blogger analytics
Matisse Kedi MamasıMatisse Kedi MamasıMatisse Kedi Maması

Matisse Kedi Maması

Paylaş
 

Ürün Bilgisi Hakkında ;

Matisse Kedi Maması

– Günlük besin tüketim değerleri genel olarak deniz ürünlerinden karşılanan besin gıdalarıyla oluşturulmuştur. Yetişkin kediler için hazırlanan matisse ürünleri, besinlerin kurutulmuş ya d konserve şeklinde hazırlanarak üretime sunulmasını sağlamıştır. Matisse bölgesindeki balık çeşitliliğinin fazla olması ve zengin protein içeriklerinin karşılanabilmesi nedeniyle üretilen mamaların içeriğine balık eti konmasa dahi balık unu ya da yağı ilave edilmektedir.

 

– Besin zinciri yapısının oluşması, metabolizmanın canlılığı, az besinle birden çok protein, vitamin, mineral ve karbonhidrat içeriklerinin alınmasını amaç edinmiştir. Bundan kaynaklı olarak tahıl ürünlerini mama içeriklerinde az oranda kullanmışlardır. Çünkü tahıl besinlerinin kalori değerleri düşüktür ve mamanın verimlilik değerini düşürür. Tahıllı mamaları genellikle kısırlaştırılmış kediler ve diyabet, obezite gibi sağlık sorunları yaşayan yetişkin kedilere özel içerikleriyle üretilip satışa sunulmuştur.

 

– Zengin balık çeşitlerinin olduğu matisse bölgesinde, omega 3 ve omega 6 yağ asitleri yanında , kurutulmuş çeşitli balık etleri, balık unları ve balık yağ içerikleri ile kuru, yaş ve konserve mamaların içeriği lezzet ve kalori bakımından zenginleştirilerek canlıların gelişim evrelerine destekçi ve bağışıklık kazanmaları için uzman veteriner hekimler tarafından besin denetleme listeleriyle üretime sunulmuştur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Matisse Kedi Maması Ürünlerinin içeriği ve Etkileri Nelerdir ?

 

Balık eti ve ürünleri, balık yağı, balık unu, tavuk eti, mısır, mısır gluteni, patates, şekerpancarı küspesi, biberiye özü, sebze ve meyve lifleri, kurutulmuş kabak, kurutulmuş midye, midye tozu, kuşburnu, böğürtlen, öğütülmüş buğday, pirinç, hindiba özü, yeşil çay, kurutulmuş nane, lizin, l-karnitin, fosfor, çinko, bakır, demir, vitaminler, sodyum, oligasakkaritler, klorid, taurin, A vitamini, E vitamini, D vitamini, B12 vitamini, C vitamini, ham yağ, ham protein, ham selüloz, rutubet, ham nem, ham kül, antioksidanlar,kanatlı kümes hayvanları eti, sterilize kırmızı et, kuzu eti, koyun eti, mineraller, proteinler, omega 3 ve omega 6 yağ asitleri, kurutulmuş nar taneleri vb. zengin besin içerikleriyle üretilen Matisse kedi maması ürünleri, kedilerin damak zevkine ve yaşadıkları bölgede üretilen besinler göz önünde tutularak, bu bölgede olmam besin ürünlerine ek ilaveler yaparak canlıların tüketemediği besin bileşenlerini de tüketmelerine olanak sağlamıştır.

 

Kedi ırklarının belirlenerek yaşadıkları bölgelere göre tükettiği besin ve besin ürünleri de değişiklik göstermektedir. Bundan kaynaklı olarak domuz eti tüketen kedi de vardır, domuz eti bölgesinde tüketimi az olduğu için yemeyen evcil canlılarda vardır. Deniz ürünlerinden hoşlanan evcil canlılar varken bu ürünlerden hoşlanmayan karasal bölgelerin kedi ırkları ön plana çıkar. Bu durumları göz önünde bulunduran Matisse markası ürettikleri mamaları yukarıdaki belirlenen faktörlere göre listeler oluşturarak bölgesel mama üretimine de başlamıştır. Çene yapısına göre dahi mama çeşidi üretilmiştir. Dar ve küçük çeneli evcil hayvanlarda taneli mama besinleri kullanılmıştır. Normal bilindik ırklardaki canlılarda ise; kuru mama, konserve ya da yaş mama olarak üretimi sağlamıştır.

Matisse Kedi Maması

 

Kendi alanında mature ve yavru kedilere özel ürettiği zengin besin içerikli sıvı gıda takviyeli mamasında ödül almıştır. Kuru mamaların et suyu ve süt ile tüketilmesi gerektiğini,taze suyun mama bitiminin ardından verilmesi gerektiği tavsiye edilir. Mama tüketimi sırasında yutaktaki havalar su ile birlikte midede toplanır ve şişkinlik yaratır. Matisse uzman veteriner hekimlerinin önemli bulduğu bu detayın yanında, mamayı kullanmadan önce içeriğindeki besin maddelerine bakılması gerektiğini ve hassas kedilerin alerjik reaksiyon gösterebileceği durumlarda ya da besin bileşenleri olduğunda başka bir ürün değişimi ile 30 gün içerisinde mama geri teslimatı imkanını sunmuştur. Özel ırklara göre mama üretimi halen sağlanmaktadır.

 

Bu yazı 136 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak