blogger analytics
Kısırlaştırılmış Kedi MamasıKısırlaştırılmış Kedi Maması

Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Paylaş
 

Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Merhaba Kediler dostlarımız en sıcak bazıları için çok değerli bir eş sırdaş yalnızlığımızdan kurtaracak olan arkadaş, dost elbette bu dostlarımızla ilgili bilmediğimiz çok şer vardır gelişimi ve sağlığı ile ilgili bugün size Kısırlaştırılmış kedi mamasından bahsedeceğim .

Kedilerimizi beslerken yetiştirirken özen göstermemiz gereken hassas bir konu olan kısırlaştırılmış kedilerimiz ile ilgili ne yapmalıyız kısırlaştırılmış kedi mamasının yararları nelerdir birlikte inceleyelim.

Kısırlaştırılmış kedi maması, diğer mamalara oranla yağ oranı normal mamalardan daha farklıdır Kısırlaştırılmış kedi maması yağ oranları % 10 daha az orandadır. Kısırlaştırılmış kediler kısırlaştırıldıktan sonra hayli iştahlı ve aç olurlar yemek sıklıkla yemek yemek istekleri olur eğer bu kedi normal bir mama kullanırsa onun için hayli bir risk almış oluruz. Normal mama kullanırsa çabuk kilo alır ve eritmede zorluklar yaşayabilir Ve hareket gücünü de azaltmış oluruz. Bu nedenle bu kediler mutlaka ve mutlaka kısırlaştırılmış kedi mamalarını kullanmalıdır.

Bu mamaların diğer bir özelliği de kullanmayan erkek kedilerde idrar yolarında büyük sorunlar yaşamasıdır. Eğer kısırlaştırılmış kedi mamasını kullanır iseniz bu böbreklerinde ve idrarlarında taş oluşmasını önlemiş olursunuz. .

Bu tür mamalarda yağ oranı % 10 civarında dır diğer normal mamalarda ise aynı oran % 20’lere çıkmaktadır. Kısırlaştırılmış kedilerin kısırlaştırma operasyonu sonrasında yemek yeme isteklerinin artması, öğünlerin çoğalması ve bir öğünde normalden daha fazla mama tüketme durumu, kedilerin normal mama ile beslenmeye devam etmesi halinde önemli bir tehlikeyi ortaya çıkarmaktadır. İçeriğinin % 20’lik kısmı yağ olan normal kedi mamaları, kısırlaştırılmış kedileri kısa sürede şişmanlatacağı için, bu özellikteki kedilerin yağ oranı düşük olan kısırlaştırılmış kedi mamalarından tüketmeleri çok daha sağlıklı olacaktır.

Kısırlaştırılmış kedi mamasının bir diğer özelliği ise, bilhassa erkek kedilerin idrar yollarında taş oluşumunu önlemesidir. İçerdiği önleyici ve onarıcı besin maddeleri ile kısırlaştırılmış kedinin fonksiyonlarını ve metabolizmasını kontrol altında tutan bu mamalar, mesane taşı olarak da bilinen çeşitli taşların gizli oluşumlarını engellemektedir.

Sağlık olarak da olumlu bir çok etkisini kısırlaştırılmış kedi mamalarında kedilerinizde kullanarak yararlarını farkedeceksiniz.

Kısırlaştırılmış kedi mamaları kedinizin ömrünün uzatılmasına ve istenmeyecek davranışlarda bulunması, ve kötü alışkanlıklarını ortadan kaldırır. Kısırlaştırılmış kedinizin ilk zaman enerjisi düşecek ve aldığı bu besinle enerji harcama kabiliyeti artacaktır. İdrar yollarındaki sorunlarda kısa sürede normale geçecektir. Kısırlaştırılmış mamanın bu yönde pozitif etkileri hayli fazladır.

Kısırlaştırılmış kedi mamalarında yine bir çok çeşitler yer almaktadır. Bunlar kısaca kuru mama, düşük tahıllı tavuk ve tahılsız tavuk ve nar somonlu ve ton balıklı, domuz etli bunlar başlıca çeşitleridir ve yine bir çok çeşidi mevcuttur artık çoğu online alış veriş sitelerinde de kısırlaştırılmış ve kuru mama çeşitlerini çok rahat sipariş verilebilir kısa sürede elinize geçebilir Kısırlaştırılmış kedi mamasının en önemli avantajı yağ oranı ve hazmı kolay olmasıdır kediniz eğer kısırlaştırılmışsa mutlaka bu mamaları onun için kullanmalısınız.

Kısır kediler kısırlaştırıldıktan sonra kısa surede normal hallerine döner ve etkisini bu mama sayesinde normal olurlar ve yaşamdır. Ömürlerini de daha çok uzatmış olursunuz. Sizde bir kediniz var ve kısırlaştırılmış iseniz mutlaka bu önemli bilgilerden yararlanırızdır. Kediniz için en uygun mamayı bulmak için hassas davranmak kedinizin sağlığı açısından çok önemli bir etkisi vardır.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Ekonomik olarak da diğer mamalara göre belirli oranlarda fiyat artışı vardır. Ancak çok fazla çeşitleri ithal mamaların çeşitleri bol olması ekstra bir çok avantajı birlikte olmasını sağlar

Kedinize ve kendinize özen gösteriniz umarım bugün verdiğim bu bilgilerden siz ve kediniz memnun kalırsınız tekrar görüşmek dileği ile hoşçakalın

Bu yazı 193 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak