blogger analytics
Kuzu Etli Kedi Konservesi

Kuzu Etli Kedi Konservesi

Paylaş
 

Kuzu Etli Kedi Konservesi

Kediler için üretilen her mama ürününün besin değerleri tam olmak üzere ve hep süreklilik gösterdiği görülmüştür. Her mama çeşidi karşılaştırılarak hangisinin daha uygun olduğu ve kediler için sağlıklı ve faydalı olan tercih edilmiştir. Yani bazen kediler bir mamayı bir diğerine tercih edebilir. Hep aynı mamayı yemez. Nasıl bir kişi hergün aynı yemeği yemediği gibi.

 

            Kuzu Etli Kedi Konservesi adından da anlaşılacağı gibi Türk ırklarından olan yetişkin ve hassas kediler için üretilmiştir. Ayrıca bazı kediler için mükemmel ve lezzetli olması da bir ayrıcalık olarak belirtmek gerekir. Yeterli düzeyde protein ve yağ oranı bulundurması ideal bir mama olarak diğer mamalardan farklı olmasını sağlar. Kuzu Etli Kedi Konservesi içerisinde en ideal demir kaynağını da bulundurmakla birlikte ve özellikle kilolu kediler için uygun olmaktadır Kedilerde bulunan rahatsızlıkların giderilmesi için ve yaraların iyileşmesi, bağışıklılık sistemi için de gerekli olan çinko ihtiyacı ise %45’inin kuzu etinin içerisinde büyük oranda B vitamini bulundurmaktadır. Bakır, manganez ve selenium yönünden de çok zengindir. Kedilere verilen etin çiğ olmamasına dikkat edilmelidir. Çoğu insanın çiğ etin kedilerin vazgeçilmez bir gıdası olduğunu bilmektedir. Doğal ortamda yetişen kediler çiğ et tüketmektedirler. Fakat bu yüzden kedilerden insanlara geçme riski olan hastalıkların olduğu da bilinmektedir. Ve çiğ et direk olarak kullanılmaması gerektiğini belirtmekte fayda var. Daha doğrusu pişirilip verilmesi gerekir.

Çünkü çiğ etin bulundurduğu yağ oranı çok fazladır ve bu da kedilerde bağırsak rahatsızlıklarına, bağışıklılık sistemi problemlerine sebep olur. Pişirilmiş et ise kedilerin sindirim sisteminde kolaylık sağlamaya yardımcı olur. Kuzu Etli Kedi Konservesi kurutulmuş kuzu proteini ve kemiksiz kuzu eti bol miktarda protein bulundurur. İçindeki kuzu eti hassas ve narin pişirilme işlemine sahiptir. Mineral seviyesi ile üriner taş oluşumunu engelleyebilir. Bağışıklık sistemine destek olur ve zararlı bakterileri azaltır. Sağlıklı bir metabolizmaya sahip olmasını sağlamamaktadır. Et ve özellikle kırmızı et kedilerin tüylerini parlaklaştırır ve deri yapısını korur. Dengeli vitamin ve mineraller sayesinde metabolizmayı desteklemek ve enerji üretiminde süreklilik sağlar. Kedilerin yediklerini kolaylıkla vücudunda absorbe edebilme özelliğine sahiptir.

 

Her mamada bulunması gerekenler ise taurin ve çinko olduğu gibi oranlarındaki dengeye de dikkat etmek gerekir. İçerisinde kuzu eti bulunan mamalardan bazıları ise şu şekilde sıralanabilir; Bonacibo kuzu etli mama, Hills kedi maması, Goody kuzu etli kedi maması gibi. Kuzu eti kediler için yaşam boyunca enerji ve canlılık protein, karbonhidrat ve yağ içermektedir. Kediler etin mükemmel lezzetini tercihi için ideal yapıya sahiptir. Taze et içeren mamalarda tahıl ürünü olarak mısır bulundursa da soya ve buğday bulundurmadığı için dengeli oranda yağ ve tuzun bulunması taze kalmasını sağlar. Kimyasal koruyucularla korunan mamalar zararlı olabilme ihtimali taşımamaktadır.

Açık paketlerde satılan ve havayla teması doğrudan bulunan mamalar çabuk bozulur. Çünkü içindeki mineral ve vitamin aromasını kaybettiği için kediler mamayı yemezler. Ülkemizde satıldığı gibi diğer ülkelerde de bulmak mümkün olabilir. Dolayısıyla her mama çeşidi her kediye iyi gelmeyebilir. Tahılsız ve katkı maddesi bulunmayan doğal mamalar daha iyi ve tazeliğini korumasını daha uzun bir süre korumaktadırlar. Tahıl ürünü fazla olan mamalar kedilerde alerjiye neden olur. Hastalık durumu olan kediler için et iyi bir alternatiftir. Mamalardaki et hem miktarını hem de içindeki yağ dengesini yaş durumundayken daha fazla bulundurmasından dolayı ve kediler için yağ fazlalığı zararlı olduğu için daha çok kuru mama haline getirilir. Sadece et bulundurmasından başka etin yan ürünleri, sebzeler, yeterli oranda tahıl ürünleri ve su ile jel maddelerin karışımından oluşmaktadır.

Kuzu Etli Kedi Konservesi

Her kedi cinsinin aldığı yağ oranı ve geçirdiği rahatsızlıklar farklıdır.

Bu yazı 172 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak