blogger analytics
Kısırlaştırılmış Kedi MamasıKısırlaştırılmış Kedi MamasıKısırlaştırılmış

Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Paylaş
 

Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Kedilerin kısırlaştırılmasına duygusal açıdan bakan kişilerin olması ile birlikte kedi kısırlaştırmanın yararları da vardır. Kediler kısırlaştırıldıktan sonra belirli düzeye psikolojileri değişmektedir. Bu duruma bilinçli bir şekil de yaklaşmanız aranız da ki diyalog açısından en önemli unsurdur. Kedilerin kısırlaştırılmasın da ki en önemli unsurlar nelerdir?

 

  1. Kısırlaştırdığınız kedinizi yumurtalık alınır ve meme kanseri gibi bir çok hastalık türünden kurtarmış olursunuz. Ayrıca köpekler de testis kanserinden büyük ölçüler de korunmuş olacaklardır.
  2. Kısırlaştırılmış olan minik sevimli dostlarınız kediler daha uyumlu daha sakin ve de daha çok sevecen olmak ile birlikte bu gibi yaşantıları olur.
  3. Enerjilerini ev yaşamlarına daha uygun bir faaliyet ile yönetirler. Daha çok birlikte yaşanabilir canlılar olurlar.
  4. Genel olarak yapılan araştırmalar da kısırlaştırılmış kedilerin hastalıklara yakalanma riski çok daha düşüktür.
  5. Kedi sayısı çok fazla olmak ile birlikte dışarı da kalan hayvanların da kedilerin de düşünülmesi için onları kısırlaştırmak çoğalmamaları açısından idealdir. Çünkü toplumumuz da araştırmalara göre sahiplenen kedilerin yerine dışarı da kalan kedilerin sayıları oldukça fazladır.

 

Kısırlaştırılmış kediler kilo alırlar. Bu yapılmış bir araştırma sonucun da belirlenmiş bir durumdur. Sebebi ise çiftleşmek ile birlikte bu aktivitelerin bazılarının ellerinden alınması ile oluşan üşengeçlik ve devamlı artan bir kilo artışıdır. Kısırlaştırma yapıldıktan sonra kedilerin genç olanları ve belirli bir yaşta olanları gün geçtikçe kilo alırlar bu durumu önlemek adına kısırlaştırılmış kedi maması kullanmak en ideal yöntemdir. Bu mamanın içerisin de diğer mamalara göre daha az miktar da yağ ve protein oranları vardır Bu durum ise kedinizin kilo almasını engeller ve yağlanmasına engel olur. Kısırlaştırılmış kediler genellikle küserler depresyona girerler diye bilinse de halk arasın da kesinlikle doğru değildir. Bu tip durumlar da kedilerin sahiplerinin yaşadığı olaylara vermiş olduğu tepkilerden dolayı kediler bu şekil bir travmaya girerler.

 

 

 

 

 

Kısırlaştırılmamış bir kedi enerjisinin büyük bir çoğunluğunu eş bulmaya harcadığı için kısırlaştırılmış bir kedi ise evde kendi kısırlaştırılmış kedi maması ile mutlu bir şekil de sevilmeyi beklerler. Daha enerjik bir yapıları olur. Daha çok sevilmek isterler. Bir çok markanın kullandığı mamalar ürettiği paketler halin de satılan mamalar vardır. Bu mamaların içerisin de kısırlaştırılmış kedi maması da yer almaktadır. Proplan, Hills, Royal canın gibi ünlü isim yapmış kedi ve köpek mamaları içerisin de kediler için özel üretilmiş kısırlaştırılmış kedi mamaları da yer almaktadır.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Kısırlaştırılmış olan kedinizin zaten artık ilk ameliyattan sonra pek fazla gücü kuvveti enerjisi kalmadığından dolayı bu durum da sizin de ona bir miktar da olsa konserve mama vermeniz onu mutlu edecektir. Ameliyat bölgesini yalamasından ve mümkünse kaşınan bölgesini dili ile ellemesinden olabildiğince uzak tutmanız gerekmektedir. Ameliyat sonrasın da en az 10 gün süre ile kedinizi yıkamaktan kaçının. Doğru bir iyileşme süreci için ameliyat bölgesini her gün düzenli olarak kontrol etmeniz gerekir. Başlamış olduğunuz mamanın fiyatı ve kalitesi sizin için önemli olmalıdır. Kalitesiz bir mama ile ona iyilik yaptığınızı sanırken her şey daha kötü kıvama gelebilir. Kalitesiz bir kısırlaştırılmış kedi maması ile içeriğini bilmediğiniz için kedi maması kedinize kilo aldırabilir. Bu durum da kediniz olduğundan daha yağlı bir kedi olacaktır. Bu durum da ise siz ve diğer kedi bakan tüm ailelerin genellikle birinci kalite de ve mamaların yararlarını araştırıp kullanmanızı tavsiye ederiz. Kısırlaştırılmış olan kedinizin özel bakım ve ihtiyaçlarını karşılamak için bilgiler araştırınız.

Bu yazı 169 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak