blogger analytics
Hills Feline Mature +7 Tavuklu Yaşlı Kuru Kedi Maması

Hills Feline Mature +7 Tavuklu Yaşlı Kuru Kedi Maması

Paylaş
 

Hills Feline Mature +7 Tavuklu Yaşlı Kuru Kedi Maması

Hills Feline Mature +7 Tavuklu Yaşlı Kuru Kedi Maması

Hills Science Plan, ABD eyaletlerinden biri olan New Jersey’ de faaliyete geçmiş, kedi köpek maması sektöründe belki de en eski firmalardan biridir. Dünyanın ikinci evcil hayvan hastanesini 1929’ da açarak büyümüştür. Takip eden yıllarda böbrek hastalığı olan bir evcil hayvanın tedavisinde kullanılmak ve obezite sorununu aşmak üzere konserve maması üretmiştir. Belki de ürünlerin kalitesinde dönüm noktası olan araştırma laboratuarını kurmuştur. Bu laboratuardan sonra duyu merkezi ve genlerin fonksiyonel protein yapılara dönüşüm süresini inceleyen ve bu incelemeler sayesinde, her bir tür ve bu türlerde bulunan özel durumlar için uygun besin içeriğinde iyileştirmeler yapan nutrigenomik laboratuar ve araştırma merkezini açmıştır. Hills’in geçmişindeki başarıları elbette göz ardı etmek mümkün değildir. Ancak bir canlı besliyor olmanın sorumluluğu, yalnızca başarılı bir geçmişe dayanarak alınacak kadar kolay değildir.

Hills’ feline mature isminin yaşlı kedi maması anlamında olduğunu bilmek her tüketicinin ürünleri daha iyi anlamasına yardımcı olacaktır. Bu ürün, satın alınırken Hills Science Plan Feline Mature Adult +7 Active Longevity ismiyle rahatlıkla bulunabilir. Kediler 7 yaşından itibaren yetişkinliği tamamlayıp yaşlılık dönemine girerler. Bu süreçten sonra hareketlerinin sınırlandığı, beslenme alışkanlıklarında değişiklik olur. Su ihtiyaçları, koku hassasiyetleri artar, yanı sıra her canlının yaşlılık döneminde görülebileceği gibi bazı fiziksel sıkıntıların ve hastalıkların arttığı da görülür. Verilecek besinlere bu nedenle bir nebze daha dikkat edilmelidir. Özellikle iştahlarını arttıracak besinler tercih edilmelidir. İster yaşlı olsun isterse genç, hangi maddelerin ne kadar olması gerektiği ve miktarların sebep olacağı durumlar aşağıda ki tablodaki gibidir.

Besin Miktarı
Protein
Yağ
Mineral
Vitamin
Lif

Çok
Gaz
Kilo alımı
Mesane taşı
İskelet sıkıntısı
Dışkı

Az
Az büyüme
Deri, tüy
Zayıflık
Yorgunluk
Dışkı

Yaşlı kedinizin için gerekli olanlar ve markanın genel profili göz önündedir. Peki, Hills feline mature +7 tavuklu yaşlı kuru kedi maması yeterince uygun mu?

Öncelikle firma tarafından açıklanan ürün içeriğinde bakıldığında, her şeyin detaylı bir şekilde anlatıldığını, ek olarak miktarlarının da yazıldığı görülmektedir. Bakıldığı zaman miktarlar hem Avrupa standartlarına hem de Türkiye’ de bulunan standartlara uygundur. Sınır değerleri oldukça iyi ayarlanmıştır. Vitamin ve mineral oranı dengeli, kemik ve kas yapısını %32’ye kadar geliştirecek düzeyde protein bulunmaktadır. Doğal antioksidan kombinasyonu ve arjinin bağışıklık sistemini korumada görevlendirilmiştir. Ayrıca yaşlı kedilerde ki konstipasyon yani dışkılama süresi, dışkının kıvamı gibi konuları düzenlemek amacıyla selüloz seviyesinin yükseltilmiş olduğu görülmektedir. Elbette dışkılama canlıdan canlıya değişim gösterir. Ancak Hills feline mature +7 tavuklu yaşlı kuru kedi maması asıl ismiyle Hills Science Plan Feline Mature Adult +7 Active Longevity ortalama olarak her bir canlıda aynı düzenlemeyi yapacak şekilde tasarlanmıştır. Tüm bunlar doğrultusunda açıkça görülmektedir ki, hem marka hem de seçilen Hills feline mature +7 tavuklu yaşlı kuru kedi maması kediniz için tüm ihtiyaçları karşılamakta ve yaşlılık döneminin yukarıda bahsedilen sıkıntılarını çekmeksizin kedinize uygun bir yaşam koşulu sağlamaktadır.

Hills Feline Mature +7 Tavuklu Yaşlı Kuru Kedi Maması

Evcil hayvanınız için oldukça faydalı olan ürünün belki de en büyük artılarından biri fiyatıdır. Fiyat listeleri araştırıldığında görülmektedir ki hep pahalı gözüyle bakılan birçok markaya göre, hem içeriği oldukça üstündür hem de bu dengeli bileşime rağmen fiyatı uygundur. Aslında bu karşılaştırma, yaklaşık olan eşdeğerleriyle yapıldığında sonuç böyledir. Yoksa elbette markette satılan ürünlerle mukayese edildiğinde fiyatı muazzam derecede fazla görünecektir. Tüketici olarak yapacağınız incelemelerin detaylı olmasına dikkat etmelisiniz. İlgili araştırmaları yaptıktan sonra veterinerinize de mutlaka danışmalısınız.

Bu yazı 154 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak