blogger analytics
Hills Tunder Chunks İn Gravy Tavuklu Yaşlı Kedi Konserve Maması

Hills Tunder Chunks İn Gravy Tavuklu Yaşlı Kedi Konserve Maması

Paylaş
 

Hills Tunder Chunks İn Gravy Tavuklu Yaşlı Kedi Konserve Maması

Kediler genellikle evde besleniyorsa ev kedisi olarak isimlendirilir. Fakat evde beslenmiyorsa kendi ırkları ya da herhangi bir cinsiyet ayrımı söz konusu olmadan ya kedi olarak isimlendirilirler ya da sokak kedisi olarak isim alırlar. İnsanlar Kedilerin arkadaşlıklarına be haşarat ve ev zararlarını avlayabilme özelliklerine ve yeteneklerine fazla miktar da önem vermektedirler. Kediler anatomik olarak güçlü ve esnek bedenlere sahip olmak ile beraber hızlı refleksleri, ile keskin geri çekilebilme özellikleri olan ve pençeleri ile küçük avları öldürebilme özelliğine sahiptirler. Dişleri ile diğer kedigillere benzerler. Kediler insanların duyma yeteneğinden daha fazlasına sahip olup çok yüksek frekansta ki sesleri bile duyabilirler. Karanlık da yakın ortamları görebilirler. Çoğu memeliler gibi kediler insanlara göre daha zayıf renkli görüşlere daha güçlü ve daha fazla koku alma duyusuna sahip oldukları bilinir.

70 den fazla kedi ırkı olduğu tahmin edilmektedir. Çeşitli uluslararası organizasyonları tarafından tanınan ırkların sayıları tescil eden kurumun standartlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Bu sayılar değişkenlik göstermekle beraber çoğu zaman sabit kalmaktadır.

Kediler tek başlarına avlanmayı tercih ettikleri bilinse de sosyal hayvanlardır. Kediler de iletişim ise kendi vücut dilleri ile yaptıkları hareketler bir yana bir başka türde miyavlama mırıltı çıkartma tıslama gırtlağından gelen ses ile farklı bir sesleniş biçimleri vardır. Gırtlağından gelen o ses uzmanlar tarafından biri kediyi sevdiği zaman çıkarttığı mutluluk sesi olarak bilinir. Boğazında yani gırtlağının oralar da mutluluk hormonu bulunan kedileri sevdiğiniz zaman yada mutlu olduğu zaman hırlama sesi denilen bir ses çıkarırlar. Kediler diğer evcil hayvanlara göre daha çabuk üreme oranına sahip olmakla beraber yılın belirli aylarında doğurganlık gösterirler. Kontrollü üreme halinde ise çoğalabilirler ve tescilli cins hayvanlar olarak gösterilebilirler. Ev kedilerinin çoğu kısırlaştırılır ve bu özgürlükleri ellerinden alınır. Kısırlaştırılan kedilerin sahipleri bu durum da duygusal bir çöküntü yaşabilirler. Ama çiftleşmek istediği zamanlar da kapılar dan pencerelerden sayısı önemli olmayan katlardan aşağıya atlamayı bile göze alan kedilerin kısırlaştırılması bir nokta da doğrudur.

Hills Tunder Chunks İn Gravy Tavuklu Yaşlı Kedi Konserve Maması içeriği hakkında

Hills Tunder Chunks İn Gravy Tavuklu Yaşlı Kedi Konserve Maması

Hills Tunder Chunks İn Gravy Tavuklu Yaşlı Kedi Konserve Maması yaşlı yetişkin kediler için tam ve dengeli beslenme açısından poşet mamasıdır. Sadece kedilerin yemesi daha uygun olan bu yaş konserve mama aynı zaman da bağışıklık sistemini güçlendirir. Poşet içerisin de özel sosu içerisin de kedinizin bayılarak tüketeceği bir kedi konservesidir. Hills Tunder Chunks İn Gravy Tavuklu Yaşlı Kedi Konserve Maması hills mamanın kendi prensiplerine göre yaşlı kedi mamaları her poşette sağlık be lifli içerik barındırırlar. İçerisin de C vitamini ve E vitaminleri yüksek oranlar da bulunur.

Hücre hasarı ve erken yaşlanmaya karşı koyan bu konserve mamanın içerisin de et ve et ürünleri, tahıllar çeşitli şeker ürünleri ve şeker bitkisel proteinler ve bitkisel protein özleri sıvı ve katı yağlar, Mineraller yumurtalardır. Ve tahıllı ürünler yer almaktadır. İdrar yolu sağlığı için ideal olan bu konserve mamanın kedinizin yaşına ve kilosuna bağlı olarak tüketmeniz en doğru yoldur. Fazlasını yemesi ona zarar vermekle beraber aynı zaman da günlük alması gereken su miktarını artırabilir. Sebebi ise daha çok saklanabilmesi için içerisin de ki tuz oranının kurumamalara göre oldukça fazla olmasıdır. Hills Tunder Chunks İn Gravy Tavuklu Yaşlı Kedi Konserve Maması 2,5 kg ,ile 3 kg arasında ki kediler için günde 3-4 adet yemesi uygundur.

Bu yazı 229 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak