blogger analytics
Matisse Rabbit Mousse Tavşanlı Kedi KonservesiMatisse Rabbit Mousse

Matisse Rabbit Mousse Tavşanlı Kedi Konservesi

Paylaş
 

Matisse Rabbit Mousse Tavşanlı Kedi Konservesi

Renklendirici ve koruyucu madde içermeyerek kediler için tam bir yaş mama özelliği taşıyan Matisse Rabbit Mousse tavşanlı kedi konservesi, tavşan etli püreli formülü ile kedilerin doğasına ve damak tadına uygun bir formülde üretilmiştir.

 

Matisse Rabbit Mousse Tavşanlı Kedi Konservesinin İçeriğinde Neler Vardır?

 

Matisse Rabbit Mousse tavşanlı kedi konservesinin komposizyonunda, %4 oranında tavşan eti bulunmakta ve hayvansal ürünlerin türevleri bulunmaktadır. Komposizyonun içerisinde ayrıca mineraller ve %0,15 oranında ksiloz bulunmaktadır.

 

Matisse Rabbit Mousse tavşanlı kedi konservesinin içerisine konulan besinsel olarak eklenen katkı maddeleri ise, 1000 IU A vitamini, 110 IU D3 vitamini, 11 mg E vitamini, 490 mg Taurin, 4,8 mg bakır sülfat pentahidrat eklenmiştir.

 

Matisse Rabbit Mousse tavşanlı kedi konservesinin içeriğine ayrıca teknolojik ilavelerde bulunmaktadır. 3300 mg oranında Cassia sakız (E499) bileşeni eklenmiştir.

 

Matisse Rabbit Mousse tavşanlı kedi konservesinin içeriğinde bulunan analitik bileşenlere bakacak olursak eğer, %81 oranında nem, %9,5 oranında protein, %0,4 oranında ham lif, %6 oranında ham yağlar ve %2 oranında da ham kül eklenmiştir.

 

Matisse Rabbit Mousse tavşanlı kedi konservesinin enerji değerleri ise, 100 mg’da 88 kcal enerji vermektedir bu tavşanlı kedi konservesinden yiyen kedilere.

 

Matisse Rabbit Mousse Tavşanlı Kedi Konservesini Yiyecek Kediler İçin Beslenme Talimatı Nasıldır?

 

Yetişkin kediler için yani 3 ile 5 kg arasında ağırlığı olan kedilere uygun olan bu Matisse Rabbit Mousse tavşanlı kedi konservesini gün içerisinde 3 konserveye kadar sunma imkanına sahipsiniz.

Konserveyi kediye sunarken dikkat etmeniz gereken ise, konservenin oda sıcaklığında olmasıdır. Konservenin son kullanma ve üretim tarihi gibi tarihleri öğrenmek için ise, konservenin altına bakabilirsiniz.

 

Matisse Kedi Konservesi Markasının Diğer Ürünleri Nelerdir?

 

Yavru ve yetişkin kedilere olmak üzere 2 çeşitte bulunan kedi konservesi mamaları, Matisse markasında da aynı şekildedir. Kedilerin doğasına ve damak tadına uygun bir şekilde hazırlanan mamaları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Matisse markasının ürünleri ise;

 

 • Matisse karışık kedi konservesi,
 • Matisse Beef Mousse biftekli kedi konservesi,
 • Farmina Matisse Sterlised kısırlaştırılmış kedi maması,
 • Matisse 1-12 aylık yavru kuru kedi maması,
 • Matisse tavuklu hindili yetişkin kedi maması,
 • Matisse tavuklu pirinçli yetişkin kedi maması,
 • Farmina Matisse somonlu tuna balıklı yetişkin kedi maması,
 • Matisse somonlu yetişkin kısırlaştırılmış kuru kedi maması,
 • Matisse tavuklu parça etli soslu kedi konservesi,
 • Matisse biftek ve tavuklu parça etli soslu kedi konservesi,
 • Farmina Matisse Sterilised kısırlaştırılmış yetişkin kedi maması.

Matisse Rabbit Mousse Tavşanlı Kedi Konservesi

Yavru ve Yetişkin Kediler İçin Mama ve Konserve Seçerken Neler Dikkat Edilmelidir?

 

Yavru ve yetişkin kediler için mama, konserve gibi yiyecekleri seçerken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar kedilerimizin sağlığı için önemli konulardır ve mama, konserve seçerken ve alırken oldukça dikkatli olunması gereklidir.

 

 

Kedilere herhangi bir zarar vermeyecek ve onlara uygun bir kedi maması öncelikle kedilere alerji yapan maddeler içermemesi gerekmektedir. Bu alerjik maddeler ise;

 

 • Mısır,
 • Mısır glüteni,
 • Buğday,
 • Soya,

 

Kurutulmuş arpa küsesi ve digest gibi maddeler mamanın içerisinde bulunmamalıdır. Bu maddeler kedilere alerji yapmaktadırlar ve hayvanların sağlığını tehdit etmektedirler.

 

Sağlıklı ve kedilerin doğasına uygun mama, konservelerin içeriğinde bulunması gereken en önemli şeylerden biri de et ve et ürünleridir. Bu et ve et ürünlerinin de mama, konservelerin içerisine konulurken kaynağının belirtilmesi önemlidir. Kedilere kaynağı belirsiz etlerden vermek yine onların sağlıklarına bir tehdit unsuru olacaktır. Kaynağı belli et tabirinin açıklaması ise şu şekildedir. Mama ve konservelerin içeriğine bakarken yazması gereken şey, Chicken by products, Meat by products gibi yani et ve et ürünleri yazması gerekmektedir.

Bu yazı 154 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak