blogger analytics
Matisse Veal Pate Dana Etli Kedi KonservesiMatisse Veal Pate Dana Etli

Matisse Veal Pate Dana Etli Kedi Konservesi

Paylaş
 

Mama Nedir?

Matisse Veal Pate Dana Etli Kedi Konservesi

Mama hayvanların anneden ayrıldıktan sonra kullanabilmeleri ve beslenmelerini saylayabilmeleri için kaliteli ürünlerden elde edilmektedir. Mama tercihlerinde köpeğin cinsi, ırkı ve yaşı gibi faktörler dikkate alınarak mama tercihi yapılmalıdır. Mama verilecek olan hayvanın neleri sevdiğini dikkate alarak mama tercihini yapmamız dâhilinde hayvanın o mama ürününü severek ve iştahla tüketmesine de yardımcı olabiliriz. Hayvanların yaşamlarını düzenli olarak itam etmeleri için, düzenli olarak bakımlarını yapmalı ve dengeli ve düzgün beslenme alışkanlıklarını da kazandırmamız gerekmektedir. Hayvanların bakımında vücut bakımları, var ise aşılarını eksiksiz ve zamanında yaptırmalı ve olası bir rahatsızlıkları durumunda en kısa süreç içerisinde bir veterinere hekime götürmemiz gerekmektedir.

 

Kedi ve Köpek gibi hayvanlarda mama haricinde takviye olarak süt ve süt ürünleri de verebiliriz. Kemik gelişimlerinin hızlanmasına ve daha sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır. Zaten bu tür hayvanlarda süt ve ürünlerini severek tüketmektedirler. İnatçı yapıları nedeni ile düzenli bir beslen alışkanlığı kazandırılmayan hayvan ilerleyen dönemlerde sadece alışkın oldukları mamaları tüketmek isteyecek ve diğer beslenme ürünlerini ret edeceklerdir. Mamalar tam beslenme olanağı sunmaktadır. Mama tüketiminden sonra başka bir ürün vermeye gerek kalmamaktadır.

 

 Mama tercihlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar;

 

Mama alırken hayvanın yavru / yetişkin sınıflandırılmasına dikkat edilmelidir. Mamalar genelde yavru ve yetişkin mamaları olarak iki ayrı grup içerisinde üretilmekte ve satılmaktadır. Tercih yaparken içeriğinde hayvanın sevdiği ürünlerin olmasına ve protein bakımından zengin değerlere sahip olup olmadığı kontrol edilmelidir.

 

 Matisse Veal Pate Dana Etli Kedi Konservesi içeriğinde;

 

Et ve hayvansal ürünler, yumurta, mineraller ve ksilozdan oluşmaktadır. Bu gıdaların içeriği sebebi ile de protein, vitamin, taurin gibi hayvan vücudunun gereksinim duyduğu besin değerleri de yer almaktadır. Tam beslenme maması olarak kullanılmaktadır.

 

 Faydaları;

 

Hayvanın tüylerinin bakımlı ve parlak olmasına yardımcı olur.

Gözlerinin parlak olmasını sağlar.

Tüketim esnasında ağızda plak oluşmasını engeller.

Eklem ve kemik yapısının sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Kas gelişimini hızlandırır.

Uzun zaman açlık hissi yaratmaz.

Protein bakımından zengin olması nedeni ile kolay sindirilebilirdir. Buda sağlıklı beslenmeye yardımcı olur.

İçerisinde kimyasal tatlandırıcı ve renklendirici bulundurmaz, kedinin alerjik olaylardan uzak kalmasına yardımcı olur.

İdeal kilolarını korumasına yardımcı olur.

Severek ve iştahla tüketilmelerini sağlayacak gıdaları içerisinde barındırır.

Kedilerde yaygın olarak görülen böbrek hastalarını önleyici nitelikte taurin içerir.

 

Kullanımı;

 

Yetişkin 3 ila 5 kg ağırlığında ki bir kedi için günde 1 konserve verilmesi uygundur. Yanlarında daimi olarak taze ve temiz su bulundurulmalıdır. Açılan bir konserve 48 saat buzdolabında muhafaza edilmeli, tüketimi 48 saat içerisinde gerçekleşmez ise imha edilmelidir. Son kullanım tarihi geçmiş konserve kullanılmamalı, zira konserve ürünleri çabuk bozulan ürünler olduğu için zehirlenmelere sebebiyet verebilmektedir. Kuru ve serin ortamlarda saklanmalı ve oda sıcaklığında servis edilmelidir. Kullanımında kedinin ağırlığı ve yaşı dikkate alınmalı, konserve üzerinde buna bağlı olarak kullanım miktarları belirten tablolar yer almaktadır. Hamile ve emziren kedilerde miktar artırılabilir.

 

 Markalar;

Matisse Veal Pate Dana Etli Kedi Konservesi

Aynı içeriğe sahip birçok marka adı altında bu ürünü temin etmemiz mümkündür. Tüketim tarihi geçmiş, ambalajı açılmış ürünler alınmamalıdır. Pet shop ve tanınmış büyük marketlerden temin edilmeli, aradaki satıcılardan marka değeri ne kadar kaliteli olursa olsun alınmamalıdır. Piyasada, Proplan, Dr. Clauders, tender gibi markalar altında da satışı yapılmaktadır. Genel anlamda 400 gr konserve kutularında satısı yapılmaktadır.

Bu yazı 150 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak