blogger analytics
Kısırlaştırılmış Kedi Maması HillsKısırlaştırılmış Kedi Maması Hills

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Hills

Paylaş
 

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Hills

Kedinizi genç yaştan itibaren her şeyi yemeye alıştırmanız gerekir. Bu alıştırmayı uysalken, yavru zamanında yapmanız daha kolay olur. Kedinizin seveceği, onun yaşına, ırkına ve sağlık durumuna uygun bir mama ile beslenmesi gerekir.

 

Kedinizin, yaşına, kilosuna, boyutuna, yaşam tarzına, becerilerine ve özel ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olan mamaları tercih etmelisiniz. Besin içeriği ve enerji arasındaki dengeyi sağlamış olan ve kedinizin gereksinim duyduğu tüm gerekli besin maddelerini içeren mamalarla beslenen kediniz daha sağlıklı olacaktır. Kedinizi asla aşırı yemesi için zorlamayınız. Kedinizin kabına konulacak yiyecekler ne çok soğuk nede kaynar olmalıdır. Mamanın yanında her zaman taze, temiz su bulunmalıdır.

 

 

Kedi maması seçerken nelere dikkat etmeniz gerekmektedir?

 

Mama içeriğindeki protein ve besin değerine dikkat etmelisiniz. Yaş ve sağlık durumuna uygun mama seçmelisiniz Kaliteli mama seçilmelidir Mamanın içeriğine bakılmalı kedinize uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Mamanın son kullanma tarihine mutlaka bakılmalıdır. Kaliteli ve profesyonel bir kedi mamasında olması gerekenler:

 

Deriye sağlık, tüylere parlaklık kazandırmalı, kemiklere ve eklem yapısına destek vermeli, Kasları geliştirmeli ve kuvvetlendirmeli, Bağışıklık sistemini güçlendirmeli, sağlıklı ve kolay sindirilir olmalı, içeriğindeki vitamin ve minareler kedinizin ihtiyacını tam olarak karşılamalıdır.

 

Kısırlaştırma nedir.

 

Kısırlaştırma kedinizin üremesini olanaksız hale getiren cerrahi bir operasyondur. Kısırlaştırma erkek ve dişi kedide uygulanır Dişi kedinin yumurtalıklarını erkek kedinin de testislerinin çıkarılması ile olur. Evinizin içinde birden çok kediniz varsa kısırlaştırmayı mutlaka düşünmelisiniz.

 

 

Kısırlaştırmanın yararları: Dişi bir kediye sahipseniz kısırlaştırma yumurtalık kanserini önlemektedir. Aynı zamanda rahim kanserini önlemektedir. Kısırlaştırılmayan dişi kedi yılda 3-4 kez kızgınlık dönemine girer. Bu dönemde sürekli miyavlayacak evin dışına çıkmaya çalışacaktır kısırlaştıktan sonra bu durum ortadan kalkacaktır.

 

Kısırlaştırılmış kediler 3 kat daha fazla kilolu hale gelmeye ve üriner sistem problemi yaşamaya yatkınlık gösterirler. Bu durumda ki kediniz için kısırlaştırılmış kedi maması hills tercihiniz olmalı. Kısırlaştırılmış kedilerin beslenmesi diğer kedilere göre daha farklı olmak zorunda ihtiyacı olan bütün vitamin ve besin değerlerini Hills markasında bulmak mümkün. Çok sayıda çeşidi olması da kediniz için avantajlı olmaktadır. Ton balıklı, chickenlı, tavuklu gibi farklı lezzet ve çeşitleri ile kedinizin damak zevkine uygun kısırlaştırılmış kedi maması hills sizin ve kedinizin tercihleri arasında ilk sıralarda bulunana bir kedi maması markasıdır. 6 ay, 6 yıl arası genç yetişkin kısırlaştırılmış kediler için ideal bir mamadır. Kısırlaştırılmış kediler için tam bir besin kaynağı olan

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Hills

Kısırlaştırılmış kedi maması hills kaliteli bir mamadır. İçeriğindeki tüm besin maddeleri dengelenmiş olan kısırlaştırılmış kedi maması hills sağlıklı ve lezzetli bir kedi mamasıdır. Göz ve kalp sağlını etkileye taurin içermekte olan kısırlaştırılmış kedi maması hills böbrek ve idrar yolları sağlığı açısından fosfor kontrollüdür. azaltılmış yağ oranı sayesinde kas kütlelerinin korunmasını sağlayan kısırlaştırılmış kedi maması hills kedinizin sağlığı için ideal bir mamadır. ambalaj üzerindeki beslenme tablosundaki miktarlar kedinizin aktivitesine , egzersiz durumuna, çevre şartlarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Kısırlaştırılmış kedi maması hills beslenme tablosu üzerindeki miktarlar gerektiğinde değiştirilebilir. Kısırlaştırılmış kedi maması hills fiyatı , kalitesi ve lezzeti ile kediniz için ideal bir mamadır. Kısırlaştırılmış kedi maması hills tüm sağlık kontrollerinden geçmiş hijyenik ortamda hazırlanmış güvenilir bir mamadır. Kısırlaştırılmış kedi maması hills veterinerinizin onayı olmadan içerisine ek bir mama veya vitamin ilave etmeyiniz. Kısırlaştırılmış kedi maması hills serin ve kuru yerde muhafaza ediniz. Güneş ışınlarından ve nemden koruyarak mamanın vitamin değerini kaybetmemesine özen gösteriniz. mamanın yanında mutlaka bol ve temiz içme suyu vermeyi unutmayınız.

 

Bu yazı 168 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak