blogger analytics
Happy Cat Light Diyet Yetişkin Kedi MamasıHappy Cat Light Diyet

Happy Cat Light Diyet Yetişkin Kedi Maması

Paylaş
 

Happy Cat Light Diyet Yetişkin Kedi Maması

Bazı mamalar belli bir ırktan olan kedilere özel üretilmektedir. Nedeni ise bünyeleri ve uyum sağladıkları yerden kaynaklı olarak değişmesidir. Her besini yiyememeleri, her sıvıyı tükemedikleri içindir ki alerjik reaksiyonların önüne geçilmek istenmesidir. Fakat happy cat light ürünleri düşük enerji ihtiyacı olan tüm ırktan yetişkin kediler için üretilmiş tavuk etli mamadır. Özellikle kısırlaştırılmış ve kilolu kedilerin besin tüketiminde destekleyici ideal bir mamadır.

İçindekilere bakacak olursal; yağ oranı %8,5 ken , protein kaynağı olarak; biftek, yumurta, somon balığı, tavuk eti mevcuttur. Happy Cat Light Diyet Yetişkin Kedi Mamasının bileşimine bakacak olursal; hayvansal yağ, pirinç unu, mısır unu, tavuk eti, mısır, somon unu, kanatlı katı yağı, pancar lifi, hidrolize ciğer, kurutulmuş karaciğer, yumurta tozu, maya, sodyum klorür, elma lifi, potasyum klorür, mayalanmış arpa, deniz yosunu, keten tohumu, hindiba ve bitkisel karışımdır.

Yağ oranı az protein değeri yüksek olan happy cat’ın bu ürününde sindirilebilir enerji 1565 kJ/ 100 g olarak belirlenmiştir. Bu demek oluyor ki sindirimi kolay olan besin değerlerinin bulunduğu zengin içerikli bir mamadır. İçindeki destekleyici besin gıdalarına bakacak olursak ; Vitaminler, ham protein, A vitamini, ham katı yağ, D vitamini, ham lif, E vitamini, mineraller, B vitamini, nem, B2 vitamini, kalsiyum, pantotenik asit, fosfor, niyasin, potasum, B6 vitamini, sodyum, biotin, magnezyum, B12 vitamini içermektedir.

Yukarıdaki besin ürünleri ve besin gıdalarını kedilere verirken yaşlarına göre günlük mama miktarlarının kullanımı değişmektedir. Düşük kalorili kuru mama olduğu için sınıf olarak Super Premium’a girmektedir. Bu özelliğiyle hasarlı veya eksik çıkan ürünlerin kargo görevlisine hasarlı ürün tespit tutanağı hazırlatılarak paketi teslim almamalı , durum formu ile happy cat şirketine bildirilme fırsatı sunar. Unutulmaması gereken şey ise arızalı ürünler gönderilmeden önce mutlaka şirketle irtibata geçilip durum aksedilmelidir. Haberi olmayan şirket bu meshuliyeti kabul etmez ve ürün kullanıcıda kalır.

Neden Happy Cat Light Diyet Yetişkin Kedi Maması’nı kullanmalıyım?

Protein değeri yüksek yağ oranı az, sağlıklı ve dengeli kilo kaybı, veteriner kontrolünde diyet altına alınan kedilerin mama olarak tercih edildiği ürün olması, mide şişkinliklerinin giderilmesi, sindirimin kolaylaştırılması, küçük tırtıklılarıyla tokluk hissi yaratması, zengin içeriğiyle bir seferlik öğünde günlük besin ihtiyacının karşılanması, içerisindeki biotinle parlak tüyler ve deri esnekliği, B12 vitaminleriyle yağlanmış kasların yerini normal kilosuna dönmüş kedi kaslarının yer alması, diyette zorlanan kedilere içerisindeki mayalanmış arpayla tokluk hissi yaratırken mamadan aldığı vitaminlerle tekrar hareketli fonksiyonlarına kavuşması happy cat ürünlerinde hedef haline gelmiştir.

Happy Cat Light Diyet Yetişkin Kedi Maması

Hidrolize edilmiş ciğer, karaciğer kedilerin kansızlık oranındaki düşük değerlerin korunmasında etkilidir. Aynı zamanda deniz yosunu ve hindiba besin gıdalarının etkisiyle tüylerin uzaması ve parlak bir hal almasını sağlamaktadır. Gün aşırı verilen bu ürün kedilerin kilosuna göre oranı azaltıp çoğaltılmalıdır. Veteriner tavsiyesiyle yapılan kedi diyetlerinde daha çok içerisinde bitkisel karışım ve maya olan ürünler tercih edilmektedir. Sebebi ise yağ yakımı ve tokluk hissini arttırıp su ihtiyacını ortaya çıkarmasıdır. Günlük su ihtiyacının fazlasını alan kedilerde hareket ihtiyacı ve tuvalet ihtiyacı doğar. Bu nedenle happy cat’in bu ürününde bu ince detay düşünülerek maya ve bitkisel karışımlar diğer besin gıdalarına göre daha fazla kullanılmıştır. Suya ihtiyaç duyan kediler bu oranın üstünde tüketmeye başladıkların da hızlı ve dengeli kilo kaybı yaşayabilirler.Kediler normal haline döndüklerinde gün aşırı verilmeye başlanmalıdır

Bu yazı 191 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak