blogger analytics
Goody Kuzulu ve Pirinçli Yetişkin Kedi KonservesiGoody Kuzulu ve Pirinçli

Goody Kuzulu ve Pirinçli Yetişkin Kedi Konservesi

Paylaş
 

Goody Kuzulu ve Pirinçli Yetişkin Kedi Konservesi

İnsanlar evcil hayvanlarının beslenmesine ve sağlığına, güvenli ve rahat bir şekilde yaşamalarına oldukça dikkat göstermektedir. Bir süre sonra ev halkından birisi gibi olan evcil hayvanlar özellikle yalnız yaşayan insanlar için daha da önemlidir. Kediler evcil hayvanlar içerisinde beslenmesi daha kolay , ebat olarak daha minik olmaları ve duygusal anlamda hemen geri dönüş yapmaları açısından oldukça tercih edilen bir hayvan türüdür. Kediler ile anlaşmak insanlar için daha kolaydır. Çünkü kediler bulundukları ortama pozitif enerji vermektedirler. Bu psikologlar ve bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda ispatlanmış bir olgudur. Özellikle yalnız yaşayan bireyler için evde bir canlının olması, kapıdan içeri girildiğin de buna bir tepki verilmesi veya bir film izlenirken gelip dizine uzanması gibi duygusal anlamdaki bağlılık insan psikolojisi üzerinde olumlu etki yaratmaktadır.

Evinizde bir kedi beslemeye karar vermeden önce karşılıklı bir şekilde mutlu olabilmeniz için kedilerle ilgili bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Yapmış olduğunuz araştırma sonucunda halen fikriniz değişmemiş ise o zaman bir kedi arkadaş edinmeye karar verin. Aksi takdirde alıp daha sonra yeniden onu sokağa bırakmanız durumunda bu kedi için yaşam daha da zorlaşacaktır. Kedilerin sağlıklarıyla ve beslenmeleri ile yakından ilgilenmek gerekmektedir. Sağlıklı olan ve vücudunun ihtiyacını karşılayan besin ile beslenen kediler daha uzun süre sizlerle arkadaşlık edebilir. Şayet veteriner hekimin önerilerini takip ederseniz kediniz sağlıklı ve mutlu bir yaşlılık dönemini dahi sizlerle geçirebilir. Kediler yaratılışları gereği et olur hayvanlardır.

Bu sebeple onları et, karaciğer, kemik, balık, akciğer, yumurta, sebze, süt ve yoğurt verilmelidir. Etobur olmalarına rağmen bazı sebzeleri de yerler. Çünkü bu sebzeler onların hazmını kolaylaştırır. Ama bu sebzeleri mümkün olduğunca çiğ vermemek gerekir. Aksi halde çiğ verilen sebzeler kedilerde ishal yapar. Kediler için tercih edilen besin şayet bir konserve mama ise bu konserve mama satın alındığı sırada mutlaka son kullanma tarihine dikkat edilmesi gerekir. Kedilere ikram ettiğimiz besinlerin tazeliği çok önemlidir. Bir konserve mama açıldıktan sonra mümkün olduğunca hızlı bir şekilde tüketilmelidir. Çünkü çabuk bozulmaya müsaittirler. Kedinize vermiş olduğunuz mamayı mutlaka onun yaşına, kilosuna, cinsine göre öğünlere bölerek vermelisiniz. Günlük beslenme ihtiyacını veteriner hekim ile görüşerek belirleyebilirsiniz. Kediler çoğunlukla ne ölçüde yemekleri gerektiğinin bilincinde olan hayvanlardır. Bir kedinin ihtiyacı olan enerji seviyesi için ideal dengeyi kuran mama kedi için gerekli olan mamadır.

Goody Kuzulu ve Pirinçli Yetişkin Kedi Konservesi

İçerik olarak barındırdığı maddeler kedinizin ihtiyacı olan günlük enerji, vitamin, ihtiyacını karşılayabilecek düzgün dengelenmiş bir mamadır. Bir yaş mama olmakla birlikte bu mama kedinizin severek tüketebileceği, öğün olarak 3- 4 öğüne bölünebilecek gramajı sahiptir. Goody Kuzulu ve Pirinçli Yetişkin Kedi Konservesi açıldıktan sonra buzdolabında muhafaza edilmesi gereken bir mama türüdür. Kedinizin tüm ihtiyaçları düşünülerek içeriğindeki maddeler ona göre oranlanmıştır. Oldukça doğal olan bu mama sayesinde kedinizin bağışıklık sistemi güçlenirken kasları gelişir ve kuvvetlenir. Kediniz tarafından oldukça iştahlı ve severek yenebilecek olan bu mamanın sindirimi de kolaydır. Bu mama oldukça doğal ürünler ile yapılmış olup kediniz için gerekli olan enerji miktarını takviye edebilecek seviyededir. Kullanıma hazırdır ve pratiktir. Kediniz ile birlikte çıkacağınız küçük seyahatlerde hemen çantanıza atıp çıkabileceğiniz gramajlardadır. Sunmuş olduğu kaliteye nazaran ekonomik fiyatlar ile satılmaktadır.

Bu yazı 204 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak