blogger analytics
Matısse Rabbıt Pate Tavşanlı Kedi KonservesiMatısse Rabbıt Pate

Matısse Rabbıt Pate Tavşanlı Kedi Konservesi

Paylaş
 

Matısse Rabbıt Pate Tavşanlı Kedi Konservesi

Evcil hayvanları sevmeyen ya da onlara antipati besleyen çok az insan olduğu bir gerçektir. Bu hayvanlar evimize veya çevremize neşe getiririler. Kimi evinde sever, bakar, besler, ilgilenir kimi de uzaktan uzağa sevmeyi tercih eder ama genelde herkes onları severler. Şu bir gerçektir ki onlara bakmak için yeterli sorumluluk duygusu taşımayan, bir anlık hevesle alıp hevesi geçince sokağa bırakan bireyler de ne yazık ki vardır. Evcil hayvan bakımı kesinlikle iyi bir bakım ve ilgi ister. Petshoplardan onları satın alıp bir obje gibi evin güzel yerine koymak ölmeleri için yeterlidir. Petshop mamalarıyla beslemek de onların kötü sonuna yol açacaktır.

 

Eve alıp beslemek için bir çok hayvan dostumuz vardır. Kedi, köpek, kuş, kaplumbağa hatta son zamanlarda yılanlar dahi evde bakılabiliyor. Bu hayvan dostlarımız arasından birey; kendine yakın gördüğü ve bakımını üstlenebileceğini düşündüğü hayvan dostumuzu petshoptan satın alır. Petshoplardan genellikle satın alımlar gerçekleşiyor. Bu alımı ticaret dışında tutmak; evi olmayan, ya da bir tanıdığınızın evcil dostunun yavrulamasıyla onu sahiplenmek daha faydalı olacaktır fakat her zaman mümkün değildir. Bir şekilde sahiplenilen dostumuza en güzel yeri hazırladıktan sonra, sıra ona uygun hayatta kalma şartları sağlamaya geliyor. Bu evcil hayvan dostlarımızdan kedileri ele alarak incelersek en çok dikkat edilmesi gereken nokta onun mamasıdır. Bu mamalar onun dışkılamasından hayatını devam ettirebilmesine kadar önem taşıyor. Büyük paketlerdeki mamalar ne yazık ki yetersiz kalıyor. Bu konuda çok markanın bir çok farklı maması, konservesi vardır.

 

Araştırmak ve en iyisini onlar için almak önemlidir. Bu konudaki kriterler fiyatından iç malzemesine kadar fark gösterecektir. En iyisi demek en yüksek fiyatlı olanı demek değil kedinizin en hoşuna giden, en besleyici ve onun gelişimine katkı sağlayabilecek bir konserve olmalıdır. Matisse rabbit pate yani tavşanlı kedi konservesi hem uygun fiyatı hem de besleyici özellikleriyle çok sık tercih edilen bir konservedir. Kedi konservesi kedilerin yaş mamasıdır. Her zaman kuru mama vermek ne kadar yanlışsa yaş mama vermekte yanlıştır. Kedinin yaşına göre konserveyi sunabilirsiniz. Yetişkin kedi için günde bir kedi konservesini bir öğünde ya da 3 öğüne bölerek yemesini sağlayabilirsiniz. Ekolojik dengeyi düşünürsek kediler etçil bir hayvandır. Hem etçil hem otçul grubundadır fakat eti daha çok tercih ettikleri bir gerçektir. Balıkları ne kadar sevdiklerini ya da kuşları ne kadar arzuladıklarını çizgi filmlerden dahi görebiliyoruz. Bu durumda maydanozlu kedi konservesi elbette onlar için çekici gelmeyecektir. Matisse rabbit pate (tavşanlı kedi konservesi) kedilerin damak tadını göz önüne almış bir markadır.

 

Tavşan etli bir kedi konservesinin kediler için vazgeçilmez olacağı tahmin edilir niteliktedir. Kediler insanlara benzerler. İnsanlar gibi almaları gereken gıdalar, vitaminler olmadığında çeşitli hastalıklara yakalanabilirler. Onları besliyorsak bunları da göz önüne almak gerekecektir. Aksi halde birey, veteriner hekime daha fazla bütçe harcamak zorunda kalacak ve kedi besininden kesilen bütçe hem maddi hem de onu kaybetme korkusuyla oluşan manevi zararla sonuçlanacaktır.

Matısse Rabbıt Pate Tavşanlı Kedi Konservesi

Sözün kısası, evcil hayvan beslemek bireyde sorumluluk duygusu gerektirir. İyi bir bakım için göz önüne alınacak unsurları ancak evcil dostunu seven ve sorumluluk duygusuyla donanmış birey karşılayabilir. Hayatlarının devamı için kedi konserveleri önemlidir. Her konserve aynı değildir. Besin değeri ve vitaminleri önemlidir. Kedi konserveleri üretiminde matisse rabbit pate, titizliği ve uygun fiyatlarıyla her zaman tercih edilebilir.

Bu yazı 207 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak