blogger analytics
Kuru Mama FiyatlarıKuru Mama FiyatlarıKuru Mama Fiyatları

Kuru Mama Fiyatları

Paylaş
 

Kuru Mama Fiyatları

Günümüz dünyasında ne yazık ki içinde bulunduğumuz ekonomik istikrar ya da ekonomik kriz, harcamalarımız üzerinde direkt etkiye sahip olduğu için, eşimiz, çocuklarımız ve arkadaşlarımızla beraber evde beslediğimiz hayvan dostlarımız da bu durumdan maalesef ciddi anlamda etkilenir oldular. Ekonomik şartlar zaman zaman hayatımızın her alanında kaliteyi 1-2 basamak geriye çekse de tüketimde yapacağımız küçük ve doğru hesaplamalarla bu kaybı en aza indirgeyebiliriz. Tüketimlerimizde ürünün içeriği ile beraber fiyatını da artık inceden inceye irdeleyişimiz alışverişlerde bilinçlenmenin ötesinde alım gücünün seviyesi ile alakalı bir durum halini almıştır.

 

Yazımızın başında da dediğimiz gibi bizlerle beraber aynı havayı teneffüs eden, aynı evi ve hatta aynı yatağı paylaştığımız hayvan dostlarımızın ekonomik tablolardan olumsuz yönde etkilenmemesi için onlar için yapacağımız gıda alışverişlerin de yaş veya KURU MAMA FİYATLARI dikkatli bir şekilde irdelenebilir. Belki çok pahalı, ve hatta alanının en iyisi marka ürünlere sanıldığı kadar bütçe ayıramayabilirsiniz. O zaman yapmanız gereken en önemli şeylerden bir tanesi markalar arası rekabet-çekişme zaman zaman raflara tenzilat, yani indirim olarak yansımaktadır. Bu tenzilat günlerini dikkatli bir şekilde takip ederek kaliteli ve marka ürünleri çok daha uygun fiyatlara alabilirisiniz.

Bir diğer unsur da KURU MAMA FİYATLARI incelenirken, besleyici değerleridir. Alacak olduğunuz ürünün markası ve içeriği fiyat üzerinde doğrudan etkilidir. Çok iyi tanınmış büyük bir markanın ürün fiyatı, ona kıyasla daha az tanınan ve süpermarketlerden ve AVM’lerden çok market ve bakkal raflarında görebileceğiniz ürünlere oranla daha pahalıdır. Yani burada üründen çok markaya para veriyorsunuzdur. Bu nedenledir ki Bir ürünün başka bir ürüne oranla daha ucuz olması demek o ürünün kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Ürünün içeriği, vitamin değerleri, uluslararası normlara olan uygunluğu, kalite değerleri incelendiği zaman, eğer aykırı bir durum söz konusu değilse ucuz olan ürünü de pekala gönül rahatlığı ile tüketilebilirsiniz.

 

Hayvan beslenmesi, gelişimi ve eğitimi üzerinde yaş ve kuru mamalar oldukça etkilidir. Ayrıca farklı gerekçeler göstererek sorumluluğunu üstlendiğiniz kedi ya da köpeğinizin beslenmesinde hazır mamadan çok evde yapılan yemekleri kullanıyorsanız eğer, bu dostlarımıza yarardan çok zarar getirir. Beslenme alışkanlıkları değişen canlılar eskiye kolay kolay geri dönemezler ve pasifize olurlar. Pasifize olan, yani kendisinindir. Bir nebze de olsa soyutlayan canlı ise hem bedensel hem de ruhsal yönden çöküntü başlar ki burada bir uzman yardımına ihtiyaç duyabilirsiniz.

 

 

Tekrar başa dönecek olursak kuru mama fiyatları, hayvan dostlarımızın sağlığının önüne asla geçmemeli. Ve bizler sahipleri olarak onların dengeli ve sağlıklıdır. Beslenebilmeleri için her şeyi yapmalıyız. nasıl ki yaşamak için yemek zorundaysak ve onlarladır.Aynı hayatı paylaşıyorsak, onlarındadır. Bazı hakları olduğu gerçeğini asla göz ardı etmeyelim. sadece küçük ayarlamalar, küçük hesaplamalar ve iyi bir zamanlamayla iyiyi ucuza alabiliriz.

Kuru Mama Fiyatları

Kuru mama fiyatları araştırıldığı zaman her bütçeye uygun fiyatlarda ürün bulmak mümkün. Fiyat aralıkları 22 lira dan başlayıp 100 – 200 – 300 liraya kadar çıkabiliyor. Düşük bütçeli hayvan sahipleri kısa vadede alış-verişlerde gramajı az olan ürünleri çok daha uygun fiyatlara alabilirler. Uzun vadeli düşünüldüğünde ise gramajı fazla olan ürünü almanız uzun vadede sizi rahatlatacaktır. Yani sürekli mama derdine düşmüş olmayacaksınız. Kullanımlarınız da öğünlerine ve porsiyonlarına dikkat etmeniz durumunda ise alacağınız mama sizi bir süre rahatlatacaktır.

 

Bu yazı 157 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak