blogger analytics
Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi MamasıHappy Cat Sterilized

Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Paylaş
 

Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Kediler evde ve sokakta insanların hayatında oldukça önemli olmaktadır. Kediler oyun oynamayı seven pozitif hayvanlardır. Sahibine ve bulunduğu ortama çok çabuk uyum sağlayan sevimli hayvanlardır. Çok meraklı hayvanlar olan kediler her şeyi merak edip içine girmeye ya da tırmalayarak meraklarını gidermeye çalışırlar. Çok kısa bir zaman da evinizin neşesi olan kediniz hayatınıza huzur katan pozitif enerji veren hayvanlardır. Kediler asil ve zeki hayvanlardır. Evinizde, bahçenizde ofisinizde hayvan bakmak istiyorsanız eğer kedilerde tercihleriniz arasın da olması gereken hayvanlardan olmalıdır. Kediler yüksek tansiyon hastalarına neşeli, enerji dolu, pozitif tavırlarıyla iyi gelen, zararsız, sevimli hayvanlardır.

Kedilerde kısırlaştırma:

Kısırlaştırma kedinizin üremesini olanaksız hale getiren cerrahi bir operasyondur. Kısırlaştırma erkek ve dişi kedide uygulanır Dişi kedinin yumurtalıklarını erkek kedinin de testislerinin çıkarılması ile olur. Evinizin içinde birden çok kediniz varsa kısırlaştırmayı mutlaka düşünmelisiniz.

Kısırlaştırmanın yararları: Dişi bir kediye sahipseniz kısırlaştırma yumurtalık kanserini önlemektedir. Aynı zamanda rahim kanserini önlemektedir. Kısırlaştırılmayan dişi kedi yılda 3-4 kez kızgınlık dönemine girer. Bu dönemde sürekli miyavlayacak evin dışına çıkmaya çalışacaktır kısırlaştıktan sonra bu durum ortadan kalkacaktır.

Kısırlaştırılmış kedilerde beslenme nasıl olmalıdır?

Kısırlaştırılmış kedilerin normal kedilere göre besin ihtiyacı farklıdır. Bu farklılıkları bilmeniz sevimli dostunuzun daha uzun ve sağlıklı günler geçirmesine yardımcı olur. Kısırlaştırma sonrası kedinizin karşılaşacağı riskli durumlardan biri kilo alımıdır. Kısırlaştırma sonrası kedilerin iştahı artar ve enerjileri düşer. Seçeceğiniz mama bu durumu dengelemektedir. Kısırlaştırılmış kediler genellikle kilolu olmaya müsaittirler ve idrar yollarında sıkıntılar yaşayabilirler. Kısırlaştırılmış kediler özel bir diyet gerekmektedir. Ortalama yağ içeriğine sahip, doyurucu, bol lifli ve lezzetli bir diyet olmalı. Protein ve dengeli minarel içeriği ile çok sağlıklı bir üriner sistemi desteklemek için steril kedi mamalarına ihtiyaç vardır.

Yetişkin kediler için üretilmiş Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması tam aradığınız gibi bir mamadır. Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması sadece % 10, 5 yağ içermekte olup kısırlaştırılmış kediniz için ideal bir mamadır. Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması içerisinde besleyici proteinler ile kedinizin protein ihtiyacını karşılamaktadır. Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması kedinizin kalp ve göz sağlığı için yüksek bir taurin içermektedir.

Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması içerisinde zengin vitaminler içermektedir. Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması somon ve kümes hayvanları içermekte olup kediniz için lezzetli bir mamadır. Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması hiç bir yapay tatlandırıcı ve renklendirici yada koruyucu içermeyen sağlık ve hijyen koşullarına uygun üretilmiş kısırlaştırlmış yetişkin kedi mamasıdır. Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması tüm yeişkin, kısırlaştılmış kediler için tam bir mamadır. Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Mamasını kedinize ilk kez verecekseniz Kedinizin daha önce kullandığı mamaya azar azar ilave ederek alıştırmaya çalışmalısınız. Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması taze içme suyu ile verilmelidir. Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması üzerindeki beslenme tablosunu inceleyerek kedinizin kilosuna uygun miktarda vermelisiniz. Bu durum kedinizin gün içerisindeki hareketliliğine göre değişebilmektedir.

Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Mamasına veterinerizin bilgisi dışında ek olarak gıda, vitamin ve mineral ilave etmeyiniz. Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması üzerindeki son kullanma tarihine bakmadan mamayı almayın. Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması saklama koşullarına uygun olarak muhafaza ederseniz mama vitamin değerini kaybetmemiş olur. Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Mamasını serin ve kuru yerde, böcek ve haşerelerden koruyarak muhafaza etmelisiniz. Happy Cat Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması büyük marketlerde ve pet shoplardan temin edebileceğiniz gibi internet üzerinden online alış veriş sitesinden tek tıkla yorulmadan, market market gezmeden üstelik kapıda ödeme kolaylığı ve uygun taksit seçenekleri ile temin edebileceğiniz kaliteli, lezzetli bir mamadır.

Bu yazı 195 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak