlaştırılması çok basit cerrahi bir operasyondur. Genel anestezi uygulanarak yapılan bu cerrahi operasyonda, uygu bölgedeki tüylerin traş edilemsinden sonra, küçük bir kesi yapılır ve operasyon gerçekleştirilir. Kısırlaştırma operasyonunun ardından, kedinizi hemen eve götürebilir ve bakımını kolaylıkla evde yapabilirsiniz. İlk birkaç gün kedinizin dikişlerini korumaya özen göstermelisiniz. Uzmanlar tarafından önerilen, yavru kedilerin 6 aylık olduklarında, kesinlikle kısırlaştırılmaları yönündedir. Kedinizin sağlığı ile ilgili bu kadar olumlu bir operasyon olan kısırlaştırma operasyonunu, vakit kaybetmeden, yavru kedinize uygulatmalısınız.

Gemon Streilized Pate Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi

Kısırlaştırılmış yavru kediler, kısa bir iyileşme sürecinin ardından. normal hayatlarına döneceklerdir. Yavru kedinizin iyileşme sürecini kolay geçirmesini sağlamak için, kedinize olan ilgi ve sevginizi fazlasıyla hissettirmeli ve onu biraz şımartmalısınız. Kısırlaştırma işleminden sonra, kısırlaştırma işlemine bağlı olarak yavru kedinizin hormanel düzeyinde bazı değişiklikler oluşacaktır. Bu değişiklik, kedinizin metabolizmasının eskisine göre daha yavaş çalışması ve doğru beslenmezse kilo sorunuyla karşı karşıya geleceğidir. Bu durumda, metabolizması yavaşlayan yavru kedinizin, beslenme düzenini tekrar kurmanız gerekecektir.

Kısırlaştırılmış kedilerin, kullanılan mamaları değiştirilme ki ve kısırlaştırılmış kedilere özel hazırlanan, yeterli ve dengeli beslenmesini sağlayacak hazır kedi mamalarına geçiş yapılmalıdır. Kısırlaştırılmış kedilerin, yavaşlayan metabolizmaları gereği çabuk ve kolay kilo almaları kaçınılmazdır. Kilo sorunu oluşan kedinin sağlık konusunda yaşayacağı ciddi sorunlar gündeme gelecektir. Bu sorunlarla karşılaşmamak adına, uzmanlarında önerdiği gibi, kısırlaştırdığınız yavru kedinizin mamasını, ona özel seçmeniz önemlidir. Zaten piyasada, kedilerin özelliklerine göre beslenmesini amaçlayan yaş, cins, kısırlaştırılmış kediler gibi birçok özel duruma hitap eden hazır kedisi mevcuttur. Kısırlaştırılmış kediler için özel hazırlanan bu mamaların yağ oranı, diğer mamalardaki yağ oranına göre, yarı yarıya düşürülmüştür. Kısırlaştırılmış kedi mamalarının bir özelliği de, genelde erkek kedilerde, kısırlaştırmanın ardından görülebilen, mesanede taş oluşumunu önlemede yardımcı olmalarıdır.

Kısırlaştırılmış kediniz için mama seçerken, besin değerlerine, tahılsız olmasına, içeriğinde zararlı kimyasalların bulunmamasına dikkat etmeli, seçiminizi doğru yapmalısınız. Kullanmaya karar verdiğiniz kedi mamasının, daha çok tavuk ve hindi eti içermesi, kediniz için daha faydalı olacaktır.

Gemon Sterilized Pate Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi adı ile satılan kedi mamasının içeriği incelendiğinde, protein değerinin düşük olması ve hindi eti yerine, yüksek oranda hindi yan ürünlerinin kullanıldığı göze çarpıyor. Ayrıca yine içeriğinde bulunan ve katkı maddesi olarak kullanılan kıvam artırıcıların ve jölenin, kedinizin sağlığını olumsuz etkilemesi söz konusudur. Kedinizin sağlığını korumak adına, bu marka mamanın kısırlaştırılmış kediniz tarafından kullanılmaması çok daha doğru bir karar olacaktır.

Gemon Sterilized Pate Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi İçeriği;

İçerik : Et ve et yan ürünleri %80 (Hindi eti min. 30%) mineraller

Analitik Bileşenler : Ham lif %0,5, Ham Kül %1,5%, Nem %80, Ham yağ %4,5, Ham Protein %6

Katkı Maddeleri : Kıvam Arttırıcı madde ve Jöle bulunur

Besleyici katkılar : Vitamin E (all-rac-alpha tecoferli acetate) 6 mg/kg, taurin 500 mg/kg, Vitamin D3 150 UI/kg, Vitamin A 3000 UI/kg

Bu yazı 202 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak