blogger analytics
Kedi Maması UcuzKedi Maması UcuzKedi Maması Ucuz

Kedi Maması Ucuz

Paylaş
 

Kedi Maması Ucuz

Hayvanlar toplumsal olarak insanlar ile iletişim kurmaya ne zaman başladı bilinmiyor fakat bilinen bir gerçek var o da onlar ile dünyanın daha güzel bir yer olduğu. Hiçbir hayvan siz ona zarar vermediğiniz sürece içgüdüsel olarak bir insana saldırmıyor. Zarar vermek yalnızca onları başıboş ve sokaklarda dolaşmasını serbest bırakarak gerçekleşmiyor. Zira sokak hayvanları nüfusu git gide çoğalmakta ve bu kontrolsüz çoğalma önce hastalığı sonra açlığı ve sonra da yiyecek bulamadıkları için birbirlerini öldürmelerini tetikliyor.

Oysa modern şehirler metropoller ortaya çıkmadan önce endüstriyel şehirler her yeri kaplamadan önce de dünya da varlığını sürdüren hayvanlar bu tip olumsuzluklardan etkilenmiyordu. Şuan gelinen nokta da hayvanlar nesiller boyu süren değişimden sonra vahşi yaşama adapte olamıyor. Yapılan en büyük yanlış ise barınak adı altında hayvanları cezaevlerine toplamak oluyor. Kedilerin ve köpeklerin maksimum 15 yıl devam eden yaşamları insanlar için çok kısa olsa da ortalama bir insan ömrü boyunca 6 farklı hayvan nesili görebiliyor. Yapılması gereken öncelikle seçmeli kısırlaştırma olarak karşımıza çıkıyor. Zira evlerde beslenen kedi ve köpek nüfusu eğer kısırlaştırma olmaksızın kontrolsüz ürerse bu bir felaket anlamını taşıyor. Henüz tüm insanlığı beslenemeyen dünyada yeni sokak hayvanları ortaya çıkıyor. Zira insanlar sadece evcil hayvanlarını beslemek istiyor. Yavruları yük anlamına geliyor ve sokağa atılıyor.

 

Doğru bir strateji ile hem onların yaşamları daha kaliteli hem de sokaklardan acı çeken hayvanlar kurtarılmış olabiliyor. Projeyi uygulayan Belçika 20 yılsonun da çok başarılı sonuçlar elde ettiğini ve hiçbir hayvanı öldürmeden bunun yapılmasının mümkün olduğunu tüm dünyaya göstermiş oldu.

 

Günümüzde evcil hayvanlar yoğunlukla kediler apartmanlarda besleniyor. Sessiz olmaları temiz olmaları kolay bakılmaları gibi özellikleri ile bir adım öne çıkmayı başarmış durumdalar. Evcil dostlarımız sahiplenilen hayvan oranlarında da en önde yer alıyorlar. Bir başka değişle evimize misafir olan bu canlılar için ekstra masraf etmemiz gerekiyor. Bu nokta da Kedi maması ucuz nasıl temin edilebilir yoluna koyuluyoruz. Fakat çok bilindik markalar haricinde kalite ve içerik sertifikası bulunmayan mamalar ne yazık ki içeriğinde ne olduğu bilinmeyen tehlikelere dönüşüyor. Zira kediler hastalığa çok yatkın ve çok hassas metabolizmaya sahip olan canlılar bu yönleri ile ne yazık ki çok kolay bu mamaların tehlikelerine maruz kalabiliyorlar.

 

 

 

Dünyada hayvan mamalarını üreten iki büyük nokta ve kalitesiz ürünler üreten bir Uzakdoğu Pazarı mevcut. Amerika Birleşik Devletleri küresel anlamda bu üretimin karşılandığı en önemli noktalardan biri ülke sahip olduğu AAFCO lisansı ile her ürettiği mama için garantili analiz açıklaması yapabiliyor. Ürettiği ürünlerinin içeriği ile etiketler üzerinde yazan bilgiler uyuşuyor.

 

İkinci Büyük nokta ise Avrupa FEDİAL olarak bilinen sertifika ile ürünlerini pazarlıyor. Bu alanda özellikle Hollanda olarak karşımıza çıkıyor. Tarım ve hayvancılıkta açık ara lider olan Hollanda özellikle Uruguay’dan yaptığı hayvan ithalatı ile kaliteli Kedi maması ucuz olarak üretebiliyor. A yrıca birliğin diğer ülkelerinden de hayvancılıkla uğraşan ülkeler olan Polonya ve İrlanda da bu üretimde şüphesiz en büyük destekçiler.

 

Üçüncü üreticisi Çin Halk Cumhuriyeti ve Hindistan olarak karşımıza çıkıyor. Şüphesiz Hindistan bu olanda daha şeffaf üretim yapsa da tam olarak içeriğini ispatlayamıyor ve bu yüzden Global pazarda bilinçli tüketici tarafından tercih edilmiyor.

Kedi Maması Ucuz

Çin halk cumhuriyeti daha önce yaptığı köpek festivali adı altından itlaf ettiği köpeklerin kalanlarını Kedi maması ucuz yolla mal etmek için kullanıldığı biliniyor. Bu nokta da her ucuz mamanın kötü bir içeriğe sahip olduğunu düşünmek yerine AAFCO ve FEDİAL sertifikası ile satılan lisansları sorgulamak olmalı bazen markalar üretim tarihi ve kullanım tarihi son aylarına yaklaşıldığında büyük indirimlere gidebiliyor. İnternetten satın alınan ürünler ise ayrıca avantajlı fiyatlara sunuluyor. Bu ürünler kesinlikle marka ve içeriklerini şeffaf olarak tüketiciye sunmak zorunda olan firmalar olarak ticari yaşamlarına devam ediyor.

Bu yazı 270 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak