blogger analytics
Matisse Lamb Mousse Kuzu Kedi KonservesiMatisse Lamb Mousse Kuzu

Matisse Lamb Mousse Kuzu Kedi Konservesi

Paylaş
 

Matisse Lamb Mousse Kuzu Kedi Konservesi

Sevimli dostlarımız olan kediler hiç şüphesiz sahibi olan insanlara muhteşem duygular hissettirirler. Yumuşacık tüyleri ve oyuncu karakterleri ile bilinen kediler, evcil dostlarımız arasında en çok hassasiyet gerektirenler arasındadır. Özellikle yavru iken sahiplendiğimiz kedilerin bakımı bebek bakımı ile pek de farksız değildir. Bu sebeple beslenmesi ve bakımı sistemli olmalıdır. Aşıları ve rutin parazit damlaları sistematik olarak veteriner hekimlere yaptırılmalıdır. Yavru dönemi pek zahmetli geçse de doğru beslenme ve bakım ile bu sevimli dostlarımız uzunca dönemler bizlere arkadaşlık edebilmektedirler.

 

Bilhassa beslenme hususu hayvan bakımında pek dikkat edilmeyen ama önemi yadsınamayacak bir unsurdur. Hayvan sahiplerinin bir çoğu masadan beslemek durumunda kalmaktadır. Bu durum siz ne yiyorsanız evcil hayvanınıza da aynısından yedirmek olarak özetlenebilir. Bu noktada şunu belirtmekte fayda var; evcil hayvanlarımızın tahmin bile edemeyeceğimiz besinlere alerjileri var. Hatta bazı besinlerin öldürücü etkileri de mevcuttur. Genellikle masadan verdiğimiz yemeklere kusma, kaşıntı gibi tepkiler verebilirler. Bunu üşüttüğünü ya da parazit kaptığını düşünerek önemsemeyebilirsiniz fakat bu alerjik bir reaksiyon olabilir. Bazı durumlarda anal ve oral iltihaplı akıntılar gibi çeşitli semptomlar görülebilir.

 

Kedi besleyenlerin yakından bildiği diğer bir durum ise yetişkinliğe geçiş aşamasıdır.  Bu dönemlerinde sevimli dostlarımız artık birer yetişkin kedi olmuşlardır ve sevdikleri ile sevmedikleri besinler arasında inatçı bir tutum sergileyebilirler. Mamayı reddetmek bu durumların başında gelmektedir. Bu noktada kedinizin gösterdiği inatçı tutuma boyun eğmeden önce biraz beklemekte fayda var. Mama geçişine küçük değişikliklerle başlayabilirsiniz. Bunu kedinizin karakterini göz önünde bulundurarak yapmalısınız. Bazı kediler yeniliklere karşı tıpkı bir insan gibi açıktırlar fakat bazı kediler için durum böyle değildir. Mama yediği ortamdaki küçük bir değişiklik bile yemeyi reddetmelerine sebep olabilir.

 

Herkes gibi bizler de mutfak alışverişi yaparken bir takım unsurlara dikkat ediyoruz. Bunların başında uygun fiyat, lezzet ve güvenilirlik geliyor.  Aynı hassasiyeti sevimli dostlarımız için gösterdiğimizden emin miyiz? Hayvan bakımı zor ve maliyetli olabiliyor bu sebeple ucuz mamaya yönelmek kaçınılmaz gibi gözükse de evcil hayvanınıza zarar veriyor olabilirsiniz.  Hem kaliteyi hem uygun fiyatı bir arada bulunduran güvenilir markalarda mevcut.  Matisse bunların başında gelmekte.  Küçük bir araştırma ile uygun fiyat, lezzet ve güvenilirlik kombinasyonunu sağladığını görebilirsiniz.

Sevimli dostlarımızın bu huysuz dönemlerinde Matisse Kedi Mamaları bir kurtarıcı gibi gözüküyor. Zengin ürün çeşidi ile küçük bir deneme yanılma yaparak kedinizin damak zevkini keşfedebilirsiniz. Kedinizin yaşına ve diğer özelliklerine göre en uygun mamayı seçebilirsiniz. Üstelik birçok markanın aksine Matisse içeriği konusunda oldukça şeffaf gözüküyor. Bunun yanısıra kısırlaştırılmış kediler için özel mamaları mevcut olan Matisse’nin yavru kedi ve emziren kediler için de özel mamaları mevcut.

 

Matisse’nin kuru ve yaş mama ürünleri yelpazesi oldukça geniş. Somonlu, tuna balıklı, tavuklu ve pirinçli, hindi ve sebzeli gibi bir çok ürününün yanı sıra Matisse Lamb Mousse Kuzu Kedi Konservesi de mevcut. Yetişkin kediler için(1-7 yaş) uygun bir besin olan Matisse Lamb Mousse Kuzu Kedi Konservesi dostlarınızın öğünlerini lezzetli ve besleyici hale getirecek. Sevimli dostlarımızın favori yiyeceğinin balık olduğunu bilmeyen yoktur fakat Matisse Lamb Mousse Kuzu Kedi Konservesi zengin içeriği ile denenmeye değer. Kedilerin doğasına ve damak zevkine oldukça uygun.

Matisse Lamb Mousse Kuzu Kedi Konservesi

Diğer tüm Matisse ürünlerinde olduğu gibi Matisse Lamb Mousse Kuzu Kedi Konservesi de son derece güvenilir ve şeffaf içerik bilgisi ile hem lezzet hem güven vaadetmektedir. Matisse Lamb Mousse Kuzu Kedi Konservesi püre haline getirilmiş kuzu etinden oluşmaktadır. Mineral ve A, D3 ve E vitamini bakımından zengindir. Beslenme talimatına göre günde 3 konserveye kadar tüketilmesinde sakınca yoktur.  Kalori bilgi cetveline bakarak sevimli dostlarınızın beslenme değerlerini takip edebilirsiniz. Sevimli dostlarımıza Matisse Lamb Mousse Kuzu Kedi Konservesi ile çok besleyici, güvenilir ve sağlıklı öğünler.

Bu yazı 160 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak