blogger analytics
Matisse Salmon Mousse Somonlu Kedi Konservesi

Matisse Salmon Mousse Somonlu Kedi Konservesi

Paylaş
 

Matisse Salmon Mousse Somonlu Kedi Konservesi

Matisse Salmon Mousse somonlu kedi konservesi kedi sahiplerinin kedileri için almak isteyecekleri bir kedi mamasıdır. Bunun nedeni mamanın içerisinde yüksek besin değerlerine sahip besinler ve içerikler kullanılmasıdır. Her kedi sahibi bilir ki her mama kedi için uygun değildir. Her kedi mamasında olması gereken içerikler ve kedilerin alması gereken belli bir protein miktarı vardır. Ayrıca kedilerin vücut sağlığı için vitamin ve minerallerden de bolca alması gerekmektedir.

 

Kedilerin beslenmesi konusunda önerilen içeriklerden biri ettir. Çünkü aslan, çita, kaplan, jaguar gibi etçil canlılarla aynı aileden gelen kedilerde derinlerinde etçil olan canlılardır. Tıpkı aslanlar onlarında et yemesi gerekmektedir. Kedi vücudu et besinini seven bir vücut yapısıdır. Et besininde olan içerikler kedilerin sağlığını koruma, beyin ve göz gibi organlarını daha iyi bir hale getirmek için uygun bir besindir. Ayrıca bağışıklığı da güçlendirir. Kediler için et besinlerinden en uygun olanları elbette balık ürünleridir. Matisse Salmon Mousse Somonlu Kedi Konservesi bunu bilerek mamasını somonlu olarak yapmıştır. Peki, neden balık eti? Balık eti içeriğinde bol protein, Omega 3 ve Omega 6 bulunduran bir besindir. Bu içeriklerden özellikle Omega 3 ve Omega 6 kedilerin büyüme ve gelişmesi için önemlidir. Ayrıca bağışıklığı kuvvetlendirerek vücut sağlığını devam ettirirler. Eğer özelliklerini sıralayacak olursak:

 

  • Kanın pıhtılaşmasını sağlamak ( yaraların erken kapanması anlamına gelir )
  • Hücreleri koruyan bir yapı oluşturma
  • Kalp hastalıklarına karşı koruyucu görevlerde bulunma (Omega 6)
  • Göz, sinir, damar sağlığını sağlama

 

Görüldüğü gibi Omega 3 ve Omega 6’nın vücut için çok önemli olduğu bellidir. Bu yüzden balık ürünlerinin içinde bolca bulunan bu içeriklerin sağlanması için kedilerin bolca balık ürünü yemesi gerekir. Bu balıklardan somonu kullanan Matisse Salmon Mousse somonlu kedi konservesi bu yünden uygun bir Omega 3 ve Omega 6 tedarikçisidir.

 

Ayrıca protein bakımından da zengin olan somon balığı sayesinde vücutta lazım olan protein büyük oranda sağlanmıştır. Protein oranı %9,5 olan Matisse Salmon Mousse somonlu kedi konservesi önerilen protein miktarınca mamada protein bulundurmuştur. Bir kedi mamasında ortalama %7,5 ile 12 arasında değişen protein miktarları kullanılır ve önerilir. Matisse Salmon Mousse somonlu kedi konservesi bu kurala ve öneriye uyarak zengin içerikli besinlerle bu protein miktarını karşılamaya çalışmıştır.

 

Ayrıca içeriğe şöyle bir göz gezdirecek olursak Taurin, A – D3 – E vitaminlerini ve mineralleri görürüz. Bu içerikler önemli içeriklerdir. Çünkü Taurin içeriği kedilerin sağlıklı bir kalp yapısına kavuşmaları için gerekli olan bir içeriktir. Bu içerik sayesinde kedinizin kalp sağlığı daha iyi olacaktır. Kullanılan vitaminlere bakarsak önemli vitaminler olduğunu görürüz. Vücut yapısına kayılarak vücudu daha iyi hale getiren ve vücudun görevlerini yerine getirmesi için önemli olan vitaminler yokluklarında vücut çökmeye başlar. Matisse Salmon Mousse somonlu kedi konservesinde kullanılan A vitamini göz ve cilt için önemli bir içeriktir. Göz sağlığını koruyan ve cilde sağlıklı bir görünüm veren A vitamini tüylerin de sağlıklı olmasındaki payı büyüktür. D3 vitamini ise vücuda dayanıklılık veren kemik ve kasların yapılarına katılarak onları daha iyi hale getirir. Son olarak E vitamini hücrelerin yenilenmesi, bağışıklığın güçlenmesi ve beynin daha iyi çalışmasını sağlar. Mineraller ise vücuda direnç veren içeriklerdir. Kalsiyum, demir gibi içerikler de birer mineral olduğunu belirtelim. İskelet, kas, sindirim, boşaltım ve diğer sistemlerin sağlıklı olmasını sağlar. Daha güçlü olmaları için çalışır.

 

 

Matisse Salmon Mousse Somonlu Kedi Konservesi

Görüldüğü gibi Matisse Salmon Mousse somonlu kedi konservesi kediler için özel olarak hazırlanmış bir kedi konserve mamasıdır. Kedinizin daha sağlıklı, daha dirençli ve enerjik olmasını sağlar. Sağlıklı bir görünüm kazanması için uğraşır. Besin değerleri bakımından zengin ve örnek gösterilebilecek içeriklere sahip bir konserve mamasıdır. Hem kalp hem de diğer tüm sistemleri koruma amaçlı çok iyi bir mama olmuştur. Bağışıklığı güçlendiren içerikleri ve kullandığı et miktarı çok iyidir. Bu yüzden güven içinde alıp kedinize verebilirsiniz.

Bu yazı 179 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak