blogger analytics
Hills Tender Chunks Kitten Yavru Kedi Konserve Maması

Hills Tender Chunks Kitten Yavru Kedi Konserve Maması

Hills Tender Chunks Kitten Yavru Kedi Konserve Maması

Sevimli minik bir kediye sahip ve nasıl beslemeniz gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Her şeyden önce yetişkin kedilerin doğal yapılarının et yemeye uygun olduğunu bilmelisiniz. Yeni doğmuş bir kedi öncelikle annesine ihtiyaç duyacaktır. Yaşamının ilk günleri, ilk haftalarında son derece hassas olan yavru kediler bir aya kadar annelerinden asla ayrılmamalı ve anne sütü emmelidir. Anneleri olmayan yavru kediler biberona koyulan sütle beslenebilirler. İlgiye çok muhtaç oldukları yavruluk döneminde ne kadar iyi beslenirlerse o kadar güçlü ve sağlıklı olacaklardır. İki aydan sonra tamamen sütten kesilecek olan yavruların bundan sonraki bakım ve beslenmeleri de önemlidir. Sindirim sistemlerinin süt dışındaki besinlerle tanıştırılmasına yaklaşık üç haftalıkken de başlanabilir. Süt içerikli besinler yine ön planda olacaksa da kademeli olarak tahıla geçişi sağlanabilir, daha sonra etle tanıştırılabilir. Ev ortamında veya sokakta beslenecek yavru kedilerin bundan sütten kesilme döneminden sonraki beslenmelerinde dengeyi sağlamak zor olacaktır. Bu açıdan Hills Tender Chunks Kitten Yavru Kedi Konserve Maması imdadınıza yetişebilir. Diyetinin dengeyi sağlamak konserve mamalarla son derece kolaydır.

Yavrunuzun 1 yaşına gelinceye kadar gerek duyacağı tüm besinleri karşılayabilecek formüle sahip mamaların içinde tavuk, ciğer, balık, hindi yer almaktadır. Bağışıklığını güçlendirecek, sindirim sisteminin sağlığını koruyacak konserve yaş kedi mamaları antioksidan da içermektedir. Mamalardaki besinler yavruların yüksek enerji ihtiyacını karşılayabilecek düzeydedir. Yetişkin bir kediye sürekli verilirse bu sebepten dolayı kilo alabilmektedir. Yetişkinler için de ayrı üretilmiş kuru mamalar bulunmaktadır. Besin değeri yüksek Hills Tender Chunks Kitten Yavru Kedi Konserve Maması yavruların kas ve kemik yapılarını güçlendirecek öğeleri yeterince taşımaktadır. Bir aydan itibaren verilmesinde hiçbir sakınca olmayan yavru kedi konserve mamaları vitamin ve mineral bakımından da zengindir.

Mama kabına koyulan mamaların çok soğuk ya da çok sıcak olmamasına özen gösterilmeli, sularının da taze ve temiz olmasına dikkat edilmelidir. Hazır konserve mamaların hem satın alırken hem de belli bir süre sonra kullanırken son kullanma tarihleri kontrol edilmelidir. Açılan kutudan çıkan mamanın bozulmaması için açıkta fazla bekletilmemesi de gerekmektedir. 85 gramlık kutularda satılan Hills Tender Chunks Kitten Yavru Kedi Konserve Maması tam hijyenik özel ortamlarda, sindirilmesi kolay protein kaynağı olan etlerden, kedilerin seveceği tat ve kokuya sahip olacak şekilde üretilmektedir.

Hills Tender Chunks Kitten Yavru Kedi Konserve Maması

Yavru kedilerde sık sık mama türü değişiminden de kaçınmak gerekmektedir. Farklı bir mama denenecekse geçişin kademeli yapılmasında yarar vardır. Bu geçişler yaklaşık bir hafta alabilmektedir. Daha hızlı bir geçiş ya da içeriğini bilmediğiniz bir mamanın verilmesi ishale ve sağlık sorunlarına sebep olacaktır. Kalitesinden emin olunan Hills Tender Chunks Kitten Yavru Kedi Konserve Maması ile yavru kedileriniz sağlıklı, enerjik, tüyleri parlak olarak gelişecektir. Mamalardaki koku lezzeti hakkında da bilgi vermekte, yavrular tarafından 10 günlükten itibaren algılanabilmektedir. Kediler fazla yemeleri için zorlanmamalıdır. Aşırı beslemek daha ileride obezite ve beraberinde bazı sistem hastalıklarını getirebilmektedir. Sağlıklarını koruyabilmek için yaşına en uygun mamayla, belli aralıklarda beslenmesi en doğru olanıdır. Hills Tender Chunks Kitten Yavru Kedi Konserve Maması dengelenmiş fosfor ve sodyum miktarı ile sindirimi kolay, yavruların kolay alışacağı ve seveceği bir tada sahip, % 100 garanti verilen kaliteli malzemeleri içermektedir.

Kalitesi yüksek hazır konserve edilmiş mamalar sağlık kurallarına uygun üretilmekte, evdeki yemeklerle kedi büyütmekten daha ucuza gelmektedir. Ayrıca hazırlamak için ek zaman gerektirmediği, bir yavrunun ihtiyaç duyabileceği besinlerin hepsini taşıdıkları için de avantajlıdırlar.

Bu yazı 166 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak