blogger analytics
La Cat Ton Balıklı Karidesli Parça Etli Kedi Konservesi

La Cat Ton Balıklı Karidesli Parça Etli Kedi Konservesi

Paylaş
 

La Cat Ton Balıklı Karidesli Parça Etli Kedi Konservesi

Kedi bakımı konularından en önemlilerinden bir tanesi de doğru mama seçimidir. Her kedi sahibi insan, kedisinin uzun yıllar sağlıklı yaşamasını temenni eder. Bu da aslında doğru bir mama seçimi ile mümkündür. Kedi sahibi olan insanlar doğru mama seçimi konusunda kararsız kalabilmektedirler. Aslında doğru mama seçimi zor bir konu değildir. Kedinizle ile ilgili bilmeniz gereken 4 ana konu sizi doğru mama seçme konusunda doğru mamaya yöneltecektir. Kediniz ile ilgili olan şu 4 ana konuyu bilmeniz gerekmektedir:

 

Kedinizin Yaşı

 

Kedinizin yaşını bilmeniz sizi doğru bir mamaya yöneltecek en önemli konulardan biridir. Yavru bir kediye mi yoksa yetişkin bit kediye mi sahip olduğunuz bu noktada çok önemlidir. Yavru bir kediye sahip olan insanlar mamaların üzerinde “junior’’ ibaresinin bulunduğu mamaları tercih etmelidirler. Yetişkin kedi sahip olan insanlar ise mamanın üzerinde “adult’’ ibarelerinin bulunduğu mamaları tercih etmelidirler. Yağ ve protein bakımından bu mamalar birbirinden ayrılmaktadır. Bu nedenle kediniz açısından doğru bir mama tercihi için ilk olarak kedinizin yavru mu yoksa yetişkin mi olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

 

Kedinizin Kilosu

 

Kedinizin kilosu bilmeniz sizi doğru bir mamaya yöneltecek bir başka önemli konudur. Hareketsiz ve aynı zamanda kilolu bir kediye sahipseniz bu tür kediler için özel olarak üretilmiş mamaları tercih edebilirsiniz. Bu mamalar diğer yetişkin mamalara oranla kalorisi daha düşük mamalardır. Bu mamaların içerisindeki yağ ve lif oranı diğer yetişkin mamalara oranla daha farklıdır. Bu nedenle bu tür bir kediye sahipseniz kedinize bu özel mamaları tercih etmeniz doğru olacaktır.

 

Kedinizin Cinsiyeti ve Kısırlık Durumu

 

Kedinizin cinsiyetini ve kısırlık durumunu bilmeniz sizi doğru bir mamaya yöneltecek bir başka önemli konudur. Çünkü kısırlaştırılmış olan kediler kilo almaya daha müsait bir yapıdadırlar. Eğer kısırlaştırılmış bir kediye sahipseniz bu tür kediler için özel olarak üretilmiş mamaları tercih etmeniz kediniz için daha doğru olacaktır.

Bu tür özel mamalar kedinizin kilo almasını engelleyecek bir yapıda üretilmiş olup kedinizin kısırlaştırıldıktan sonra daha fazla kilo almasına da engel olur.

 

Kedinizin Cinsi

 

Kedinizin cinsini bilmeniz aslında kedinizin tüy uzunluğunu bilmeniz açısından önemlidir. Çünkü tüyü uzun olan kediler bazı durumlarda farkında olmadan bu tüy yumaklarını yutabilmektedirler. Tüy yumağını yutan kedilerde sindirim sistemi problemleri yaşanabildiğinden bu tür uzun tüylü kediler için içeriğinde malt olan mamaları tercih etmeniz gerekmektedir.

La Cat Ton Balıklı Karidesli Parça Etli Kedi Konservesi

Hangi yaşta kediniz olursa olsun eğer siz de kedinizin sağlıklı ve aynı zamanda seveceği bir mama ile beslenmesini istiyorsanız; “La Cat Ton Balıklı Karidesli Parça Etli Kedi Konservesini’’ tercih edebilirsiniz. La Cat Ton Balıklı Karidesli Parça Etli Kedi Konservesi, hangi türde kediniz olursa olsun kedinizin severek yiyeceği bir mama özelliğine sahiptir. La Cat Ton Balıklı Karidesli Parça Etli Kedi Konservesi, bir kedinin yaşamı boyunca tüm besin gereksinimi karşılayabilecek yüksek kalitede üretilmiş mama özelliğine sahiptir. Bu mama içerisindeki besin değerleri tam dengelidir ve bu da kedinizin sağlıklı bir şekilde beslenmesine olanak tanır. La Cat Ton Balıklı Karidesli Parça Etli Kedi Konservesi, kedilerin farklı lezzet tercihlerini tek bir konserve altında buluşturarak, kedinizin hayır diyemeyeceği lezzetli bir mamayı kedinize sunmaktadır. La Cat Ton Balıklı Karidesli Parça Etli Kedi Konservesinin içerisinde yapay koruyucular ve gıda boyası bulunmaktadır. Kedinizin sağlığı ön planda tutularak üretilmiş olan bu mamayı kediniz çok sevecek.

 

Bu yazı 130 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak