blogger analytics
Hills Science Feline Adult Liver & Chicken Entree Yetişkin Kedi

Hills Science Feline Adult Liver & Chicken Entree Yetişkin Kedi Konserve Maması

Paylaş
 

Hills Science Feline Adult Liver & Chicken Entree Yetişkin Kedi Konserve Maması

 

Evinizde beslediğiniz bir kediye sahipseniz, onu ondan daha iyi tanımanız gerekiyor. Hangi durumlarda ne tepki verdiğini bilmeniz gerekiyor. Böylece, sağlıklı olup olmadığını anlamanız da kolay olacaktır. Kedinizi henüz yeni aldıysanız ve önceden kedi ya da köpek beslemediyseniz, tanıma aşaması sizin için biraz zor olabilir. Ancak, birkaç ay içinde ona alışırsınız ve tepkilerinden sinirli mi yoksa mutlu mu olduğunu anlamaya başlarsınız. Tıpkı her insan gibi her kedinin de karakteri birbirinden farklıdır.

 

Çok hareketli olan kedi türleri olduğu gibi hareket etmeyi çok sevmeyen daha tembel kedi türleri de vardır. Öncelikle kedinizin hareketli olup olmadığını anlamanız gerekiyor. Hareketli bir kediniz varsa ve bir gün boyunca aşının etkisi olmaksızın neredeyse hiç yerinden kalkmamışsa bir sorunu olabilir. Bu durumda, öncelikle mamasını yiyip yemediğini kontrol etmelisiniz. Mama bir kedi için tüm beslenme kaynağını oluşturduğu için oldukça önemlidir. Bu nedenle mama seçiminde çok özenli ve dikkatli davranmanız gerekiyor. Kedinizin yaşına uygun mamaları almalısınız. Kediniz 1 yaşına kadar yavru kedi olarak adlandırılmaktadır. Bu sürenin 1 yıl olarak belirlenmesinin sebebi ise ortalama kısırlaştırmanın 1 yaşında yapılmasıdır. 1 yaşına kadar ve 1 yaşından sonra kedinizin beslenme alışkanlıklarında bir takım değişiklikler olması gerekmektedir.

 

Kısırlaştırma ameliyatı geçirmiş olan yetişkin kediler, bu işlem sonrasında kilo almaya çok eğilimli hale gelirler. Bu nedenle, normalde kedinize verdiğiniz mama miktarının ya da cinsinin değişmemesi kedinizin aşırı kilolu hale gelmesine neden olabilir. Aşırı kilo alan kedilerde obezite riski ortaya çıkacaktır. Obezite ise pek çok sağlık sorununu beraberinde getirmektedir. İç organların aşırı yağlanması, damar tıkanması gibi pek çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Tüm bunların önüne geçmek için kedinizi kaliteli ve güvenilir mamalarla beslemelisiniz. Hills Science Feline Adult Liver & Chicken Entree Yetişkin Kedi Konserve Maması kedinizin sağlıklı şekilde büyümesi için oldukça idealdir. Pek çok veteriner hekim tarafından dünyanın en iyi maması olduğu söylenen bu mama sayesinde kedinizin sağlıklı bir hayat yaşamasına katkıda bulunabilirsiniz. Yaş mama kedilerin en çok sevdiği mama türüdür. Dolayısıyla bu tür mamaları kedinize verirken dikkatli olmalısınız.

 

Çok fazla miktarda yaş mama verirseniz, aşırı kilo almayı engelleyemezsiniz. Ortalama ağırlığı 4,5 kilo olan kediler için günlük 2,5 ya da 3,5 kutu konserve mama idealdir. Ancak, kedinizi aynı zamanda kuru mamayla besliyorsanız bu miktar fazla olacaktır.

 

Bu durumda, bir konserveyi 3 güne bölerek kedinize vermeniz sağlığı açısından bir sorun yaratmayacaktır. Kediler için üretilen mamalar açısından sebzeli, etli, balıklı, tavuklu gibi seçenekleriniz olduğunu göreceksiniz. Kedinize sürekli aynı içerikteki mamayı almanız onu bir süre sonra sıkacaktır. Zaten kediniz için en doğru olan ve onun en çok sevdiği mamayı bulmanız için birkaç deneme yapmanız gerekecektir. Her seferinde farklı içerikte bir mama alarak damak tadını anlayabilirsiniz. Yaş mamalarla ilgili unutmamanız gereken en önemli husus yaş mamanın bulunduğu konserveyi bozulmaması için buzdolabında saklamanız gerektiğidir. Aksi halde, oda sıcaklığında yaş mama içerdiği et veya diğer maddeler nedeniyle bozulacak ve kedinizin sağlığının bozulmasına sebep olacaktır.

Hills Science Feline Adult Liver & Chicken Entree Yetişkin Kedi Konserve Maması

Ayrıca, yaş mama konservesinin açılmasından sonra en fazla 3 gün içinde tüketilmesi gerekmektedir. Dostunuzu en iyi tanıyan kişi olarak, onun sağlığından siz sorumlu olacaksınız. Bu nedenle onun daha uzun ve daha sağlıklı yaşaması için elinizden geleni yapmalısınız. Birlikte daha uzun zaman geçirmek için onun için en güvenilir mamayı almalısınız.

 

 

 

Bu yazı 214 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak