blogger analytics
Miamor Delicious Filets Tavuklu Konserve Kedi Maması

Miamor Delicious Filets Tavuklu Konserve Kedi Maması

Paylaş
 

Miamor Delicious Filets Tavuklu Konserve Kedi Maması

Dünya üzerinde 33 farklı ırklardan çoğalan ve beş yüz milyonun üzerinde evcil kediler var olmaktadır. Evlerimizin minik neşeleri sahiplenip benimsediğimiz ve üzerimize aldığımız en güzel sorumluluklardan biri olan kedilerimizin çok fazla özelliği bulunmaktadır. Bu evcil kedilerin vücutlarında 290 doksan adet kemikleri ve 517 kas grubu bulundurmaktadırlar. Tüm evcil hayvanlar arasında en fazla uyuyan ve uykucu kondurmasının yakışacağı canlılar kedilerdir. Hemen hemen her gün ortalama olarak 16 saati uyuyarak geçirmektedirler. Asil, mantıklı ve duyarlı bir kişiliğe sahip olmakla beraberinde sezgileri de oldukça kuvvetli olup ortama ayak uydurmaları çok kolay olmaktadır.

 

Özelikle kedilerin en önemli özellikleri arasında mırıldanmaları ve sırnaşmaları vardır işte bu özellikleri de en sevilebilir ve evcil sahiplenilebilir canlı özelliği katmaktadır kedilere; bu ve bunun gibi özellikleri de göz önünde bulundurup sahiplendiğiniz kedilerinizle nasıl bir adım izleyeceğiniz de tabi ki de en önemli noktalar arasında yer almaktadır. Bütün kedilerin yaşlarına ve bulunduğu yaştaki kilolarına göre bakımları ve beslenme şekilleri ile vücut ısıları ve günlük hal tavırları uyku saatleri ile kızışma dönemleri değişkenlik göstermektedir.

 

Kediler yılda en az 2 iki kez tüy döker ve değişim sürecine girerler ve girdikleri bu değişim sürecine en kolay destek tüyler tarayarak ve taranarak bir nebze daha her yere yayılmadan hızlıca dökülmesine katkı sağlayabilirsiniz. Kedilerinizin beslenme şekillerini düşünecek olursak kuru mama ve yaş mama olarak 2 farklı şekilde beslenme tipi vardır fakat en önemlisi ne kadar verileceği ve zamanları ile su eksikliğini göz ardı etmemektir. Kediler için bilinçli sağlıklı ve doğru gramajlı beslenme hayatının ve ömrünün en önemli temel özelliklerindendir.

 

Kediler yemek ve beslenme konusunda çok seçicidirler ve bu seçicilik sizin yarattığınız bir beslenme düzeniyle oluşur. Evcil kedilerinizi alıştırdığınız mama düzeni ile genel olarak devam edecekler ve bu mamalar dışında et ve tavuk yemek dışına pek fazla çıkmayacaklardır. Tabii ki kediler bu dengeyi kendi sağlıkları için değerlendiremez tamamen damak zevkleri ve alıştıkları düzen olarak beslenirler bu nedenle sağlıklı beslenme girişimi sizin doğru öğün ve miktar vermeniz ile gerçekleşecektir. Miamor Delicious Filets Tavuklu Konserve Kedi Maması yetişkin kediler için tasarlanmış ve planlanmış bir kedi mamasıdır. Bu kedi mamaları kutu konserve şeklinde sunulmaktadır.

 

Lezzetli soslarıyla kediniz için tasarlanan bu mama fileto etten oluşmakta olup tamamen doğaldır. Sindirimi kolay olmakla beraberinde besleyici özelliği de oldukça fazla ve yüksek olan mama içereni besin maddeleri de özenle seçilmiş ve amaç edinilmiştir. Şekilde üretilmiştir. Konserve kedi maması olarak üretilen Miamor Delicious Filets yağ oranıdır. Düşük olduğundan dolayı yaşlı ya da kilolu kediler için de uygun görülmekte ve önerilmektedir.

 

Mama İçerenlerini de sıralayacak olursak bileşenler; %83 nem oranı ve %2 ham yağ ile %1 ham kül, %0,5 ham lif içermektedir. İçindeki temel besinler ise tavuk, ananas ve pirinçtir. Bu besinlerin oranları da; tavuk için %46 Ananas için %6 ve pirinç için de %6 olarak mamaya aktarılmış ve sunulmuştur. Bahsetmiş olduğumuz içerenler de göz önünde bulundurularak mamalar yetişkin ve kilolu kediler için uygun ve önerilen bir mama formunda olup konserve olarak sunumu gerçekleştirilmektedir.

Miamor Delicious Filets Tavuklu Konserve Kedi Maması

Miamor Delicious Filets Tavuklu Konserve Kedi Maması için günlük beslenme önerileri ve tavsiyesi; ortalama olarak ağırlığı (kilosu) 4 kg olan bir kedi için günde 3 pakettir. Mama ile birlikte mutlaka yanında su ile sunulması gerekmektedir. Hayvan tüketimi için uygun görülmüş olup temiz ve seri bir yerde saklamanız gerekmektedir. Miamor Delicious Filets Tavuklu Konserve Kedi Maması satın almak için uygun ve ilgili bir internet sitesi ile kargo aracılığıyladır. Kapınıza teslimat kolaylığı imkânı da vardır.

Bu yazı 117 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak