blogger analytics
Kedi Ödül MamasıKedi Ödül MamasıKedi Ödül Maması

Kedi Ödül Maması

Paylaş
 

Kedi Ödül Maması

 Bir kediniz var ve siz onu nasıl eğiteceğinizi düşünüyorsunuz, kedilerinizin eğitimi aşama aşama olarak çok önemlidir. Bu aşamaları doğru uygulamadığınız taktirde sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. İlk olarak kedinizin nasıl düşündüğünü ve neler hissettiğini bilmelisiniz asıl olan ödüllendirmenin nasıl ve ne zaman olacağını bilmektir, aynı zamanda sevgili dostlarınızın cezalandırılmayı anlamadıklarını bilmelisiniz. Kediniz ile iyi bir iletişim içerisinde olabilir, kucağınıza atladığında mırlıyor ayaklarınıza dolanıp sevimli sesler çıkarıyorsa o sizi seviyor ve sizden ilgi bekliyor demektir.

 

Kedinizin yapılmasını istemediğiniz davranışlarda komutlarınız net, sakin bir ses tonuyla ” hayır ” diyebilirsiniz, kesinlikle sert bir tavır davranış ve ses tonu takınmamalısınız, eğer ödül söz konusu ise ses tonunuz daha heyecanlı coşkulu olmalıdır, işte size iki altın kural. Yapmasını istediğiniz ve istemediğiniz hareketlerde ona doğru şekilde yaklaşmasını bilmelisiniz, kucağınızda kediniz var ama o uslu durmuyor ve çırpınıyor ancak siz onun kucağınızda kalmasını istiyorsunuz, biraz daha sıkıca kavrayınız kedinizi onu sakinleştirmeye çalışın başını okşayın, eğer onu yere bırakırsanız kediniz kazanacaktır ancak siz yere bırakırsanız ve elinizde birde KEDİ ÖDÜL MAMASI var ise işler değişir tabi ki, kediniz artık ödüllendirildiğini hissedecek bunu kavrayacaktır.

 

Isırmak kedilerin doğasında olan bir şey ilk olarak bunu kabul etmelisiniz toplar oyuncaklar vs. objeler ile kedinizin dikkatini başka yönlere çekmek ve ardından bir KEDİ ÖDÜL MAMASI ile onu ödüllendirmek çözüm olabilecektir. Tuvalet eğitiminde ise çokça faydaları görüldüğü aşikardır.

 

            KEDİ ÖDÜL MAMASI kimilerine göre para tuzağı olarak yorumlanmaktadır, ancak şimdi birde şöyle düşünün bir kediniz vardır. Ve her gün aynı mama ile besleniyor olsun ne kadar sıkıcıdır. Kendinizi bir düşünün marketten aldığınız 2 TL lik bir çikolata yediğinizde vücuda salgılanan ( endorfin ) mutluluk hormonu size bir süreliğine keyif vermekte ve haz almaktasınız, bu açıklamanın KEDİ ÖDÜL MAMASI için yeterli olduğunu sanıyorum.

 

Kediniz her ödül mamasını yiyecektir. Diye bir kavram yoktur en pahalı olan KEDİ ÖDÜL MAMASI belki ona cazip gelmeyebilir, doğru ödül mamasını bulmak gerekecektir.

 

 

Piyasada bir çok marka adı altında çeşitlidir. KEDİ ÖDÜL MAMASI bulunmaktadır. Özellikle bunların içinde çubuk ( sticks ) olanını salyaları aka aka yerken gördüklerim çok olmuştur, ödül içindir. Kedinize asla şekerli yiyecekler vermeyiniz bu durum şekerdir. Hastalığına sebep olabileceği gibi iler ki aşamalarda görme rahatsızlıkları, diş sağlığı, obeziteye davet çıkarabilmektedir.

 

Kedinize ödül için asla tuz ve tuzlu yiyecekler yedirmeyin bu yiyecekler elektrolit dengesizliğe yol açabilir, buda ileriki aşamalarda böbrek rahatsızlıklarına sebep olabilmektedir, piyasada KEDİ ÖDÜL MAMASI markaları çeşitli ihtivalar içermektedir bunlardan bazılarıdır. Ve en çok tercih edilenleridir. Balıklı, tavuklu, tahıllı, hindili ıslak ve kuru olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır, tekrar belirtmek isterim ki önemli olan ne zaman ve ne kadar verileceğidir bu konuda sizlere herhangidir. Birdi marka ürün adı vermeyeceğim, bütçeniz dahilinde bu ürünlerden fayda sağlayabilirsiniz, zira KEDİ ÖDÜL MAMASI  sevgilidir. Dostunuzun karnınındır.Doyması için değil arada bir ona sürprizler yapmak için uyguladığınız birdir. Ödüllendirme yöntemidir. Bazı ebeveynlerin çocuklarına uyguladığı ödül – ceza yönteminden almış olduğu kazanımlar ve faydalarıdır. İnanın sevgili dostlarınızda da kendini etkili bir şekilde göstermektedir.

Kedi Ödül Maması

KEDİ ÖDÜL MAMASI ile onlara keyifli dakikalar, heyecanlar yaşatın ve gözlemleyin görün bakın size ve sevdiklerinize neler yapıyorlardır. Zira kendisine değer verildiğini ve o yuvanın bir bireyi olduğunu hissetmek en büyük ödül onlar için.

Bu yazı 149 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak