blogger analytics
Kediniz İçin Doğru Besin KaynağıKediniz İçin Doğru Besin Kaynağı

Kediniz İçin Doğru Besin Kaynağı

Paylaş
 

Kediniz İçin Doğru Besin Kaynağı

Her canlının olduğu gibi kedilerinde doğru beslenmesi tüm vücut işlemlerinin sorunsuz şekilde ilerlemesi için temel unsurdur. Yanlış beslenmelerde ortaya çıkan parazit ve kusmalar kedinizi sağlığını oldukça riske atar. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için ise protein değeri yüksek olan mamalar tavsiye edilir. Protein değeri bir kedinin ihtiyacını karşılayacak kadar iyi olan mamalar kedilerinizin bağışıklık sistemini güçlü tutar, kas yapısını geliştirir ve kedinizi gün içinde diri tutacak kadar enerji ihtiyacını karşılar. Bilindiği üzerede protein en çok kırmızı ve beyaz ette bulunur. Kediniz için doğru protein ve besin kaynağı ise Miglior Gatto Kuzu ciğeri Etli Ezme Kedi Konservesi.

 

NEDEN MİGLİOR GATTO?

 

Besin değeri yüksek olan ve eşsiz lezzeti ile dengeli beslenmek kaynağı olan Miglior Gatto Kuzu Ciğeri Etli Ezme Kedi Konservesi ilk olarak kedinizin sağlını düşünerek yapıldı. Bir İtalya markası olan Miglior Gatto yüksek besin değerine sahip ham maddelerden oluşturulmuştur. Sığır eti içeren ve kedinizin damak zevkine uygun olarak yapılan Miglior Gatto Kuzu Ciğeri Etli Ezme Kedi Konservesi mamasının içerisinde kullanan tüm malzemeler özel bir veteriner ekibi tarafından kontrol edilerek yapılmıştır. Ön planda sağlığı tutan sonrasında kedinizin damak zevkine hitap eden Miglior Gatto Kuzu Ciğeri Etli Ezme Kedi Konservesi mamasında hayvanınıza zarar verebilecek hiçbir katkı maddesi kullanılmamıştır. Mama hakkında bilinmesi gereken diğer önemli bir nokta ise konserve açıldıktan 3 gün sonra tüketilmelidir ve buzdolabında muhafaza edilmelidir. Aksi takdirde kedinizin sağlığını tehdit edebilecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

 

MİGLİOR GATTO’NUN İÇİNDE NE BULUNUR?

 

Mamanın içeriği ise; et ve hayvansal türevler kuzu eti % 5, hububat, mineraller, analitik bileşenlerden oluşur.

 

Mamanın yetkili veterinerler tarafından yapılan analizinde ise Nem % 80, ham protein % 7,50, yağ % 6,00, lif % 1,00, kül % 3,00, vitamin D3 200 ıe/kg, vitamin E 5 mg/kg, bakır sülfat 2 mg/kg olarak çıkan sonuçlarda kedinizin sağlığını tehdit edecek hiçbir sorun olmadığı onaylandı. Aynı zamanda besin katkı maddesi olarak A vitamini içermektedir.

 

KEDİNİZ GÜNDE NE KADAR TÜKETMELİ?

 

 

Kedinizin kilosuna göre belirlenen günlük tüketim miktarı ise şöyledir:

 

1-) Kediniz 1 kilonun altında ise günde 200 gr yeterli gelecektir.

2-) Kediniz 1 – 2 kilo arasında ise günde 250 gr tüketmesi yetecektir.

3-) Kediniz 2 – 3 kilo arasında ise günde 300 gr tüketmesi yetecektir.

4-) Kediniz 3 – 4 kilo arasında ise günde 400 gr tüketmesi yetecektir.

 

400 gr konserve şeklinde satılan ve fiyat olarak 3,50 TL olan Miglior Gatto Kuzu Ciğer Etli Ezme Kedi Maması kullanıcılar tarafından da oldukça uygun bulunmaktadır.

 

KULLANICI YORUMLARI

 

İnternette bir çok forumda hakkında yazılan Miglior Gatto Kuzu Ciğer Etli Ezme Kedi Maması Konservesi kullanıcılar tarafından onay aldı. Hakkında yazılan önemli noktalardan biri ise kokusu ve lezzeti. Alan kişiler kedilerinin bu mamayı beğendiğini ve kokusundan da ev halkının ve hayvanın rahatsız etmediğini vurguladı. Fiyatı açısından uygun oluşu ise evcil hayvan sahiplerini kendine çekti. Fiyat açısından uygun olan bu mama kedi sahipleri kadar kedilerden de onay aldı denilebilir.

 

KEDİNİZİN BEĞENMEME OLASILIĞI VAR MI?

Kediniz İçin Doğru Besin Kaynağı

Kediniz tabi ki bu mamayı beğenmeyebilir. Evcil kediler de tıpkı diğer canlılar gibi belirli bir damak zevkine sahiptir. Örneğin balıkla beslenmeye alıştırılmış bir kedi içinde kırmızı et içeren bir mamayı kolay kolay beğenmeyebilir. Ama belli bir süre sonra kediniz protein değeri ve damağa hitap eden bir mama olduğu için Miglior Gatto Kuzu Ciğer Etli Ezme Kedi Maması Konservesi’ne kolayca alışabilir.

Bu yazı 117 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak