blogger analytics
La Cat Somon Balıklı Ezme Kedi KonservesiLa Cat Somon Balıklı Ezme

La Cat Somon Balıklı Ezme Kedi Konservesi

Paylaş
 

La Cat Somon Balıklı Ezme Kedi Konservesi

La Cat somon balıklı ezme kedi konservesi kediler için önerilebilir bir mamadır. İçerik olarak gayet uygun olan La Cat somon balıklı ezme kedi konservesi neden önerilebilir mama olduğunu açıklarsak öncelikle uygun mamaların ve uygun olmayan mamaların özeliklerini söylemek gerekir. Bu sayede aradaki farkları daha net görebiliriz.

 

Uygun olmayan kedi mamalarında düşük et oranları vardır. Ayrıca besin değerleri de düşüktür. Uygun olmayan bir kedi maması kullanıldığında hemen anlaşılır. Çünkü kedinizin tüyleri daha hızlı dökülür. Enerjisi hep düşük olmasından dolayı hep bir uyuşukluk halinde gezer. Şişmanlamaya başlar. Daha fazla mama tüketir. Daha çabuk hastalanır. Bünyesi daha zayıf olur. Enfeksiyon kapma ihtimali artar… kısacası her açıdan kötü bir duruma girecektir.

 

Peki, uygun bir kedi mamasında neler olmalı ve etkileri nelerdir? Uygun bir kedi mamasında öncelikle et oranı ( tavsiye olarak balık ) fazla olmalıdır. Çünkü aslanlarla aynı aileden gelen kediler ne kadar evcilleştirilmiş olsalar da hala derinlerde etçil canlılardır. Bu yüzden et besini onlar için hayati önem taşır. Ayrıca protein bakımından da zengin olan et besini kesinlikle kullanılmalıdır. Tahıllar ya hiç olmamalı ya da oran olarak çok az olmalıdır. Ayrıca besin değeri olarak da protein, vitamin, mineral unutulmamalı kedilerin enerjilerinin düşmemesi için yağ oranı uygun olmalıdır. Çünkü yağlar enerji veren birincil içeriklerdir. Eğer yağ oranı olmaz ya da çok düşük olursa bu kediler için sorun olabilir. Yüksek besin değerlerine sahip mamalar sayesinde kediniz daha geç hastalanıp, daha erken iyileşecek. Kedinizin tüyleri daha parlak görünecek ve dökülmeleri azalacak. Vücudu daha dirençli olacak. Daha enerjik bir halde olacaktır.

 

 La Cat somon balıklı ezme kedi konservesi bu yüzden önerilebilir bir kedi mamasıdır. Çünkü içinde bol miktarda protein, vitamin ve mineral vardır. Ayrıca kedinizin ihtiyacı olan enerjiği sağlama amaçlı besinlerde kullanılmıştır. La Cat somon balıklı ezme kedi konservesi kediler için büyük önem taşıyan ve bir et türü olan somon balığıyla yapılmıştır. Somon eti ve balık etleri kedi beslenmesinde önde gelen içeriklerden biridir ve kullanılması önerilir. Somon etinde bol miktarda protein, Omega 3 ve Omega 6 vardır. Omega 3 ve Omega 6 kedinizin daha sağlıklı bir yapıda olmasına yardım eder. Göz, beyin ve bağışıklık sistemi için önemli olan Omega 3 ve Omega 6 kedinizin bünyesini daha iyi duruma getirecektir. Protein ise canlıların hayatında önemli bir yeri olan ve vücudu koruyan, onaran bir içeriktir. Hücreleri yeniler ve onarır, antikor üretir ki bu sayede taraflar enfeksiyon kapmasın ya dışardan gelen yabancı içerikler vücutta yer edinmesi. Protein bir nevi zırh gibidir diyebiliriz. Vücudu korur ve düzgün olarak işlevlerini yerine getirmesinde rol oynar.

 

La Cat somon balıklı ezme kedi konservesinde protein miktarı %9 olarak belirtilmiş. Bu oran gayet uygun bir orandır. Bir kedi mamasında olması gereken protein miktarı % 75 – 12 arasında olduğu göz önüne alınırsa bu oran gayet iyidir.

 

Ayrıca vitamin bakımından da oldukça zengindir. Vitamin olarak göz ve cilt sağlığı için gerekli olan A vitamini, beyin – kas – sinir – enerji üretimi için uygun olan ve hayvanın huzursuzluğunu engelleyen B1 vitamini, kemik ve kas sitemleri için önemli olan D vitamini ve son olarak vücudun yenilenmesini sağlayan, bağışıklığı güçlendiren ve beyin için yararlı olan E vitamini kullanılmıştır. Yani La Cat somon balıklı ezme kedi konservesi vitamin bakımından da gayet uygun bir mamadır.

 

Ayrıca kalp sağlığı için çokça önerilen Taurin içeriği ve vücut fonksiyonlarının daha sağlıklı olmasını sağlayan direncini artıran kalsiyum demir gibi minarelerde bolca kullanılmış olduğunu görürüz. Kullanılan yağ oranı %5 olarak belirtilmiş ve bu kedinizin gün boyunca enerjik olmasın yeten bir orandır.

La Cat Somon Balıklı Ezme Kedi Konservesi

Sonuç olarak La Cat somon balıklı ezme kedi konservesi diğer mamalarla karşılaştırıldığında önerilebilir bir mama olduğunu göstermektedir. Bu yüzden güven içinde alabilirsiniz. Sağlıklı ve dirençli bir kedi isteyenlerin alması gereken bir konserve mamasıdır.

Bu yazı 138 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak