blogger analytics
Kitekat Kedi MamasıKitekat Kedi MamasıKitekat Kedi Maması

Kitekat Kedi Maması

Paylaş
 

Kitekat Kedi Maması

Doğanın bize sunduğu en büyük nimetlerden şüphesiz biri de hayvanlar. Onların Dünya üzerindeki varlıkları insanlardan çok daha eski. Vahşi doğada sınırsız coğrafyada hareket eden canlılar. İnsanlığın başlangıcı ile bizlere hizmet etmeye başladılar. Her dönem ortaya bir özelliği ile çıkan farklı cins insanlık için hayata tutunma fırsatı tanıdı ve insanlığa hizmet etti. Orta çağda kediler hastalık yayan kemirgenlerle baş ederken aynı dönemde köpekler de insanların daha güvenli hayvancılık yapmasını sağladı. Yeri geldiğinde vahşi yırtıcılarla dövüşüp bizleri koruyan bu canlılar için artık vefa borcumuzu ödemeye başladığımız yüzyıl içerisindeyiz 3 bin yıldan uzun süredir insanlığa hizmet eden evcil dostlarımız artık hizmetlerinin bittiği dönemin içindeler. Çiftliklerde koruyucu başka yöntemler geliştirildi. Bilim hastalık yayan kemirgenler için ilaçlar üretti. Vahşi yaşam bizden şehirlerimizden uzak yaşamayı öğrendi. Geriye kalan evcil dostlarımız kediler ve köpekler şimdi bizden şefkat sevgi ve vefa bekliyor.

 

Kontrolsüz üremelerine göz yumduğumuzda onlar kısıtlı olan yiyecek kaynaklarına erişmek için daha da büyük bir mücadelenin içinde kalıyor. Sokak hayvanları için doğru projeler üretildiğinde olağan üstü çözümler ortaya çıkabiliyor. Bunlara en büyük örnek ise hiç şüphesiz Avrupa’da başlatılan kısırlaştırma çalışmaları. Neredeyse sokak hayvanları bitmiş durumda ve bunun için onları öldürmek yerine sadece üremeleri yoluna gidiliyor. Maksimum 15 yıl yaşayabilen bu evcil dostlarımız tek doğumda 6 ile 9 arasında yavru doğurabilirken bu sadece mevcut sokak hayvanlarının çoğalmasını destekliyor. Oysa evcil hayvanlar artık bizlerin sadece evlerimizin baş köşelerinde olan misafirlerimiz olarak yaşamlarına devam etmesi gerekiyor.

 

Yaşadığımız çağda neredeyse her evden bir evcil hayvan mevcut bilimsel olarak da çocuklar için son derece faydalı bulunan evcil hayvanların içinde en narini ise kediler. Büyük oranda evlerde kediler besleniyor ve gün geçtikçe evcil hayvan sahiplenmek ve beslemek konusunda daha fazla duyarlı bir toplum oluşuyor. Kediler vücut özellikleri gereği son derece hassas ve narin hayvanlar acı eşikleri çok düşük olduğu için en küçük darbelerde kırılma ve ölümle sonuçlanan durumlar ortaya çıkıyor. O yüzden sağlam bir vücut ve kas iskeleti kısacası beslenmeleri çok büyük önem arz ediyor. Evcil hayvanlarımız olan kediler için en doğru yiyecek ise Kitekat Kedi Maması olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü mama içerdiği yüksek protein ve vitaminlerle evcil dostlarımızı ticari bir araç olarak değil vefa gösterilmesi gereken bir dost gibi görüyor. Üretiminde bir kedinin günlük ihtiyacı olan protein vitamin ve mineraller son derece bilimsel çalışmalar ışığında tespit edilerek onların günlük yaşantılarında huzurlu ve lezzetli yiyecekler tüketmelerini amaçlıyor.

 

 

Kitekat Kedi Maması

            Kitekat Kedi Maması dünya’da bu alanda çalışma yapan en saygın kuruluşlar arasında. Paket üzerinde verdiği açıklamaları yani içeriğinde ki şeffaflık ve sterilize koşulları laboratuar testlerinde kanıtlayabiliyor. Ürünlerinde mutlaka balık ve deniz ürünleri kullanmaya özen gösteriyor ki bu evcil dostlarımız olan kediler için olmazsa olmaz lezzetlerin arasında geliyor. Ayrıca kullanmış olduğu protein kaynakları kanatlı hayvanlar ve kırmızı et kesinlikle hastalık içermeyen sağlıklı besi hayvanları ile temin ediliyor. Kitekat Kedi Maması içeriğinde ayrıca bulundurduğu hayvansal yağlar ile onların nazik sindirim sistemlerini koruyarak onların daha neşeli oyunlar oynayabilmesini destekliyor. Kediler genellikle uzun süre uyuyan hayvanlar olsa da düzenli kullanıma başlandıktan sonra kedinizin daha az uyuduğunu daha aktif dolaştığını görmeniz mümkün oluyor. Ayrıca yapmış olduğu kaliteli üretim koşullarında Kitekat Kedi Maması el değmeden ambalajlanıp evcil dostlarımızın yemesi için hazırlanıyor. Ayrıca içeriğinde bulunan sebzeler mevsimsel taze sebzelerden seçilmiş olup kesinlikle onların günlük sebze lif’i ve sebzesel proteinlerini karşılaması için eksik edilmemiş ekstralardan bir başkası. Kitekat Kedi Maması Saklama koşulları için sizlere kuru ve güneş görmeyen ortamları öneriyor. Ayrıca Evcil dostunuza mamayı taze su ile verdiğinizde hem iştahı açılacak hem de sindirim sistemi daha aktif çalışacaktır.

 

Bu yazı 187 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak