blogger analytics
Kedi Maması EsenyurtKedi Maması EsenyurtKedi Maması Esenyurt

Kedi Maması Esenyurt

Paylaş
 

Kedi Maması Esenyurt

Kediler halk arasında dört ayak üstüne düştükleri söylense de kedilerin de belli başlı yapılması gereken aşıları ve kontrolleri vardır. Kedilerde diğer tüm canlılar gibi hastalanabilir ve vücutlarında virüs taşıyabilirler. Kediler için bazı virüs türleri hayati bir tehlike yaratabilir. Bunu engellemenin yollarından biri ise kedinizin sağlık durumunu en sağlıklı bir şekilde aşılarının yapılmasıdır.

 

Aşı yapılması kedinizin ve sizin kendi sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Kedilerin aşıya götürülmeden önce yapılması gerekenler ilk olarak hamile bir kedinin aşıya götürülmemesidir. Dişi kediler hamile kalmadan önce mutlaka aşılarının yapılması gerekir. Bu durumda hamilelikte yapılacak olan aşının olmaması gerekir. Herhangi bir hastalığa yakalanmaması için kedinizin bu aşılarının tam olması gerekir. Kediniz hamile iken üşütme ishal yada diğer rahatsızlıkları göstermeden geçirmesi gerekir. Tıpkı insanlarda ki gibi hamile bir bayanın ilaç kullanımı nasıl sakıncalı ise hamile kedilerinde ilaç kullanımı oldukça sakıncalıdır. Süt emen ya da sütten kesilme aşamasında olan bir kedinin kesinlikle aşıya götürülmemesi gerekir.

 

Aşılar yapıldıktan sonrasında kedinizin ruh halinde bir değişiklik olabilir bu durumda herhangi bir sorun olmadığını uzmanlar veteriner hekimler zaten sizi aşı bitiminden sonrasında uyaracaktır. Ateş yapabilir ya da herhangi başka bir sağlık problemi ile karşılaşabilirsiniz diye uyarıda bulunurlar. Stres olacak etkenlerden uzak tutmanız gerekir Sebebi ise stres olmadan atlatması gerekir bu durumu sevmediği bir insan yada başka bir kedi ile aynı ortamda bulundurmanız sakıncalı olabilir. Mümkün ise kedinizin aşılama yapıldıktan sonrasında mutlaka bir müddet istirahat etmesini sağlamanız gerekir.

 

Karma aşı üç rahatsızlığa birden iyi gelen bir aşı türüdür. Her yıl veteriner hekiminizin söyleyeceği tarihlerde kontrolleri yapılarak kontrol edilmesi ve uygulanması gerekmektedir. Lösemi ve kuduz aşıları gibi aşıları da vardır. Bu aşıların yapılması için ve aynı zamanda uygun zamanlamanın olabilmesi için en uygun zamanı veteriner hekiminizin karar vermesi gerekir.

 

 

 

 

 

Parazit uygulamaları da mevsimsel değişikliklere ve aynı zaman da hamilelik durumları ile doğrudan orantılıdır. Kedinizin yiyeceği mamanın kararını gelişimi açısından veteriner hekiminizin karar vermesi daha doğru bir seçenektir. Sebebi ise veteriner hekiminiz sizin bütçenize en uygun mama konusunda size yardımcı olacaktır. Kedi Maması Esenyurt bölgesinde oldukça fazla olması ile birlikte esenyurt bölgesinde kedi mamasının ve aynı zaman da köpek mamasının bulunması birçok satıl bölgesi olduğundan dolayı çok kolaydır. Esenyurt bölgesinde oldukça sağlam ve güvenilir veteriner hekimlerin olması ile birlikte bu veteriner hekimlerin hijyen bakımından oldukça zengin bir klinikleri vardır.

 

 

Esenyurt birçok il ve ilçeye göre daha kalabalık ve aynı zaman da birçok kişi sayısı ile kişilerin oturup günlerce hayvanlarının mamasını bulması konusunda yardımcı olan bir ilçedir. Bu durumda kişilerin tatil için bile gittikleri yerlerde yaşadığı zorlukların yanı sıra esenyurtta bu sorunların bu şekilde olmayacağını düşünmeniz gerekir. Kedi Maması Esenyurt Bölgesinde en kaliteli olandan en ucuz olana kadar yer alır. Esenyurt da kedilerin sokaklarda gezmemesi adına aynı zaman da köpeklerin sokaklarda gezmemesi adına barınaklar ve veteriner hekimler oldukça fazladır. Veteriner hekimlerin anlayışı ve güler yüzlü güvenilir hizmetleri ile Esenyurt halkı bu durumdan oldukça memnundur. Yapılan kampanyalar ile sokak hayvanları ve aynı zaman da barınaklarda ki hayvanların giderleri karşılanmaktadır.

Kedi Maması Esenyurt

Esenyurtta evcil hayvanınız kediniz yada köpeğiniz bakımını sağlayabileceğiniz ve aynı zaman da bu bakım aşamasında aşılarının ve mama düzeni konusunda size yardımcı olabilecek veteriner hekimlerin var olması da normal bir durumdur. Esenyurt bölgesinde oturan kişilerin duyarlı olmasından dolayı kişiler ve hayvanlar huzurlu bir ortam geçirmektedirler.

Bu yazı 135 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak