blogger analytics
La Vital Kedi MamasıLa Vital Kedi MamasıLa Vital Kedi Maması

La Vital Kedi Maması

Paylaş
 

La Vital Kedi Maması

Kedi deyince aklımıza ilk olarak sokaklarda karşımıza çıkan ya da evlerimizde beslediğimiz sevimli canlılar gelir, bunlar son derece cana yakın ve evcil hayvanlardır. İnsanoğlu kedileri evcilleştirdiğinden beri onlar artık ailemizin bir parçası olmuşturlar. Kedi sahiplenmek beraberinde birçok sorumluluk getirir, bilmemiz gereken veya öğrenmemiz gereken çok şey vardır onlar hakkında. Oyunlar oynamak, sevmek güzeldir fakat ihtiyaçları da oldukça fazladır.

 

Kedimizi doğru tanımak ve ihtiyaçlarına doğru karşılıklar bulmak, onları daha sağlıklı ve daha mutlu kediler yapar. Bilmemiz gereken bilgilerden biri kedilerin suyu sevmediğidir. Kediler temizliklerini kendileri yalanarak yaparlar böylece vücutlarındaki zararlı bakterilerden de tükürüklerinde bulunan bir salgı sayesinde kurtulurlar. Eğer siz kedinizi gün aşırı banyoya sokarak yıkarsanız kendi kendine temizleme alışkanlığını zamanla kaybederek türlü hastalıklara davetiye çıkarır. Ayrıca kediler seçici canlılardır ve önüne her konan yemi yemezler, doğru mamayı bulmak önemlidir. Bunun için ilk başta büyük ambalajlı mamalar yerine daha küçük paketler alarak hem paranızı boşa harcamamış olursunuz hem de kedinize en uygun mamayı bulabilirsiniz.

 

Kedilerin beslenmeleri genel olarak üç guruba ayrılır. Yavru kediler, yetişkin kediler ve yaşlı kediler olmak üzere her dönem için kedinize farklı mamalar vermeniz gerekir. Üç haftadan on iki aya kadar yavru sınıfına giren kediler çok hareketli oldukları için daha fazla enerjiye ihtiyaç duyarlar, aynı zamanda bağışıklık sistemi ve sindirim sistemi tam olarak gelişmediği için özel üretilmiş mamalara gereksinim duyarlar. On iki aydan yedi yaşına kadar artık yetişkin bir kedimiz vardır, onun da kas ve kemik gelişimine uygun olarak üretilmiş, protein ağırlıklı mamalarla gelişimini tamamlaması gereken. Yedi yaşın üzerinde olan kediler ise yaşlı sınıfına girerler ve daha az enerji harcarlar, buna bağlı olarak metabolizmalarında ki değişikliklere bağlı olarak daha farklı mama tüketirler. Tüm bunlar kedimizin besin ihtiyaçlarını karşılarken dikkat etmemiz gereken özelliklerdir.

 

Kediler etobur hayvanlardır ve protein ağırlıklı beslenmeleri gerekir, dolayısı ile mamamızı seçerken içeriğini de dikkatle incelememiz gerekir. Tahıl ağırlıklı mamalar yeterli besin değerlerini sağlamazlar ve aynı zamanda alerjik etkileri olabilir. Et ağırlıklı mamalar ise her zaman uygun olmayabilir zira bazı mama üreticileri et yerine besin değeri olmayan hayvansal yan ürünler kullanmaktadır. Bunu anlamak için paketlerde ki içerik kısmına dikkatle bakmamız gerekir ve “et ve yan ürünleri”, “et ve türevleri” gibi ibareler bulunan mamalardan kaçınmalıyız. Yani kedi maması deyip geçmemeli, ince eleyip sık dokumalıyız. Bunu yaparken La Vital Kedi Maması incelememiz gereken mamalardan bir tanesidir.

Öyle ki içeriğinde hiçbir şekilde yapay tatlandırıcı, katkı maddesi ve kimyasal madde bulunmamakta ve tüm içerik kısmı açık ve net bir şekilde belirtilmektedir. Kafanızda her hangi bir soru işareti kalmadan güvenle alabileceğiniz ve kedinizin severek tüketeceği bir kedi mamasıdır. La Vital Kedi Maması yavru, yetişkin ve yaşlı kedileriniz için ayrı ayrı özel formüllerle üretilmiş, tam ve dengeli beslenme sağlayan ve birbirinden lezzetli çeşitleri bulunan özel bir mamadır.

La Vital Kedi Maması

Siz kedinizi ne kadar kaliteli mamalarla beslerseniz besleyin, kediniz size ölü birdir. Kuş ya da ölü bir fare getirirse şaşırmayın, çünkü kediler avcı yaradılışlıdır. Canlılardır ve karınları tok olsa da avlanma içgüdüleriyle kuşları ve fareleri avlarlar. Kimi zaman size getirirler güzellik olsun diye kimi zaman da sadece oyun oynamaktır amaçları. Çoğu zaman yemezler bile avladıkları hayvanları. Siz siz olun kedinize gerekli değeri vermekten vazgeçmeyin, onlar her konuda size muhtaçtırlar ve en büyük ihtiyaçları sizin sevginizdir

Bu yazı 159 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak