blogger analytics
Matisse Karışık Kedi KonservesiMatisse Karışık Kedi Konservesi

Matisse Karışık Kedi Konservesi

Paylaş
 

Matisse Karışık Kedi Konservesi

Hayvanların yaşamlarında beslenmeleri ve bakımları önemli bir durum teşkil etmektedir. Bakımlarında, sık ve düzenli aralıklar ile vücut bakımları, aşıları var ise eksiksiz ve zamanında yapılmalı ve rahatsızlık yaşamaları durumlarında en kısa zaman zarfı içerisinde bir veteriner hekime götürülmeleri gerekmektedir. Beslenmelerinde anneden ayrıldıktan sonra mutlaka mama takviyesi ile beslenmelerine yardımcı olmak durumundayız. Mamalar hayvanların vücutlarında gereksinim duydukları tüm değerleri içerisinde bulunduran kalitede özel olarak üretilmektedirler.

 

Kediler ve köpekler yapıları gereği inatçı canlılar oldukları için, gelişim aşamalarında dengesiz ve düzensiz bir beslenme sonrasında, sadece alışkın oldukları gıdaları tüketmek isterler ve diğer gıdaları tüketmeyi ret ederler. Bu neden ile doğru ve sevdikleri ürünlerden oluşan mamaları bilmeli ve onlara o mamalar ile beslenmelerini sağlamamız gerekmektedir. Ayrıca kedi ve köpek gibi canlı varlıklara, süt ve süt ürünleri içeren gıdalarda verilmelidir. Kemik gelişimlerinin daha hızlı ve güçlü olmasına yardımcı olacaktır. Zaten bu hayvanlarda süt ve süt ürünlerini severek ve iştahla tüketeceklerdir.

 

 Mama seçimini neye göre yapmalıyız?

 

Hayvanın cinsine, ırkına, yaşına ve gün içerisinde yapmış olduğu aktiviteler göz önüne alınarak onlar için en iyi mama tercihini yapmamız gerekmektedir. Yetişkin ve yavru sınıflandırması ile bir çok kaliteli mama ürünlerini kolaylıkla bulabiliriz.

 

 Kullanılan içeriklerin kedi ve köpeklerde etkileri nelerdir?

 

Mamalar kedi ve köpeklerin sevdikleri gıda maddelerinden üretildikleri için, onların severek ve iştahla tüketmelerine yardımcı olacak değerlerden oluşmaktadır. Kaliteli bir mama tercihinde protein bakımından zengin olacağı için sindirilmesi de oldukça kolay olacak ve hayvanımızın sağlıklı gelişimine katkıda bulunacaktır. Kaliteli mamalar tam beslenme ürünü olarak kullanılabilmekte ve ek bir gıda takviyesi yapmamıza gerek kalmamaktadır.

 

 Mama seçiminin hayvan metabolizmasına etkileri nelerdir?

 

Doğru seçilmiş olan bir mama hayvanın metabolizmasının ihtiyaç duyduğu tüm ögeleri içermektedir. Metabolizma iki yöntemde çalışma göstermektedir. Hızlı ve yavaş çalışan metabolizmalardır. Metabolizmanın vücutta yavaş çalışması, hayvanların ilerleyen dönemlerde ciddi sağlık sorunlarına maruz kalmalarına neden olabilmektedir. Bunlardan akla gelen hayvanımızın obez olması olabilir. Yavaş çalışan bir metabolizma yağ yakımını en aza indirgeyeceğinden hayvanın normal seviyeden daha çok kilo almasına sebep olacaktır.

 

 Matisse karışık kedi konserve içeriğinde;

 

Farklı konserveler ile biftekli kedi konservesi, tavuklu kedi konservesi, kuzulu kedi konservesi, somonlu kedi konservesi, sardalye balıklı kedi konservesi olarak üretilmektedir. Ağırlık olarak et ve ürünlerinden oluşmaktadır. Tam beslenme maması olarak kullanılmaktadır. İçeriğinde ki gıdalar nedeni ile protein, lif, yağ bakımından vücut için gereken değerlerin hepsini içermektedir.

 

 Faydaları;

 

  • Tüylerin daha parlak olmasına yardımcı olur.
  • Kas ve eklem gelişimlerine katkısı olur.
  • İçeriğinde renklendirici ve yapay tatlandırıcı gibi kimyasal öğeler bulunmadığı için sağlıklı beslenme imkânı sağlar.
  • Bağışıklık sistemlerinin güçlenmesine yardımcı olur.
  • Gözlerin daha parlak olmasını sağlar.
  • Uzun süre tüketildikten sonra açlık hissi yaratmaz.

 

Kullanımı;

 

Ambalaj üzerinden kedinin yaşına, ağırlığına göre düzenlenmiş tablodaki miktarlar dâhilinde tüketilmesi sağlanmalıdır. Emziren ve hamile hayvanlarda miktarlar artırılabilir. Kuru ve serin ortamlarda saklanmalı, oda sıcaklığında servis edilmelidir. Daimi olarak yanlarında taze ve temiz su bulundurulmalıdır. Açılan bir konserve 48 saat içerisinde buzdolabında saklanmalı ve 48 saat içerisinde tüketilmemiş konserve ürünü imha edilmelidir. Konserve ürünleri çabuk bozulabildiğinde zehirlenmelere sebebiyet verebilmektedir.

 

 Markalar;

Matisse Karışık Kedi Konservesi

Piyasada aynı içeriklere sahip birçok marka adı altında bu mama ürünlerini bulmamız mümkündür. Genelde 84 gr konserve kutularında satılmaktadır. Ürünü satın alırken son tüketim tarihine ve ambalajın yıpranmış olmamasına dikkat edilmelidir.

Bu yazı 107 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak