blogger analytics
Light Ve Özel Amaçlı MamalarıLight Ve Özel Amaçlı Mamaları

Light Ve Özel Amaçlı Mamaları

Paylaş
 

Light Ve Özel Amaçlı Mamaları

Bazen insanlarla bile paylaşamadığımız birçok şeyi paylaştığımız sevimli dostlarımız evcil hayvanlarımız. Onların varlıkları bizim mutluluk sebebimiz oluyorken; elimizden geldiğince imkanlarımız dahilinde bizlerde kedilerimizi, köpeklerimizi neredeyse ulaşabildiğimiz bütün hayvanların bakımı, sağlığı ve rahatlıklarıyla illgilenmeliyiz. Onların her daim bizim şefkatimize ihtiyaç duyduklarını unutmamalıyız.

 

Kedi veya köpeklerimizin ihtiyaçları doğrultusunda LİGHT VE ÖZEL AMAÇLI MAMALARI tercih edebilir beslenme ve sağlıkları konusunda fazlasıyla rahat hissedebiliriz. Belli sebeplerden dolayı kısırlaştırılmış kedilerimiz kilo almaya daha yatkındır. Onları korumak adına kısırlaştırdığımız kedilerimize light mamalar yedirebiliriz. Light mamaları aynı zamanda kilosu fazla olan veya yedi yaşın üzerindeki kediler içinde kullanmak mümkündür. Light mama tercih etmemizin asıl sebebi; sağlıklı bir şekilde kilo kontrolü sağlamasıdır. Light mamalar tadının güzelliğinden ödün vermeden tüm temel besinleri içerisinde barındıracak şekilde; dengeli yağ, karbonhidrat, mineral, protein oranları içerir. Light mamalara ayrıca bağışıklığı desteklemek amacıyla vitaminler, bitki özleri de eklenmiştir. Fazla kilosu olan kedilerimiz, Light mamalar tüketerek hem kilo almayıp aynı zamanda da zayıflarken kas sağlıklarını da koruma altına almış olurlar. Sindirim sistemi için yararlı bakterilerin gelişimini sağlayıp ve aynı zamanda da birçok patojenin zararlı etkisini yitirmesini de sağlar. Cildin daha sağlıklı, tüylerin daha parlak olması için Light mamaların içeriği amino asitlerle zenginleştirilir. Görme ve kalp sağlığını dengelemek ve desteklemek adına Taurin’in yüksek miktarda ilave edildiği Light mamalarda kullanılabilir.

 

Alerjisi olan her mamayı tüketemeyen kedilerimiz için ise özel amaçlı mamalar kullanılabilir. Bu mamalar tamamen doğal ve herhangi bir katkı maddesi barındırmadığı için alerjisi olan kedilerimizin kullanımına daha uygundur. Siyah noktalar, akneler, kedi yaraları için kaliteli ve özel amaçlı kedi mamaları kullanılmalıdır çünkü; bazen bu sorunlar yalnızca yiyecek alerjisi kaynaklı rahatsızlıklar olabiliyor. Peki kediler de alerjiye sebep olan maddeler nelerdir? İncelendiğinde genelde karşımıza soya, kurutulmuş arpa, mısır, buğday gibi maddeler çıkıyor. Bilinçli hayvan sahipleri olarak bu maddeleri içeren mamalardan uzak durmalı ve özel amaçlı mamalar tercih etmeliyiz. Yalnız bu bütün kediler için geçerlidir diyemeyiz. Kimi kedilerin bünyesi reaksiyon vermeyebilir bu maddelere.

 

 

 

Özel amaçlı mamalar ve genel olarak neredeyse bütün mamalarda kaynağı belli olan et ürünleri olmalıdır. Bu etler ölü ve hastalıklı hayvanların etleri veya bayat etler olmamalıdır. LİGHT VE ÖZEL AMAÇLI MAMALARI seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de içeriğinde kalsiyum, magnezyum ve fosforun ne kadar orana sahip olduğudur. Yüksek olması halinde böbrek taşı ve daha nice hastalıklara sebep olur. Bu üç oranında problem yaratmayacak, yetecek kadar var olması gerekir mamalarda. Bunların yanı sıra LİGHT VE ÖZEL AMAÇLI MAMALARI seçerken dengeli protein oranına da dikkat etmemiz gerekir. Tıpkı insanlarda da olduğu gibi ağır ve protein oranı yüksek yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Mamaların yanında takviye amaçlı zaman zaman peynir, yoğurt verdiğimizde oluyorsa kedilerimize; yüksek miktarda protein içeren mamalarla birleştiğinde rahatsızlanmalarına sebep olabilir.

 

            LİGHT VE ÖZEL AMAÇLI MAMALARI saklarken de dikkat edilmesi gereken konular vardır. Mamaları kimyasal koruyucu maddeler kullanarak mı korumalı? Yoksa doğal yollarla mı? Eğer tercihimiz kimyasal koruyuculardan yanaysa bilmemiz gerekir ki bu maddeler benzin türevi maddelerdir. Son derece zehirlidirler ve fazla kullanıldıklarında zarar verebilirler. Oysa sağlıklı olarak mama koruma işlevini doğal yollarla da gerçekleştirebiliriz; biberiye özütü kullanmak gibi…

Light Ve Özel Amaçlı Mamaları

Bütün bu durumlar göz önünde bulundurularak sevimli dostlarımıza en iyi gelecek marka LİGHT VE ÖZEL AMAÇLI MAMALARI tercih edip; sağlıklarını, kilolarını gözetim altında tutmalıyız.

Bu yazı 141 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak