blogger analytics
Matisse Veal Mousse Dana Etli Kedi KonservesiMatisse Veal Mousse

Matisse Veal Mousse Dana Etli Kedi Konservesi

Paylaş
 

Matisse Veal Mousse Dana Etli Kedi Konservesi

Kedilerde genelde evde yapılan mamaları yemeyi tercih etmezler. Kedilerde mama değişimi yaparken bu süreç 2-3 haftaya yayılmalıdır. Çünkü kediler kolay kolay çok sevdikleri mamalarından vazgeçmeyecektir. Bilinen bir gerçek şudur ki 1 aydan fazla aynı mama üzerinde devam eden beslenme sağlık sıkıntılarına sebep olabilmektedir. Değişimi kediniz çok rahatsız olmadan günde bir öğün ile başlayarak ve zamana yayarak yapınız. Yeni mamaya alışma döneminde kedinin dışkısı özellikle takip edilmelidir. Ayrıca herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet veriyor mu diye dikkatle incelenmesi gerekir.

 

¼ oranında eski mama ile ¾ oranında yeni mama karıştırılarak yeni döneme adapte edilmeye çalışılır kediler. Daha sonra bu ölçüler yarı yarıya olacak şekilde kediye verilir. Son adımdan bir önceki adım ise yarıdan daha fazla yeni mama ¼ kadar eski mama verilmelidir. En son adım tamamen yeni mamaya alıştırılır. İshal ve gaz alerji gibi sorunlarda hemen panik yapmadan süreci iki üç gün gözlemleyin şikâyetleri artarak devam ederse mamayı kesin. Kedinizin olası bir alerjik durumu varsa mamaya karşı eski mamasına da yavaş yavaş dönmesi gerekecektir. Bazı mamalar bu geçişlerdeki sorunları kolaylaştırmak için üretilmiştir. Bu mamalardan faydalanarak bu geçişi daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

 

Bazı mama türleri kedilerde çok aşırı tüketildiğinde aşırı tüy dökümüne neden olmaktadır. Bu gibi bir sorunla karşılaşan hayvan sahipleri kedilerin mamalarına veteriner tavsiyesi ile yağ damlatırlar. Ayrıca Proplan mamalar ve pirinçli mamalar kedinizin tüylerinin dökülmesini azaltacaktır. Kedinizin mamasında değişiklik yaparken diğer mamasının içindekilerle uyumlu olması gerekir. Balık yağlı mamalarda 1 yaşına girmiş kediler için faydalı mamalardandır. Mamaların içinde bulunan protein yağ ve diğer türevler titizlikle incelenip satın alınmalıdır. Kediler için kolay sindirilebilir. 1.derece sebze ve et kalitesi tercih edilmelidir.

 

Mamaların nerede üretildiği ve müşteri memnuiyetleri de mamayı değerlendirmek açısından çok önemlidir. Çiğ mamalar da kediler açısından vitamin ve mineral açısından çok kuvvetlidir. Dondurulmuş mamalar ve çiğ mamalar ıslak mamalar nem oranı yüksek ve sindirimi kolay gıdalardandır. Fiyat olarak biraz pahalı olabilir fakat kuru mamalar kadar işlem görmemiştir. Fiyatları biraz yüksek olur fakat sağlığa katkısı yadsınamayacak kadar çoktur. Kurutulmuş mamalar işleme girmediği için sebzeler kurutulduğu için biraz daha sağlıklıdır. Kuru mamalar kedilerin damak zevklerinden çok pratik, kolay saklanması yönünden ve ucuz olması çok tercih edilmesine sebep olur. Kolay sindirilebilir ve midede kolay hazmedilebilir mamalar kediler için çok faydalıdır.

 

Evde kedi nasıl beslenir?

 

Kediler bebeklik döneminde uysal ve uyumludur. Büyümeyle birlikte huysuzlukları da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlar. Özellikle 1 yaştan sonra kediler evde kendi alanlarını oluşturmaya çalışırlar. Kedinize ilk olarak rahat edeceği ve kolay hareket alanı bulabilecek bir mekân ayırmalısınız. Kediler çok çabuk psikolojik değişimler gösterdiğinden huylarına gidilmelidir. Aksi takdirde iştahının kaçtığını ve hastalandığını göreceksiniz.

 

Neden Matisse Veal Mousse Dana Etli Kedi Konservesi?

Matisse Veal Mousse Dana Etli Kedi Konservesi

  • Matisse Veal Mousse Dana Etli Kedi Konservesi kediler için tam yaş mamadır. Kedinizin damak zevkine göre hazırlanmıştır.
  • Matisse Veal Mousse Dana Etli Kedi Konservesi içeriğinde dana eti ve püre bulunmaktadır.
  • Matisse Veal Mousse Dana Etli Kedi Konservesi renklendirici koruyucu ve yapay tatlandırıcılar kesinlikle içermez.
  • Matisse Veal Mousse Dana Etli Kedi Konservesi et ve hayvansal türevleri dana eti ve mineralleri barındırır.
  • Matisse Veal Mousse Dana Etli Kedi Konservesi A vitamini, D3 vitamini ve E vitamini içerir.
  • Matisse Veal Mousse Dana Etli Kedi Konservesi oda sıcaklığında muhafaza edilir.
  • Matisse Veal Mousse Dana Etli Kedi Konservesi yetişkin kedi için günde 3-5 konserve tüketilebilir.
  • Matisse Veal Mousse Dana Etli Kedi Konservesi ürününü sizde kedinize güvenle yedirebilirsiniz.
Bu yazı 141 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak