blogger analytics
Kedi Maması EsenlerKedi Maması EsenlerKedi Maması Esenler

Kedi Maması Esenler

Paylaş
 

Kedi Maması Esenler

İstanbul’un en önemli ilçelerinden bir tanesi olan Esenler, toplamda 18 farklı mahalleden oluşmaktadır. Sahip olduğu özellikler nedeni ile kentin renkli ilçelerinden bir tanesi olma özelliğini taşıyan ilçede çok fazla sayıda evcil hayvan bakan birey bulunuyor. Birçok kişi farklı sebeplerden dolayı evlerinde besleyecekleri evcil hayvanlardan yana olan tercihlerini kedilerden yana kullanmaktadır. Semtte bu kadar fazla hayvan severin olması ve bu hayvan severlerin çok büyük bir kısmının evlerinde kedi beslemesi ilçedeki kedi maması teminini de oldukça fazla kolaylaştırıyor. Kedi sahipleri ilçenin birçok noktasında kedilerinin beslenmesi için gerekli olan kedi mamalarını kedi maması Esenler ayrıcalıklarından yararlanarak temin edebiliyorlar.

 

Kedilerinizin Mamasını Dikkatli Seçin!

 

Kedilerin sağlıklı bir şekilde yaşamlarına devam edebilmesi için beslenmelerine çok dikkat etmek gerekiyor. Bu nedenle de satın alınacak olan kedi mamalarının dikkatli bir şekilde seçilmesi ve satın alınması da oldukça önemli bir durum halini alıyor. kedilerin tükettiği mamalarla ilgili olarak sorun yaşamamaları için kedi mamalarının birçok özelliğe sahip olması gerekmektedir. Aksi halde kediler hayatları içerisinde sürekli sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmak durumunda kalabilirler. Kedi mamalarının şüphesiz en önemli özelliği, daha doğrusu olması gereken özelliği sağlıklı olmalarıdır. İçerisinde ne olduğu belli olmayan ya da kediler için zararlı olan besinleri içeren kedi mamalarının asla tercih edilmemesi gerekir.

Bu konu şu yüzden çok önemlidir. Günümüzde rant sağlamak adına piyasada kedilerin tüketebilecekleri onlarca hatta yüzlerce kedi maması markası ve türü bulunuyor. Ancak bu markaların birçoğu kedi mamalarının içeriklerini değil, o işten kazanacakları parayı düşünüyorlar. Kedi sahiplerinin kesinlikle bu konuda çok dikkatli olması gerekir. Kedi mamalarının üzerlerinde kedi mamasına ait içeriklerin birçoğu yazıyor ancak İngilizce olduğu için pek çok kişi mamaların içeriklerinde neler olduğunu anlayamıyor. Bu yüzden kedinize mama almadan önce gerek internet üzerinden, gerekse bu konuda bilgi sahibi olan kişiler tarafından bilgi alınmalı ve sonrasında kedilerinizin beslenmesi için mamalarınızı almanız gerekir.

 

Kedi mamaları içerisindeki bazı besinlerin kedilere hiç bir şekilde faydası olmadığı gibi, birçok besin kedilerin başta sindirim ve dışkılama sorunları olmak üzere farklı sağlık sorunları ile karşılaşmalarına neden olur. Kedilerin alerji yaşamalarına neden olan hiçbir besinin kedi mamalarında olmaması gerekiyor. Örneğin buğday, mısır glüteni ve soya gibi birçok besin maddesi kedilerin neredeyse tamamına alerji yapar.

Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi maddi kaygılardan dolayı insanlar kedilerin sağlıklarını düşünmüyor ve kedi mamalarında maliyeti uygun olduğu için bu besinleri kullanıyorlar. Sağlıklı bir şekilde beslenme yapılmasını sağlayan kedi mamalarının içeriklerinin tamamının mutlaka belirli etten oluşması gerekiyor. Yani mamada kullanılan etin türünün ne olduğunun bilinmesi gerekiyor. Bunun dışında sağlıklı kedi mamalarının içeriklerindeki besinlerin dengeli değerlere sahip olması gerekir. Yani kedi mamasının içerisindeki vitamin, kalsiyum ve fosfor gibi şeylerin dengeli bir şekilde olması gerekir ki kedilerin beslenmeleri sağlıklı bir beslenme olsun. Kedilerinin sağlıklarını tehlikeye atmak istemeyen tüm kedi sahiplerinin kedi maması Esenler konusunda dikkatli olmaları ve kedileri için gerekli olan kedi mamalarını tüm bu konular ışığında seçmeleri gerekir.

Kedi Maması Esenler

Kedi mamalarının saklanma koşulları da önemsenmesi gereken başka bir konudur. Sağlıklı bir şekilde üretilen kedi mamalarının bazıları doğal ortamlarda saklanır ve kedilere ulaştırılır. Ancak bazı mamalar ise doğal ortamda bozulacağı için çeşitli kimyasaldır. Maddelerden yardım alınarak saklanır, ancak bu maddelerin dengeli bir şekilde kullanılmaması kedi mamalarının kediler içindir. Özellikle ilerleyen yıllarda ciddi sağlık sorunları yaşamalarına neden olur.

Bu yazı 160 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak