blogger analytics
Kedi Maması DiyarbakırKedi Maması DiyarbakırKedi Maması Diyarbakır

Kedi Maması Diyarbakır

Paylaş
 

Kedi Maması Diyarbakır

Diyarbakır da yaşayan bir aile düşünelim.Bu aile evlerine evcil hayvan almak istiyor. Aile bireyleri toplanmış ve kadar vermişler. Eve güzel mi güzel şirin mi şirin bir yavru kedi alınması konusunda anlaşmışlar. Aile bireyleri yaşadıklar ilin ve kaldıkları evin bir yavru kedi için elverişli olup olmadığı konusunda fikir alışverişine girmişlerdir. Evcil hayvan beslemenin kuralları vardır. Birinci kural evcil hayvanınızın bakımını aksatmamanız gerekir. Aşılarını yapmanız, belli süreler içinde veteriner kontrolüne götürmeniz gerekir. Unutmayın ki evine aldığınız kedi artık sizin ailesinin bir bireyi. Nasıl ki evlatlarına değer verip ilgileniyorsanız kedinize de değer verip ilgi göstermeniz gerekir.

 

Diyarbakır Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan büyük bir şehir. Zengin bir tarihi olan Diyarbakır son zamanlarda yeşil alanların artması ile güzel bir görünüme kavuşmuştur. Mezopotamya toprakları üzerine yüzyıllar önce kurulan bu kadim şehir, birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İki milyona yaklaşan nüfusu ile Güneydoğu Bölgesinde Gaziantep’ten sonra en büyük şehir olarak göze çarpar. Yoğun iş temposundan bıktıysanız ve dinlenmek, rahatlamak istiyorsanız sayısızca mekan içermektedir Diyarbakır.

 

Hayvansever sayısının çok olduğu ve Kedi Maması Diyarbakır sayesinde mama sıkıntısı bulunmayan istediği zaman istediği mamayı bulan hayvanseverleri sayısı da artmaktadır. Şüphesiz istenildiği zaman ve kolayca edinilen kedi mamaları sayesinde yeni hayvanseverler ortaya çıkacaktır. Hayvanlarını yanlarına alıp güzel vakit geçirebileceğiniz çok güzel yerler bulunmaktadır. Yaz akşamında serin bir hava da yanında en sevdiği kedisi ile yürümeyi ve güzel zaman geçirmeyi kim istemez ki? Kedilerimiz ile güzel zaman geçirmek için bazı kurallar vardır. Birinci kuraldan bahsetmiştir. Kedilerin bakımlarını yapmamız gerekir. Gelelim ikinci kuralla. İkinci kural kedilerimizin doğru beslenmesi. Beslenmesi ile doğru orantılı olarak gelişen kas gücü ve bağışıklık sistemi.

 

Kedi mamaları yavru kedi mamaları ve yetişkin kedi mamaları diye iki gruba ayrılır. Yavru kedilerimize yetişkin kedi mamaları verdiğimiz de bir sorun olur mu ? diye sorduğunuzu farz eledim. Evet belli başlı sorunlar meydana gelebilir. Çünkü yavru kedi mamalarının besin değeri oldukça yüksektir. Yetişkin kedi mamalarının besin değerleri düşüktür. Yavru kedilerimize besin değeri düşük olan yetişkin kedi mamaları verdiğimizde yavru kedimiz gelişemez, güçlü kas gücüne kavuşamaz. Yetişkin kedimize yavru kedi maması verdiğimiz de bir sorun olur mu ? diye sorduğunuzu farz edelim. Evet belli başlı sorunlar ortaya çıkabilir. Besin değerleri yüksek olan yavru kedi mamalarını tüketen yetişkin kediler kilo almaya başlar ve akabinde sağlık sorunları meydana gelme ihtimali olur.

 

Hangi kedi mamalarını almamız gerekir? İçeriğinde ne olmalıdır? gibi sorulara cevap verelim. Öncelikle sağlıklı bir kedi mamasında olması gerekenleri bir sayalım. Sağlıklı bir kedi mamasında; et grubuna dahil olan et,koyun,kuzu,somon içerebilir. Sebze olarak yeşil sebzeler yer alabilir. Mineraller ve vitaminler bakımından zengin olmalıdır. Kötü yağlar kullanılmamalı. Pişmiş veya konserveye konulmuş kedi mamalarından uzak durmalıyız. Sağlıklı kedi mamaları çiğ, donmuş olmalıdır. İstediğiniz mamaları Kedi Maması Diyarbakır olarak size ulaştırıyoruz.

Kedi Maması Diyarbakır

Evet artık evde kedi beslemek için yeterli bilgiye sahibiz. Gönül rahatlığı ile kedi sahiplenebiliriz. Ailemize yeni bireyler ekleyebiliriz. Çocuklarınız küçük yaşta evde beslediğiniz kediler sayesinde hayvan sevgisinin ne olduğu öğreneceklerdir. Ve çocuklarınıza kedilerinizin bakımlarını üstlenmesine izin verin. Sorumlu bir birey yetiştirmek istiyorsanız bunu yapın. Kedi Maması Diyarbakır olarak sokağa ve yanlızlığa terkedilmiş hayvanları sahiplenmenizi canı gönülden istiyoruz. Yazın kavurucu sıcaklarından ve kışın dondurucu soğuklarından etkilenmemek için sokak hayvanlarını sahiplenmek ne güzel olur. Hayvanseverlerin sayısının artması dileği ile ve onlara yardım etmek için Kedi Maması Diyarbakır olarak her zaman hizmete hazırız.

 

Bu yazı 224 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak