blogger analytics
Matisse Tavuklu Parça Etli Soslu Kedi KonservesiMatisse Tavuklu Parça

Matisse Tavuklu Parça Etli Soslu Kedi Konservesi

Paylaş
 

Kediler İçin Mama Seçimi

Matisse Tavuklu Parça Etli Soslu Kedi Konservesi

Kedilerin bakımı kolay gibi gözükse de aslında zordur. Birçok farklı ayrıntısı ve özen gösterilmesi gereken durumlar vardır. Bu durumlardan biri de mama seçimidir. Kedi maması seçimi, önem verilmesi gereken bir durumdur. Doğru mama tercihleri kedinizin daha sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmesi için oldukça önemlidir. Farzla marka ve seçenek olduğu için seçim sırasında kafa karışıklığı yaşanabilir. Bu karışıklığın giderilmesi için bize yardım edecek seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekler kedimizin özelliğidir. Bu özellikler 4 farklı başlık altında toplanabilir.

 

Kedilerinizi mümkün olduğunca sağlıklı şekilde beslemeniz önemlidir. Kediler de insanlar gibi abur cubur severler ve neye alışırlarsa o alışkanlığa devam ederler. Abur cubura alışmış bir kedinin, sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlamak zordur. Kedinizin mamasını koyarken elinizde bıraktığı yağa dikkat etmelisiniz. Bu yağ mamanın içerisinde ne kadar yağ bulunduğunu size gösterecektir. Mama tercihinde en çok dikkat etmeniz gereken özellik kedinizin yaşıdır. Yavru kedilerle yetişkin kedilerin mamaları farklıdır. Yavru kedilerin maması Junior, yetişkin mamaların maması ise Adult olarak adlandırılmaktadır.

 

Bu isimleri taşıyan mamaları tercih etmeniz gerekir. Yavru ve yetişkin kedi mamaları arasında yağ ve protein açısından farklılıklar bulunmaktadır. Kedi maması seçiminde bir diğer önemli faktör de kedinizin kilosudur. Aynı zamanda kedinizin aktifliği de oldukça önemlidir. Hareketsiz ve kilolu bir kediye sahipseniz, kalorileri daha düşük olan mamalardan tercih etmelisiniz. Bu mamaların yağ ve lif oranları diğer mamalara göre farklılık göstermektedir. Daha düşük seviyelerdedir. Kedilerin mamaları, özellikle kısırlaştırıldıktan sonra daha önemli bir hale gelmiş olur.

 

Çünkü kısırlaştırılma işlemi sonrasında kediler kilo almaya başlayabilirler. Kedinizin kilo almasına engel olmak için eski beslenme alışkanlığını değiştirmeniz gerekir. Kısırlaştırılmış kediler için özel olarak üretilmiş mamalardan tercih edebilirsiniz. Kedi cinsi çok bilinmese de, önemli olan etkenlerden biridir. Birçok farklı cins için özel üretilen mamalar bulunmaktadır. Ayrıca kedilerin tüy uzunluğu da önemlidir. Kedilerin tüy yumağı yutma ihtimali olduğu için, sindirim sistemlerinden problemler oluşabilir. Buna engel olmak için ise özel olarak üretilen malt içerikli mamalar tercih edilmelidir.

 

Kedilerin Karakteristik Özellikleri

 

Kedilerin en çok bilinen özelliği meraklı olmalarıdır. Her türlü kedi ırkı meraklıdır. Merak ettikleri şeyi öğrenmek için her türlü yolu denerler. Ancak bu durum bazen tehlikeli şeylere neden olabilir. Mırlama ise bir diğer belirgin özelliğidir. Kediler mırıldayarak haberleşme sağlarlar. Aynı zamanda mutlu olduklarında ve kendilerini güvende hissettikleri zaman mırıldarlar. Kediler, özellikle yavru kediler annelerine masaj yaparlar. Bu masaj emme sırasında patilerle gerçekleşir. Ancak birçok kedi yavru zamanlarında yaptığı bu hareketi, yetişkin bir kedi olduğu zamanda da devam ettirir.

 

Bu ovalama işlemi de mırlama gibi mutluluk ve şefkat işaretidir. Pati bileme ise gerilme ihtiyacını giderir ve patilerini temizlerler. Aynı zamanda o bölgeye izlerini bırakırlar. Tırmalaması için belli bir oyuncağı olursa, diğer eşyaları ve mobilyaları rahat bırakacaktır. Kedilerin vücutlarını sürttükleri yerlerde koku bezleri bulunmaktadır. Aynı zamanda sahibinden bir şey isterken ve mutlu oldukları zamanda sürtünme hareketini yaparlar. Aynı grup içerisindeki kedilerde birbirlerinin kokularını anlamak ve tanımak için birbirlerine sürtünürler.

 

Matisse Tavuklu Parça Etli Soslu Kedi Konservesi

Matisse Tavuklu Parça Etli Soslu Kedi Konservesi

Matisse Tavuklu Parça Etli Soslu Kedi Konservesi, 3 ile 5 kilo arasındaki yetişkin kedilerin kullanabileceği bir konservedir. 1 konserve gün içerisinde tek seferde ya da iki seferde verilebilir. Konserve açıldıktan sonra buzdolabında saklamanız gerekir. Aynı zamanda 48 saat içerisinde tüketilmesi önerilmektedir.

Bu yazı 87 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak