blogger analytics
Kedi Maması KampanyaKedi Maması KampanyaKedi Maması Kampanya

Kedi Maması Kampanya

Paylaş
 

Kedi Maması Kampanya

Kedilerin tek tip türden oluşan birbirinin aynı varlıklar olmadığını artık anlamış siz değerli kedi sever okuyucularımız. Yapı itibarı ile çevik ve zeki olduğu kadar “hassas” da bir varlık olan kedilerimizin her bir türünün farklı ihtiyaçları vardır. Ve yine her bir türün içinde bulunduğu dönem itibarı ile beslenme ihtiyaçları farklılıklar gösterir. İlk bakışta çok zahmetli gibi görünen “kedimizi nasıl doğru ve dengeli besleyebiliriz” sorusu aslında ayrılacak birazcık zaman ve gösterilecek birazcık özenle kolayca çözülebilecek bir meseledir. Ve inanın bu çabanız kedinizin sağlıklı ve doğru beslendiğini gördüğünüzde yaşayacağınız mutluluğa değer.

 

İlk yapmanız gereken nasıl bir kediniz olduğunu doğru tespit etmek olmalı. Bu başlarda önemsiz zannedilen ama aslında çok mühim olan bir konudur. Örneğin kedinizin kısırlaştırılmış olması onun beslenme ihtiyaçlarına doğrudan etki edecektir. Ya da uzun tüylü bir cinse sahipseniz onun hem beslenme hem de tüy bakımını aynı ürünle yani “mama” ile yapabileceğinizi unutmayın. Hamile bir kedinin ihtiyaç duyduğu besin değerleri nasıl yetişkin bir delikanlıdan farklı ise, bebek bir kedinin yiyeceği mama sertliği veya yaşlı bir kedinin sindirim sorunlarına uygun bir mama ile beslenmesi de o denli önemlidir.

 

Bir kaç başlık altında hangi kedinin nasıl bir mamaya ihtiyaç duyacağını ve bu mama çeşitleri ile ilgili mevcut bazı kampanyaları dikkatinize sunmaya çalıştık.

 

Hamile kediniz için hem doğum öncesi kendisinin hem de doğumun ardından yavrunun birlikte yiyeceği mama türleri mevcut. İçeride bebek büyüdükçe midesi sıkışan ve hormonlar sayesinde iştahı azalan “anne adayı” kediniz için yavru kedi mamaları idealdir. Az miktarda çok besin mantığıyla üretilen yavru maması hem hamilelik hem emzirme döneminde anne için hem de süt sonrası bebek için uygundur.Örneğin 3 kg’lık paketini 35 tl’ye bulabileceğiniz “BonaCibo Kitten” hem anne hem yavru için aynı kaptan aynı ürünle beslenme imkanı sunar. Yine “Royal Canin Mother & BabyCat” hem anne hem de yavru için ideal mama çeşitlerindendir. 10 kg’lık paketini Gittigidiyor ve n11.com sitelerinde 239 liraya bulduk. Hem de ücretsiz kargo hizmetiyle.

 

Yetişkin kızlar ve delikanlılar en gürbüz ve dayanıklı kesimi oluşturur. 15 kg paketini herhangi bir siteden rahatlıkla 50 TL civarına alabileceğiniz “Goody” marka etli kuru mamadan yine aynı ebadını 206 TL’ye alabileceğiniz “Royal Canin Fit32″ye kadar geniş ürün seçeneklerini en hesaplı nereden bulurum diyorsanız adresiniz akakce.com veya benzeri siteler olmalı.

Hem seçenekleri daraltarak arama yapabileceğiniz filtreleme sistemi hem de son kullanma tarihinden mama içeriğine ve satış yapılan site bilgisine kadar her detayı sunan bu platform işinizi çok kolaylaştıracak, emin olun.

 

Bir diğer hassas grup ise kısırlaştırılmış kediler. Metabolik değişime neden olan operasyon onların beslenme düzenlerinde değişikliğe yol açtığından, mamalarına biraz dikkat etmekte yarar var. 15 kg’ı 136 TL’ye “Cat Chow Special Care Sterilized” veya aynı ebatta 270 TL’ye “Royal Canin Sterilized” yine bu site (akakce.com) aracılığıyla piyasaya göre uygun fiyata bulabileceğiniz seçenekler.

 

Ancak kampanyalı alışveriş yaparken çok dikkat etmeniz gereken iki konu var. Kargo ve son kullanma tarihi. Elde kalan mamanız bitmeden yeni siparişin size ulaştırılacağından emin olmalısınız. Aksi takdirde kar edeyim derken kedinizi aç bırakmamak adına almak zorunda kalacağınız ekstra mama size zarar ettirebilir. İkinci konu ise son kullanma tarihinin kedinizin mamayı bitireceği tarihten önce olmaması.

Kedi Maması Kampanya

Unutmayın, söz konusu alışveriş olunca ayıracağınız ekstra 5 dakika size çok şey kazandırır. Sabırlı ve kazançlı alışverişler dileğiyle. Kedinize ve kendinize iyi bakın. 😉

Bu yazı 176 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak