blogger analytics
Hills Yavru Kedi MamasıHills Yavru Kedi MamasıHills Yavru Kedi Maması

Hills Yavru Kedi Maması

Paylaş
 

Hills Yavru Kedi Maması

Kediler evde ve sokakta insanların hayatında oldukça önemli olmaktadır. Kediler oyun oynamayı seven pozitif hayvanlardır. Sahibine ve bulunduğu ortama çok çabuk uyum sağlayan sevimli canlılardır. Çok meraklı hayvanlar olan kediler her şeyi merak edip içine girmeye ya da tırmalayarak meraklarını gidermeye çalışırlar. Çok kısa bir zaman da evinizin neşesi olan kediniz hayatınıza huzur katan pozitif enerji veren hayvanlardır. Kediler asil ve zeki hayvanlardır. Evinizde, bahçenizde ofisinizde hayvan bakmak istiyorsanız eğer kedilerde tercihleriniz arasın da olması gereken hayvanlardan olmalıdır. Kediler yüksek tansiyon hastalarına neşeli, enerji dolu, pozitif tavırlarıyla iyi gelen, zararsız, sevimli hayvanlardır.

Kedinizi genç yaştan itibaren her şeyi yemeye alıştırmanız gerekir. Bu alıştırmayı uysalken, yavru zamanında yapmanız daha kolay olur. Kedinizin seveceği, onun yaşına, ırkına ve sağlık durumuna uygun bir mama ile beslenmesi gerekir.

Kedinizin, yaşına, kilosuna, boyutuna, yaşam tarzına, becerilerine ve özel ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olan mamaları tercih etmelisiniz. Besin içeriği ve enerji arasındaki dengeyi sağlamış olan ve kedinizin gereksinim duyduğu tüm gerekli besin maddelerini içeren mamalarla beslenen kediniz daha sağlıklı olacaktır. Kedinizi asla aşırı yemesi için zorlamayınız. Kediniz ne ölçüde yiyeceğinin bilince dedir. Aynı zaman 24 saat boyunca yemediği mamayı tekrar kedinizin önüne koymayın Kedinizin kabına konulacak yiyecekler ne buz gibi nede kaynar olmalıdır. Mamanın yanında her zaman taze, temiz su bulunmalıdır.
Kedi maması seçerken nelere dikkat etmeniz gerekmektedir?
• Mama içeriğindeki protein ve besin değerine dikkat etmelisiniz.
• Yaş ve sağlık durumuna uygun mama seçmelisiniz
• Kaliteli mama seçilmelidir
• Mamanın içeriğine bakılmalı kedinize uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir.
• Mamanın son kullanma tarihine mutlaka bakılmalıdır.

Kaliteli ve profesyonel bir kedi mamasında olması gerekenler:

Deriye sağlık, tüylere parlaklık kazandırmalı, kemiklere ve eklem yapısına destek vermeli, Kasları geliştirmeli ve kuvvetlendirmeli, Bağışıklık sistemini güçlendirmeli, sağlıklı ve kolay sindirilir olmalı, içeriğindeki vitamin ve minareler kedinizin ihtiyacını tam olarak karşılamalıdır.

Yavru kedilerde Beslenme: yavru kediniz 5 haftalık olduktan sonra sütten kesilip özel hazırlanmış mamalara geçilmelidir.İlk verilecek mama lapa tarzında olmalıdır. Yavru kedi maması olan hills yavru kedi maması kaliteli ve güvenli içerikleri veteriner tarafından onaylanan ürünlerdir. Hills yavru kedi mamasını tercih ederek kedinizin bilimsel bir beslenme planın ilk aşamasını yerine getirmiş olacaksınız. Kedinizin bağışıklık ve dolaşım sistemleri ile ilgili sağlık sorunları yaşamamaları için özel olarak üretilmekte olan hills yavru kedi maması olarak siz kedi sevenlerin tercihine sunulmaktadır.

Üstün lezzetli sağlıklı, sindirilebilir içeriği sayesinde hills yavru kedi maması tercih edilen bir mamadır. Bir yaşını geçmiş kediler için hills yavru kedi mamasını kedinize verebilirsiniz. Hills yavru kedi maması ürünlerini kullanıyorsanız ek besin kullanmanıza gerek yoktur. Kediniz için tercih ettiğiniz hills yavru kedi maması her çeşitte bulunmaktadır. Kedinizin damak zevkine uygun her çeşit mama mevcuttur. Balıklı, Tavuklu, ton balıklı gibi çeşitleri ile de zengin mamalardır. Veterinerler tarafından da tavsiye edilen hills yavru kedi maması 400 gram, 2 kg, 5 kg’lık paketler halinde hazırlanarak satışa sunulmuştur. Firmalar tarafından dönem dönem yapılan bonus paketli ambalajlar yada kampanyalı paketlerde de sunulan hills yavru kedi maması güvenilir, kaliteli lezzetli bir üründür. Saklama koşullarına uygun olarak muhafaza etmeniz mamanın vitamin değerini kaybetmemesi için önemlidir. Serin ve kuru yerde güneş ışınlarından ve nemden koruyarak ağzı kapalı ambalajlarda muhafaza etmelisiniz. Hills yavru kedi maması katkı maddesi içermemektedir.

Hills Yavru Kedi Maması

Hills yavru kedi maması büyük marketlerin pet shoplarında ve pet shoplardan kolayca temin edebilirsiniz. Aynı zamanda internet üzerinden online alış veriş yaparak da hills yavru kedi mamasını temin edebilirsiniz.

Bu yazı 147 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak