blogger analytics
Kuzu Etli Kedi MamasıKuzu Etli Kedi MamasıKuzu Etli Kedi Maması

Kuzu Etli Kedi Maması

Paylaş
 

Kuzu Etli Kedi Maması

Hepimiz çok iyi biliriz ki kedilerimiz oldukça narin ve hassas hayvanlardır. Sahiplerinden çok fazla merhamet ve şefkat beklerler. Kedilerimizin yalnızca fizyolojik değil psikolojik süreçlerini takip etmek de bizim için oldukça önemlidir. Kedilerimiz için çok önemli, çok faydalı kuzu etli mamaların tanıtımına geçmeden önce kısaca kedilerin bakımından bahsetmekte fayda görüyoruz.

 

Bu sebeple ilk olarak kedilerimizin bakımından bahsedeceğiz. Kedilerimiz, bildiğimiz gibi hassas bazı dönemler geçirirler bu dönemler birincisi cinsel istek açısından yoğun duygular yaşadıkları dönemler diğeri hamilelik dönemidir. Bu dönemlerde hayvanlarımıza yalnızca fizyolojik açıdan değil psikolojik açıdan da oldukça özen göstermeliyiz. Aksi takdirde merhamet göremeyen hayvanlarımız kaçabilir ve bizde bulamadığı ilgiyi dışarıdaki hayvanlarda arayabilir. Bu da bizim için oldukça üzücü durumlar doğurabilir.

 

Bu konuda dile getirmemiz gereken bir diğer hususta kedilerimiz cilt ve deri hastalıklarıdır. Kedilerimiz özellikle bahsettiğimiz dönemlerde dışarı çıktıkları zamanlar sokaklardaki kedilerle temasa geçerek onlardan veya çevreden çeşitlik dermatolojik hastalıklar bulaştırabilir. Bu da sürekli kaşınmalarına ve ciltlerinin tahriş olmasına yol açabilir. Bu sebeple, eğer kedileriniz dışarıya çıkıp hayvanlarla temassa geçmişse eve getirdiğimizde mutlaka yıkamalıyız. Yıkarken de şuna oldukça dikkat etmeliyiz. Kaliteli şampuanlar, hepimizin bildiği gibi kalitesiz şampuanlar kedilerimizin cildine oldukça ciddi rahatsızlıklar doğurabilecek ve hastalıklar yol açabilecektir. Bu sebeple yer yer ucuz mamalar almak zorunda kalsak da kedimizin şampuanına özen gösterip mutlaka kaliteli şampuanlar almalıyız.

 

Bu konuları belirtmemizin ardından kısaca kedi mamalarına ve mama seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlara değinelim kedi maması alımında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi açıktan satılan mamalardır. Açıkta satılan kedi mamalarında bilinçli dükkân sahipleri bilinçli veya bilinçsiz olarak tarihi geçmiş ürünler satmaktadırlar. Bu mamalar paketlerinden çıkarıldığı için son kullanma tarihlerini bilemeyip hayvanımızın çeşitli hastalıklara maruz kalmasına sebep olup üzülebiliriz. Bunun için eğer açıkta satılan kedi mamalarından alıyorsak ki bu mamaları almamız gereken zamanlar olabilir. Çünkü hepimiz maddi açıdan sıkıntılı dönemler geçirebiliriz. Aile reisleri çeşitli sıkıntılardan dolayı ayın sonunda bazı sıkıntılara maruz kalabilir. Öğrenciler doğal olarak öğrenciliğin getirdiği maddi problemlerle yüz yüze kalabilir.

 

Yine aynı şekilde ev hanımları da eşlerine maddi açıdan zor duruma sokmamak isteyip bu sebeple açık kedi maması almak zorunda kalabilir. İşte bunları yaparken mutlaka dikkat etmemiz gereken husus emin olduğumuz dükkân sahiplerinden alışveriş yapıp güvendiğimiz bu pet shoplarla samimi bağlar oluşturarak onların devamlı müşterisi olmaktır.

 

Açık mama alımında dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta şudur ki bazı açık kedi mamaları çeşitli mamalarla karıştırılarak müşterilere sunulabilir bu da bizlere ciddi sorunlar açabilir.

Kuzu Etli Kedi Maması

Bu hususları belirttikten sonra kuzu etli kedi maması tanıtımına ürünleri fiyat ve kaliteleri ile markalarına değinelim. Kuzu etli kedi mamaları çok farklı kilogramlarda satılabilmektedir. Önerebileceğimiz marka happy catti. Fiyatı 175 lira olup 10 kg ağırlığındadır. Bu ürün gibi diğer ürünleri n11 gitti gidiyor, petlebi gibi sitelerde bulabilirsiniz. Buralarda piyasa yoklaması yaparak uygun fiyata istediğiniz mamayı bulabilirsiniz. Kuzu mamaları oldukça besleyici olduğundan özellikle hamilelik dönemlerinde kedilerimize vermemiz oldukça faydalı olacaktır. Bunun yanında dikkat etmemiz gereken bir diğer husus bu ürünü yetişkin kedilere vermektir. Çünkü yavru kedilerin bünyelerini kaldırmaya bilir. Belirtmemiz gereken bir değer hususta dışarıda yaşan kedilerdir. Eğer kendi kedimizin yemediği veya alışkın olmadığı bir takım mama ve ürünler varsa bunu mutlaka ziyan etmemeli dışarıdaki kedilere vermeliyiz. Özelikle kuzu etli kedi mamaları bu şekilde kalırsa sokaktaki pek çok hayvan seve seve yiyecek ve oldukça mutlu olacaklardır.

Bu yazı 139 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak