blogger analytics
Kedi Maması FiyatlarıKedi Maması FiyatlarıKedi Maması Fiyatları

Kedi Maması Fiyatları

Paylaş
 

Kedi Maması Fiyatları

Kedi Maması Fiyatları

Evcil bir dostu kim istemez ki? Evet, birçok kişi gibi sizde evet diyenlerdenseniz veya zaten onlarsız hiç yaşamadım diyorsanız, yazımız, sizin karşılaşacağınız bazı problemleri aşmada yardımcı olacaktır inancındayız. Sevimli dostunuzun bir evi var ama ya bakımı nasıl olacak? Sizin için yeni bir kedi alındığınızda yapılması gerekenleri ve kedi maması fiyatları konusunu araştırdık ve yazdık.

1- Yavru Kedi Sahibi Olur Olmaz Yapılacaklar:

Öncelikle kedinizi güvenilir bir veterinere götürerek, herhangi bir hastalığının bulunup bulunmadığı kontrolünü yaptırmalısınız. Eğer kedinizin bir hastalığı tespit edilirse tedavisini tamamlayarak eve getirin. Daha sonra bu sevimli dostunuza evinizin rahat bir köşesinden çok rahat bir yer verin. Unutmayın artık onun yaşayacağı yer burası ve mutluluğu için yaşam alanının kalitesi ve güzelliği önemli bir unsurdur. Onun için oyuncaklar alın. Ama kesinlikle kontrolsüz bir şekilde oyuncakları onun hâkimiyetine vermeyin. Oyuncaklar sizin kontrolünüzde olsun, oyun vakitlerinde ona oynaması için verin. Şimdi bahsedeceğimiz madde belki de en çok emek harcamanızı gerektiren konu olacak. Onu tuvalete alıştırın. Sanırım hiç kimse evde her bulduğu yere tuvaletini yapan bir kedisi olsun istemez. O zaman onun için banyoda mesela bir köşe hazırlayabilirsiniz veya balkonda uygun bir yer. Burayı ayarlarken hava alması ve ulaşılabilir olması hususuna dikkat etmelisiniz. Son olarak geldik beslenme mevzusuna. Beslenme konusunda öncelikle mama ve su kaplarını ayrı ayrı temin etmeniz, temizlik konusunda işinizi kolaylaştıracaktır. Petshop veya veterinerlerden yahut başka yollarla temin edebileceğiniz kedi mamaları sevimli dostunuzun karnını bir güzel doyuracaktır. Mamalardan öncelikle kitten olanlardan başlamak icap eder. Daha sonra ise adult kuru mamalara geçilebilir.

2- Kedinizin Sürekli Olacak Bakımları:

İlk hazırlıkların haricinde birde periyodik olarak yapılması geren bakımlar mevcuttur. İlk olarak kedinizin aşılarını unutmamak gerekir. Her yıl düzenli olarak kuduz aşısı ve karma aşı yaptırmanız gerekir. Ayrıca üç aylık periyotlar halinde iç ve dış parazit temizleme uygulamaları veterineriniz tarafından yapılacaktır. Diğer aşı ve uygulamalar için veterineriniz size bir takvim önerecektir. Tırnaklarının bakımını kendiniz yapabileceğiniz gibi eğer yapamayacağınız konusunda endişeleniyorsanız yine veterineriniz size bu konuda da yardımcı olabilir. Kedinizin kürkünün parlak ve canlıda görünmesi önemlidir. Daha sağlıklı bir görünüşe kavuşmasını sağlamak için, belli dönemlerde vitamin kullanmanızı öneririz. Gereken durumları nasıl bileceğim diye endişe etmeyin, veterineriniz size bu vakitleri haber verecektir. Kedinize mutlaka bir tırmalama tahtası temin etmelisiniz. Aksi halde evinizin tamamını bu amaçla kullanabileceğini unutmayın. Hiç ama hiç unutmamanız gereken bir konu var ki: Sevgi bakımı. Onunda bir cana sahip olduğunu unutmayın. Sizinle aynı dili konuşamıyor olabilir ama yabancı bir dil konuşması hiçbir şey istemediği anlamına gelmez. Onu parka götürün, bunun için bir tasma almanızda fayda var. Onunla evinizin içinde ilgilenin, kucağınızda veya ayağınızda zaman geçirmesine izin verin. Kısacası hem fizikken hem ruhen onunla temasa geçin ve bu iletişimi hiç koparmayın.

3- Kedi Mamalarının Çeşitleri ve Kedi Maması Fiyatları:

Kedi Maması Fiyatları

Kediler için mama üretimi yapan onlarca firma vardır. Yaş mama ve kuru mama gibi iki ana başlık olmakla birlikte; yavru, yetişkin ve yaşlı gibi gruplandırmakta mümkün. Yine kısarlaştırılmış kediler için özel mamalar ve ödül mamaları da ihtiyaç olabilecek mama gruplarında yer alır. Kedinizin mamasını ilk başlangıçta ihtiyacına göre çok iyi bir şekilde belirleyin, değiştirmek istediğinizde ise 10 günlük bir geçiş izleyin. Kedi mamalarının kilogram fiyatı 15 TL ile 90TL arasında seyretmektedir. Mama içeriğinin kalitesi bu fiyatların belirleyicisidir.

Bu yazı 295 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak