blogger analytics
Matisse Salmon Pate Somonlu Kedi KonserversiMatisse Salmon Pate

Matisse Salmon Pate Somonlu Kedi Konserversi

Paylaş
 

Matisse Salmon Pate Somonlu Kedi Konserversi

Matisse Salmon Pate Somonlu Kedi Konserversi

Hayvanların gelişimlerine karşı destek sağlamak, sahiplenen kişilerin o canlı varlıklarına karşı yerine getirmek zorundadırlar. Hiç bir hayvan gelişimlerine tek başlarına katkıda bulunamazlar. Özellikle evcil hayvan özelliği taşıyan hayvanlar için bu destek gereklidir. Bakımlarında, aşılarına, vücut temizliklerine ve rahatsızlanmaları durumunda veteriner kontrolüne alınmalarını sağlamak gerekmektedir. Beslenmeleri konusunda ise, en uygun olan mama tercihleri yapılmalıdır. Ayrıca düzenli ve dengeli beslenmelerine dikkat edilmelidir. Kedilerin yapısı gereği inatçı oldukları bilinmektedir. Bu neden ile gelişimleri evresinde, beslenmelerine önem verilmez ise gelecekte alışkın oldukları beslenme ürünlerinin dışında bir beslenmeyi ret ederler. Yavru oldukları dönemde süt ürünleri ile gelişimlerine destek verilebilir, kedilerde peynir, süt, yoğurt gibi besinsel gıdaları severek tüketirler. Bu onların kemik yapısının gelişmesinde önemli bir etken olur.

Matisse salmon pate somonlu kedi konservesi içeriği;

Somon balığı, yumurtalar, minareler içeriğinde yer almaktadır. Bu içerik sayesinde klisoz, vitamin, protein, nem, lif, kül gibi vücut için gereksinim duyulan tüm ihtiyaçlarda karşılamış olur.

Faydaları;
• Deri sağlığını ve tüylerin bakımlık ve parlak olmasını sağlar.
• Kediler için tam mama olarak destek sağlar.
• Renklendirici ve aroma içermez, kimyasal maddelerin vücuda girmesini engeller.
• Protein bakımından zengin olması nedeni ile sindirile bilirliği oldukça kolaydır.
• Sadece tokluk hissi vermez, gelişimleri için sağlıklı beslenmeyi sağlar.
• İçeriği sebebi ile vücudun gereksinimi olan bütün ihtiyaçlarını karşılar.
• Kemik ve eklem yapılarını güçlendirir.
• Kas yapılarının gelişmesini sağlar.
• Kedilerin sevdiği ürünleri içeriğinde barındırması nedeni ile severek ve iştahlı bir şekilde tüketmelerini sağlar.
• Kediler üzerinde en çok görülen böbrek rahatsızlıklarını içerdiği fosfor nedeni ile engeller.
• Göz yapılarının parlak olmasını sağlar.
• Dişlerinde tır tır ve bakteri oluşumunu engeller.
• Verdiği tokluk nedeni ile uzun süre açlık hissi yaratmaz buda huzurlu bir yaşam sağlar.

Kullanımı;
Kedilerin fiziksel faktörlerine uygun olarak verilmelidir. Satılan ambalajlı ürünler üzerinde bu faktörler için tüketilmesi gereken miktar hakkında genel bilgileri verilmektedir. Yavru ve gelişmiş kediler için uygun bir mamadır. 3 ila 5 kg ağırlığındaki bir kedi için günde 1 konserve yeterli görülmektedir. Bir konserveyi 2 ya da 3 öğünde tüketmelerini sağlayabiliriz. Açılan konserveler 48 saat içerisinde tüketilmeli ve buzdolabında saklanmalıdır. Zamanı geçmiş ise, kullanılmamalı ve imha edilmelidir. Nedeni; konserve ürünleri çabuk bozulmaya meyilli olan ürünlerdir ve zehirlenmelerine sebep olabilir. Oda sıcaklığında saklanılması gerekmektedir. Emziren ve hamile kedilerde kullanım miktarı artırılabilmektedir.

Markalar;
İçerik olarak aynı olan, birçok marka altında bu ürünü bulabiliriz. Tercihimiz kalite ve isim olarak tanınmış olan markaları tercih etmek olmalıdır. Bu markalar, ok cat, matisse, miglior gatta, sihiny cat gibi markalar olabilir. Petshoplar ve büyük marketlerden temin etmek, daha sağlıklı ve güvenilirdir. Temin ederken ilk olarak tüketim tarihi incelenmeli, geçmiş tarihli ürünler alınmamalıdır. Genel olarak markaların tercihi 400 gr konserve kutularında satışa çıkarmaktadır. Fiyatı markasız olan birçok kedi mamalarının fiyatlarında daha uygun olup, her sahiplenici kişinin kolaylıkla alabileceği fiyatlardadır. Genel fiyat ağırlığı 400 gr bir konserve için 3,5 TL ile 4 TL gibi rakamlar arasında satılmaktadır.

Matisse Salmon Pate Somonlu Kedi Konserversi

Kendi yaşantımızda önem verdiğimiz birçok konu gibi kedilerinde yaşamlarını itam ettirmeleri için, bir sahiplenici olarak yerine getirmemiz gerekmektedir. Maksimum olarak yaşamlarını sağlayabilecekleri olanakları sağlayamıyorsak, sahiplenme işlemini yapmamamız gerekmektedir. Onlarda insanlar gibi nefes alıp veren canlılardır. Duyguları olan, beslenme ve bakıma ihtiyaç duyan, ilgi ve alaka bekleyen canlılardır. Ve zamanla en iyi dostlarımız olabilmektedir.Konuşma yeteneklerine sahip olamasalar da, davranışları ile her şeyi anlatabilmektelerdir.Uyum sağlayamadıkları ortamlarda yaşamak istemezler.

Bu yazı 189 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak